+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Jakub
    Opis
    Ford Mondeo MkII
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Ełk

    Spadają obroty na biegu jałowy i sprzęgle

    Witam serdecznie. Mam taki problem. Posiadam Mondeo 1,6 z gazem sekwencyjnym. Problem polega na tym że spadają obroty jak dojezdzam np. do skrzyzowania i wciskam sprzeglo aby zredukowac bieg. Zdaza sie tez ze gasnie na luzie. Niedawno wymienilem swiece (w nich szukalem przyczyny) Przerwy nie zmniejszalem choc stare byly z mniejsza przerwa. Zmiana nic nie dala. co moze byc jeszcze przyczyna? Silniczek krokowy? Dodam ze ganie na gazie jak i benzynie. Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mundekelk Zobacz posta
    ganie na gazie jak i benzynie.
    No to może być krokowy.
    Weź go wyczyść, tak samo i przepływkę, w międzyczasie akumulator niech będzie odpięty żeby reset się wykonał, bo jest możliwość że źle wystrojona kuchenka jest i rozjechała mapę w PCM-ie
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar mondziak2005
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk2 1.8 b kombi
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Skierniewice
    proponuje ci poszukac lewego powietrza , i zobacz koniecznie czy za rezonatorem taka czarna puszka od powietrza czy za nia wszystkie przewody sa podpiete one mi czesto wypadaly i takie cyrki sie dzialy

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Jakub
    Opis
    Ford Mondeo MkII
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Dzięki Panowie. Jutro postaram się obejrzeć to co napisaliście. Nie bardzo tylko wiem gdzie znajduję się silnik krokowy. Mój silnik to zetec 1,6 16v.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Jakub
    Opis
    Ford Mondeo MkII
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Sytuacja wygląda tak. Wyczyściłem przepływomierz, zrobiłem reset i próbowałem zrobić adaptację. Sytuacja wygląda tak że jak odpalę auto na benzynie to po około 30 sekundach gaśnie. Starałem się pedałem gazu utrzymać ok 1000 obr. Dlatego z tą adaptacją to tak sobie wyszło. Ale zauważyłem że na benzynie podczas jazdy nie gaśnie. Obroty ładnie się utrzymują na poziomie ok 800 obrotów. Jak na postoju przełączam na gaz obroty lecą w dół do 500 obrotów. Jak jade na gazie to problem z obrotami na sprzęgle i biegu jałowym nadal jest. Przełącze na benzynę na postoju obroty od razu się podnoszą do 800 i podczas jazdy nie gasnie. Próbowałem dzisiaj tak parę razy i jak na gazie to problemy są zaś na benzynie ustają. Martwi mnie tylko to że po odpaleniu po parunastu sekundach gaśnie nawet jak jest na benzynie. Może krokowy jest ok tylko jest coś z sekwencją. Chyba się przejadę na komputer i jak co to niech ustawią. Ogólnie dziękuję wszystkim za pomoc. Jest na tym forum możliwość nagradzania osób które coś pomogły?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób mu jeszcze raz reset i ze 2 dni na samej benie pośmigaj, jak będzie OK to przełącz na LPG, jak zaczną się problemy to masz na 100% problem z kuchenką i trza od wystrojenia jej zacząć.
    Tylko aku to odepnij tak co najmniej na pół godziny.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Jakub
    Opis
    Ford Mondeo MkII
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Akumulator był odłączony na trochę ponad pół godziny. Zrobię tak jak mówisz pojezdze narazie na samym paliwie i zobaczę. Jutro zajadę pod kompa mimo wszystko podłączę.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mundekelk Zobacz posta
    Jutro zajadę pod kompa mimo wszystko podłączę.
    Po resecie to nie ma co jechać, pojeździj ze dwa dni i zobacz czy będzie OK.
    Po co wydawać niepotrzebnie kasę, jak będzie OK na benie (bez załączania nawet na chwilkę kuchenki) a cyrki się zaczną jak załączysz kuchenkę, no to znaczy że kuchenka źle wystrojona. A źle wystrojona kuchenka rozkłada ustawienia w PCM-ie i efektem tego są różne cyrki odstawiane przez silnik, zarówno na benie jak i na LPG.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Jakub
    Opis
    Ford Mondeo MkII
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Ełk
    Zauważyłem dzisiaj jeszcze że na benzynie jeździ normalnie ale muszę przejechać przynajmniej z 400 metrów żeby go rozgrzać bo jak na zimnym silniku to objawy są jak były że obroty szaleją. musi chociaż lekko podnieść się temperatura aby na benzynie jeżdził jak trza Czyli Netoper mówisz że to może być źle wyregulowana instalacja a może coś z reduktorem?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób jeszcze pomiar czujnika temperatury dajęcego dane do PCM-a
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%B3w-w-silniku
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] nie spadają obroty
    By agaitomek15 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:24
  2. [Duratec] Zgasł pare razy po wrzuceniu biegu na jałowy
    By fubu1986 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 18:29
  3. [MK3] Chrobotanie na każdym biegu ale nie na sprzęgle
    By bolex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 17:38
  4. [Duratec]Falowanie obrotów na biegu jałowy raz zasysanie pow
    By hammer77 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 18:32
  5. Bieg jałowy - obroty
    By sebastian_w in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów