+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MKIII 2.5 Ghia Kombi
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Ostróda

    HELP!!! Klima po remoncie nie chłodzi. ROZWIĄZANY!!!

    Cześć wszystkim. Problemik mi się pojawił z klimatyzacją. Ciepło się zrobiło więc się nią zająłem. Wymiana parownika (chłodnicy) oraz podmieniona sprężarka. Nabicie bez problemu. Najpierw azot - ok, potem cała procedura z próżnią, nabicie 0,740g czynnika z kontrastem. Wycieku nigdzie, rura przy chłodnicach zimna jak diabli, sprężarka załącza się prawidłowo a zimnego powietrza nie ma. Filtr kabinowy zmieniony. Na zamkniętym obiegu czy na otwartym, przy dużych czy przy małych obrotach, na postoju i w trasie - cały czas to samo. Pomożcie, bo zarówno mnie jaki i "klimatologowi" nic do łba nie wpada. To jest klima z wyświetlaczem temperatury. A może czujnik temperatury wewnątrz auta czy coś takiego co steruje temperaturą na wyświetlaczu? Można to jakoś oszukać żeby to sprawdzić?

    Zrobiłem test błedów klimy i cały czas powtarza się kod 24: "24 25 Heater flap motor control fault"

    Oto co znalazłem na naszym forum:
    "24 Niesprawność silniczka regulacji dopływu ciepłego powietrza
    O ile z bledem 71 da sie zyc o tyle 24 jest denerwujacy. Polega to na tym ze klima caly czas grzeje. Mimo ze ustawi sie ja na min. czy 18C stale leci cieple powietrze mimo ze w kabinie jest goraco. Po zrobieniu kilku testow, poprzelaczaniu kierunkow nawiewow ten blad znika i wtedy dziala ok."

    Proszę, pomóżcie.
    Pozdrawiam
    Qb@tor
    Ostatnio edytowane przez Qbator ; 10-06-2011 o 10:11

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    mondeo 1.8 TDi mk2
    Od
    19 Mar 2011
    Mieszka w
    łódź
    Sprawdzałeś czy dochodzi napięcie na sprzęgło sprężarki?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MKIII 2.5 Ghia Kombi
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Ostróda
    Sprężarka włącza się prawidłowo. Zresztą pompuje ostro bo naprawdę rury są zimne. Nie wiem co to za błąd o którym pisałem.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Mariles
    Opis
    MK II 1.8TD 1997
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Wygląda na to,że cały czas masz otwartą klapę nagrzewnicy.Nie wiem jak jest to w automatycznej klimie (ja mam manualną) ale do czasu rozwiązania problemu wypiąłbym wężyki dolotu i odlotu płynu chłodzącego do nagrzewnicy i połączył razem omijając nagrzewnicę.
    Może ktoś zna sterowanię taką klimą i poda lepsze rozwiązanie.

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    mondeo 1.8 TDi mk2
    Od
    19 Mar 2011
    Mieszka w
    łódź
    o ile dobrze kojarzę,to klimatronik czyta z trzech czujników temp.zewnętrzna,wewnętrzna i temp. płynu chłodniczego,jeśli sprężarka chula a jest gorąco w środku to stawiam na czujniki,ale.......

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MKIII 2.5 Ghia Kombi
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Ostróda
    Dzięki za sugestie, wszystko zaraz sprawdzę. Jest niepokojący objaw polegający na tym że sprężarka dostaje ze sterownika prawidłowy impuls, załącza się prawidłowo, ale po 3-4 sekundach rozłącza się sprzęgiełko. Rozumiem że ma chodzić cyklicznie ale tak krótkie okresy załączenia chyba nie są prawidłowe. Co lub kto powoduje zakończenie cyklu pracy? Jeśli to cjakiś czujnik to jak go oszukać? Proszę, pomożcie!!!

    ---------- Post dodany o 11:42 ---------- Poprzedni post dodany o 11:39 ----------

    Aha, błedu "24" o którym pisałem wczoraj już nie ma. Sterownik nie pokazuje obecnie żadnych błędów.

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    mondeo 1.8 TDi mk2
    Od
    19 Mar 2011
    Mieszka w
    łódź
    Przy analogu sprężarką sterują presy niskiego ciśnienia,u ciebie jeśli się załącza i trwa to krótko to któryś czujnik przekłamuje prawdopodobnie kabinowy bo stanął na temperaturze plusowej,a wnajgorszym wypadku moduł klimatronika

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MKIII 2.5 Ghia Kombi
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Ostróda
    Rozwiązałem problem o którym pisałem. W moim prezypadku było to zapchanie zaworu rozprężnego. Po rozpięciu za pomocą przyrządu szybkozłączki na przewodzie metalowym znajdującym się między silnikiem a grodzią (stojąc przodem do auta lekko z lewej) odkryliśmy zapchany wspomniany zawór. On właś nie powodował że sprężarka uzyskiwała ciśnienie max i wyłączała się natychmiast. Klimatolog wpadł na to od razu, podłączając po prostu manometry high- i low- ciśnienia na uruchomiomy układ.

Podobne wątki

  1. [MkII] Klima nie chłodzi na postoju
    By Jondi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 11:51
  2. [MkI] Klima nie chłodzi
    By money in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 09:56
  3. [MkI] Nie chłodzi klima
    By kuba181992 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 23:25
  4. [MkIII] klima nie chłodzi
    By telonarius in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 18:10
  5. [MkIII] Klima nie chłodzi ....
    By Andys in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów