+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    [MkI] jak ustawić rozrząd

    witam
    mam pytanie jak ustawić rozrząd w mondeo 1,6 silnik dohc
    wiem że blokuje się wałki listwą i popuszcza śruby na kołach zembatych wałków ale czy jest jakiś znak na wale korbowym bo szykałem i nie moę znaleść na kole pasowym wału nie ma ani na kole zębatym na wale
    pomocy wiem że ma byc pierwszy cylinder w gurnum martwym punkcie a wałki mają być zablokowane listwą ale nie ustawi tak idealnie tłoka.
    Helmut

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Wałki listwą to blokujesz przy regulacji luzów zaworowych.
    Aby ustawić wał w ZZ musisz mieć specjalny trzpień blokujący, który wkręcasz w miejsce zaślepki w bloku (nad alternatorem, lub za sprężarką klimy) inaczej musisz robić na oko - współczuję
    Oprócz tego klinujesz wałek rozrządu trzpieniem bodajże 8 mm i dopiero popuszczasz śruby na kole zębatym. Po założeniu nowego paska i wstępnym dokręceniu napinaczy, musisz obrócić wałem przynajmniej 2 razy (niektóre źródła podają że 6) i dopiero wtedy blokujesz jeszcze raz wał - ustawiasz koło na wale rozrządu skręcasz koło i napinacze odpowiednimi momentami.
    Widzę że napaliłeś się jak szczerbaty na suchary - zabrałeś się do poważnej roboty nie bardzo wiedząc czym i jak
    Gdybyś jeszcze potrzebował pomocy pisz - postaramy się jakoś z tego wybrnąć.
    Polecam jednakże zrobić na tokarce trzpień do blokowania wału (mnie kosztował 1/2 litra wody rozmownej) będziesz miał spokój na przyszłość.
    Rysunek z wymiarami znajdziesz w książce Etzolda "Sam naprawiam..."
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    27 May 2005
    Mieszka w
    Bełchatów
    Wercu - kolega powyzej pyta o dohc wiec i metoda ustawiania rozrzadu nie jest adekwatna do tego co opisales.

    Helmut - zdejmij prawe kolo i oslone kola walu korbowego. Na kole sa wybite znaki, ktore musza sie pokryc z krecha na misce olejowej. Nie mam w tej chwili zadnego dostepu do "Sam naprawiam" ale tam jest zdjecie. Sposob jaki moge teraz zaproponowac to:

    wykrecic swiece zaplonowe i przyswiecajac w otwor lub wkladajac tam jakis pret (OSTROZNIE!!) krecic kolem pasowym koniecznie (zgodnie z kierunkiem obrotu zegara) walu az tlok na pierwszym cylindrze bedzie na samej gorze - wowczas cechy na kole pasowym i misce powinny sie zejsc, jesli sie nie zeszly - pokrec jeszcze o 180 stopni. Kiedy tlok na pierwszym cylindrze bedzie na samej gorze, znaki beda wskazywaly na siebie to wowczas powinno sie dac wsunac listwe w walki rozrzadu.

    POWODZENIA
    Pzdr ____________________________ srebrne zagazowane MKI 1.6 16V

  5. #4
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  6. #5

    jak ustawić rożrząd

    Witam
    sprawdziłem tak jak opisał kolega Hunter tłok jest w gurnym martwym punkcie a znaki pokrywają się ale wałki są przestawione do przodu o ząb
    to jest chyba złe i przez to silnik pracuje trochę głośniej słychać dziwną detonacjię może przez te wałki przestawione w przód głośniej pracować
    silnik.
    Helmut

  7. #6
    Dokładnie przez to ciesz się że to nie diesel mógłbyś mieć już kuku
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  8. #7
    WITAM
    zrobiłem dokładnie jak pisał hunter poprawa od razu i to niejest żadna powarzna robota dziękuję za podpowiedż.
    Pozdrawiam
    Helmut

Podobne wątki

  1. [MkIII] Climatronic - jak ustawić?
    By amdziak in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 18:08
  2. [TDCi MKIII] [tdci] jak ustawić rozrząd mondeo mk III 2.0 automat
    By saint in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 20:58
  3. [MkII] Mnożnik jak ustawić?
    By Rafaello in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 00:11
  4. [TD MkII] jak ustawić zapłon w mk2
    By ALAN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 13:03
  5. Jak ustawić rozrząd?
    By matisl in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów