+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [MkI] dziwne popiskiwanie

    Witam
    Od jakiegoś czasu słyszę dziwne popiskiwanie zaraz po uruchomieniu rano auta. Gdy się rozgrzeje 5-10 min znika . Mam wymieniony w czerwcu kompletny rozrząd wraz z paskiem wieloklinowym. Nie wiem czy ma to związek ale to popiskiwanie pojawiło się niedługo po wymianie płynu wspomagania i chłodniczego . Czy , któryś z tych układów może być zapowietrzony ...?
    pozdrawiam
    Merchel
    Mondek 1,6 GLX '93

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    1) takie odgłosy zazwyaczaj pochodzą od paska wieloklinowego lub elementów nim napędzanych. Na pierwszy ogień - koło pasowe luźne, koszt około 80 PLN. Ale ja jednak proponowałbym zrobić tak :

    zimny silnik - jak zacznie piszczeć, popsikać DOKŁADNIE na pasek preparatem do pasków - nie wiem czego używa mój mechanik, ale pasek sie nie ślizga a piszczenie ustaje. Jeżeli ustanie - to niestety wymiana paska. U mnie skończył sie tydzień temu po 15 000 km (oryginał). Ale skonczł sie bo napinacz "stał" a koło luźne pracowało na mimośrodzie lekkim...

  4. #3
    Jak pasek piszczy, to trzeba go kalafonią potraktować.

    Trzeba wziąć poprawke że przy takich mrozach to przez chwile może chodzić troche głośniej, guma też zmienia właściwości na mrozie.

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Od
    22 May 2005
    Mieszka w
    Braniewo
    Ja swój nowy pasek alternatora potraktowałem kilka razy wodą z płynem do naczyń i cisza, a wymieniłem wcześniej łożysko napinacza i alternatora i . Za każdym razem pomagało na chwilę.
    MKI 1.8 TD '93 SEDAN / Thunder Tiger MTA-4 4,6cc PRO-28
    http://escom.pl/piotr/tu_mieszkam.kmz

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja swój po zdjęciu porównałem z nowym. Nowy o 0,5 cm krótszy. Rowki 2 razy węższe, więc lepiej trzyma się kółek, pozatym dziwnie sie wystrzępił po bokach... jak jeansy

  7. #6
    waldemarz
    Gość

    Re: [MkI] dziwne popiskiwanie

    Cytat Zamieszczone przez merchel
    Witam
    Od jakiegoś czasu słyszę dziwne popiskiwanie zaraz po uruchomieniu rano auta. Gdy się rozgrzeje 5-10 min znika . Mam wymieniony w czerwcu kompletny rozrząd wraz z paskiem wieloklinowym. Nie wiem czy ma to związek ale to popiskiwanie pojawiło się niedługo po wymianie płynu wspomagania i chłodniczego . Czy , któryś z tych układów może być zapowietrzony ...?
    pozdrawiam
    Merchel
    Tak jhak napisali koledzy jest to pisk paska klinowego. W wiekszosci sie tak dzieje jak jest mocno juz zuzyty lub ma za duzy luz. Sprawdz pasek idacy od alternatora i zobacz jaki masz luz na nim. A oprocz tego to mozesz sobie na stacji pali kupic taki preparat w sprayu do psikania na paski klinowe. Czasami to bardzo pomaga. Nie psikaj zadnym WD-40.

  8. #7
    dizękuję wszystkim za szybką reakcję ......oczywiście kliknąłem gdzie trzeba ... zastosuję się do Waszych cennych porad. Dobrze ,że jest tylu bezinteresownych ludzi, którzy zawsze służą pomocą...
    Mondek 1,6 GLX '93

Podobne wątki

  1. [MkIII] Tuleja drążka stabilizatora - popiskiwanie.
    By slazdu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 09:52
  2. [MkIII] Popiskiwanie powyżej w kole 80 km/h
    By ksz_sz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:30
  3. [MkII] Dziwne popiskiwanie z tylnych kol/kola
    By rajman in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 21:43
  4. [MkI] popiskiwanie
    By B4n4n in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 21:53
  5. Dziwne popiskiwanie
    By SKUBI in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2005, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów