+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Zielony listek
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Mar 2007
    Mieszka w
    Będzin

    po 4 latach mam to samo

    Hej
    normalnie nie wierzę - minęły 4 lata i sam sobie odpowiadam w tym samym wątku który założyłem.
    Znowu mam problem z rozrusznikiem. w 2011 roku był to uwalony automat - czyli skończyło się na demontażu, czyszczeniu i wymianie uszkodzonej części.
    A teraz znowu to samo - mądrzejszy o tamte doświadczenia - od razu autko do mechaniora i było gotowe. Demontaż, czyszczenie, wymiana szczotkotrzymacza, itp...
    Ale teraz, po 3 miesiącach od naprawy znowu to samo, ale jednocześnie inaczej. Samochód często zapala po 2 przekręceniu. Po pierwszym nic, cisza, a po drugim zawsze odpala bez najmniejszego problemu.
    Generalnie prawie nowy, zregenerowany rozrusznik. Poprawione i sprawdzone połaczenia. Wymieniony przekażnik w skrzynce. To co zostaje ??? imo i kostka w stacyjce ??
    Ale zastanawia mnie to że zawsze zapala po 2 przekręceniu. Macie jakiś pomysł ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wracałem w nocy do domu i autko zgasło, próby rozruchu na nic, po kolejnej próbie zapalił bez gadania i dojechałem do celu.
    Rano - znowu nie pali. Sprawdziłem przekaźnik R10, bezpieczniki - zdaje się OK. Podłączyłem pod ELMa - a tu brak połączenia z pojazdem...hmm
    Sprawdzam akumulator 12,08V - trochę słaby - ale żeby nic nie zakręcił? Nawet nie próbuje szarpnąć a i przekaźnik się nie odzywa.
    Coś mnie naszło - podjechałem drugim autem i pożyczyłem prąd - za trzecim razem zapalił - dziwne. Podpinam pod ELMa a tam połączenie z pojazdem nawiązane - błąd P1631 - przekaźnik, zwarcie, masa, klemy? Zgasiłem - potem zapalił normalnie kilka razy.

    Nie wiem czy lecieć po lepszy akumulator czy może to problem z komputerem - bo czemu jak nie startuje nie łączy się z pojazdem? Może to wtyczki od ECU? Może to problem z masami lub zwarciem? ale czemu raz działa a raz nie? Czy słaby akumulator ma wpływ na działanie gniazda diagnostycznego? Sam nie wiem za co się brać? Mimo braku rozruchu kontrolki, nawiew - działają. Dioda Immo po przekręceniu stacyjki - gaśnie - to chyba nie to. A może ECU zgłupiało?

  4. #23
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Mar 2013
    Mieszka w
    Rypin
    sprawdź połączenia masowe na silniku i do karoserii, zobacz czy Ci sie klemy nie grzeją jak silnik chodzi
    Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 17-04-2016 o 21:22

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Mozliwe ze sie szczotki koncza w rozruszniku.

    Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

  6. #25
    Kursant Awatar nesiasps
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Sprawdzę masy, chciałem te pod akumulatorem odkręcić ale gwiazdki nie miałem i jest tam rdzy od cholery - WD 40 i jutro druga próba. Ten rozrusznik to jak prąd dostaje to gada, a zgasł w trakcie jazdy to raczej odpada. Zastanawia mnie tylko czemu kontrolki się palą a gniazdo diagnostyczne nie komunikuje się - stąd pomysł o uszkodzeniu komputera (nie wiem czy ma swoją masę, czy idzie z głównej).

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Mar 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Witam miałem ten sam problem.
    Rozwiązaniem okazało się proste. Wrzucić jedynkę i pobujać autem na siłę żeby ruszyło trybami. Za pierwszym razem nie pomogło ale za drugim sukces i odpaliło. Dodam że temperatura -20

  8. #27
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Witam
    I ja poproszę o pomoc. Autko pojechało na pks odwieźć córkę, zgaszone na może 15min. próba odpalenia, rozrusznik nic, słychać tylko pykanie pod maską. Dobieram się do przekaźników. Ewidentnie słychać pierwszy z prawej na dole skrzynki. Do tego wyzerowało licznik dzienny i zegary po zapłonie wykonywały ruch do końca zakresu (prędkościomierz jak i obrotomierz). Wyjęcie przekaźnika, restart na aku i dalej to samo. Próba odpału na pych (wiem, wiem nie powinno się) autko zapala, po zapaleniu problem znika. Kręci odpala. Co mogło być przyczyną? Przekaźnik czy szukać winy w rozruszniku, czy też może to jednorazowy przypadek?
    Autko to 2.0 tdci 130KM 2001r.
    Z góry dzięki za porady.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Sprawdź akumulator,jak słaby to też różne cyrki mogą się dziać..

  10. #29
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Aku może nie najnowszy, ale byłem właśnie sprawdzić i po nocy 12,7V ładowanie 14,4V.
    Odpalił bez problemu.

  11. #30
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,
    ja bym stawiał na zawieszające się szczotki w rozruszniku, przekażniki pykają ale prund nie dociera do rozrusznika, a jak się ruszy szczotki wracają na swoje miejsce i potem będzie palił aż do powtórki ....

  12. #31
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    opiłki od dwumasy go blokują tak czy siak musisz go zdemontować i zobaczyć co w nim siedzi

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Rozrusznik nie kręci
    By beefy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 22:20
  2. [MkI] nie kręci rozrusznik
    By Greddy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 10:39
  3. [MkII] Nie kręci rozrusznik
    By tomo_n in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 11:10
  4. [MkI] Rozrusznik nie kręci
    By Biegan in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2007, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów