+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

    Głośna praca przy niskich obrotach

    Witam,

    Mam dziwny a może i normalny problem z silnikiem TDCi 2,0 116 KM.
    Przy niskich obrotach dość głośno stukają wtryski (tak mi się wydaje). Problem praktycznie znika przy dodaniu odrobiny gazu (> 1500). Wydaje mi się że jest to spalanie stukowe. Zostawiłem autko na dzień u mechanika i stwierdził że na jego gust to wtryski nie dolewają. Sprawdził wszystkie błędy i brak czegokolwiek. U mnie nigdy nie wyskoczyła "sprężynka" czy inny błąd. Mechanik mówił że wygląda to tak jakby wtrysk dostawał sygnał ale się nie otwierał w odpowiednim momencie i stąd to spalanie stukowe (ale za duże chyba niż powinno być).
    Większość pisze tutaj o problemie przelewania wtrysków - u mnie jest chyba odwrotnie.
    Na chwilę obecną uradziliśmy, że zakupi jakiś środek do czyszczenia wytrysków i zobaczymy czy pomoże.
    Dodatkowy objaw to taki, że na zimnym silniku (przy odpaleniu go np. po nocy) pozostaje jasnoniebieska-biała chmura dymu i silnik chodzi nie równo. Po czasie się to normuje ale nadal chodzi głośno.

    Czy czeka mnie najgorsze czyli wymiana wszystkich wtrysków czy można jeszcze coś temu zaradzić.

    Jakie jest niebezpieczeństwo jeżdżenia z takimi wtryskami, za nie długo mam trasę ~400 km w jedną stronę do zrobienia. Na mój gust (nie jestem biegłym mechanikiem) to skoro przy wyższych obrotach wszystko ładnie działa (nie ma głośnego klekotania) można tym jeździć w trasy.

    A może szukamy w złym miejscu. Może to co innego powoduje to klekotanie.

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam,
    Przemek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    MkIV 2.5T
    Od
    31 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa/Marki
    Klekotanie na niskich obrotach to zapewne kwestia końcówek wtryskiwaczy - miałem dokladnie taki sam objaw, tyle że bez chmury dymu na zimnym. Po wymianie końcówek nastała cisza.
    Ostatnio edytowane przez vega ; 15-06-2011 o 23:41

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Czyli nie całe wtryskiwacze tylko same końcówki? Jaki był koszt tych końcówek?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MkIV 2.5T
    Od
    31 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa/Marki
    Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo dokładnie nie pamiętam, ale chyba coś około 300 zł od sztuki (na częściach delphi, a nie chińskich podróbach). Co by to nie było, końcówki czy zaworki, to tanie nie będzie.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No ale to nie 1400 za wtryskiwacz. Gdzieś na allegro znalazłem firmę która niby za <200 zł robi regeneracje czy warto się pchać w takie coś? Pozostaje to białe kopcenie.
    Czekam koledzy na jakieś sugestie i rady. Może ktoś miał dokładnie coś takiego.

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mk3/2.0TDCI
    Od
    06 May 2011
    Mieszka w
    Lesie
    co do chmury dymu na zimnym,
    czy sprawdzałeś świece żarowe?

    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    No ale to nie 1400 za wtryskiwacz. Gdzieś na allegro znalazłem firmę która niby za <200 zł robi regeneracje czy warto się pchać w takie coś? Pozostaje to białe kopcenie.
    Czekam koledzy na jakieś sugestie i rady. Może ktoś miał dokładnie coś takiego.
    za 200 pln? raczej nie realne, chyba że "regeneracja" polega na wyjęciu, rozkręceniu i wrzuceniu do nafty na noc i trzymaniu zaciśniętych kciuków żeby się udało.
    najtańsze orginalne zaworki delphi to koszt ~250/szt więc za 200 pln to raczej nic ci nie wymieną. minimalna realna cena była koło 650pln/szt.
    Ostatnio edytowane przez kedar ; 16-06-2011 o 00:05

  8. #7
    Kursant
    Opis
    MkIV 2.5T
    Od
    31 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa/Marki
    200 za regenerację ? jeśli na częściach delphi, to ich ceny musiały znacznie spaść ostatnio
    a poważnie to pewnie chińskie "zamienniki", o ich trwałości możesz znaleźć nieco info w sieci.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Czyli reasumując koledzy:
    - do sprawdzenia świece żarowe jako prawdopodobny problem rannej nierównej pracy (jakby nie wszystkie gary) oraz białego kopcenia
    - "przeczyścić" wtryskiwacze jakimś środkiem do tego celu stworzonym,
    - jak nie pomoże to wymiana końcówek? Tak w ciemno? Jak to można ocenić. Mechanik mówił coś jeszcze o podkładkach pod wtryskami tylko wyjeżdża w niedziele i nie chciał tego teraz rozbierać żeby nie zostawić rozgrzebanego.
    Co i w jaki sposób sprawdzić żeby nie robić "nie potrzebnych" rzeczy.

  10. #9
    Kursant Awatar djqbas
    Imię
    Janusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Końcówki delphi na allegro są po 225zł a zamienniki firada za 125zł. Podobne ceny są z zaworkami przelewowymi . Poczytaj forum a dowiesz się, że ludzie na zamienniki narzekają więc chyba nie warto oszczędzać na tym.

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mk3/2.0TDCI
    Od
    06 May 2011
    Mieszka w
    Lesie
    co do świec, to najpierw przejrzyj bezpieczniki, jak są ok to odkręć od świec kabel, który je łączy razem . potem miernik w dłoń i jedna końcówka do świecy a druga do aku. jak sprawdzisz czy prąd "przechodzi" to będziesz wiedział czy świeca działa czy nie. Z wykręcaniem się wstrzymaj jeżeli nie będzie to niezbędne bo istnieje ryzyko ukręcenia.

    co do czyszczenia wtrysków środkami dostępnymi w handlu dla zwykłego klienta, to efekt raczej psychologiczny, ty poczujesz się lepiej

    co do wymiany końcówek wtrysków w ciemno, jak masz nadmiar kasy to czemu nie. wymiana końcówek pociąga za sobą konieczność kalibracji na maszynie + wpisanie nowych kodów do komputera. owszem samoadaptacja działa, ale zakres jej zdaje się być ograniczony.
    co do diagnostyki wtrysków to spróbuj może najpierw zrobić próbę przelewową.
    możesz to zrobić sam, zamkniesz się w budżecie 10pln, 4 plastikowe butelki po soczkach + 2m wężyka elastycznego

  12. #11
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Autko stoi teraz u mechanika więc powiem mu o sprawdzeniu świec, powinien sobie dać radę
    To nie ma być jakiś zwykły płyn, mechanik ma go załatwić z Forda bodajże o kolegi (sam pracuje w Toyocie). Ew. jaki płyn do płukania polecacie i gdzie go najlepiej dostać - czytałem posta o jakimś ze stalowej woli ale 200 zł za płyn to troszkę dużo (chyba).
    Oczywiście stąd ten post że nie mam nadmiaru kasy i chciałbym ich nie wydawać nie potrzebnie, zagadam juto z mechanikiem czy zrobi próbę przelewową tych wtrysków - u niego będzie pewnie problem z czasem ale może go na to namówię, jak nie to będę sam próbował, pewnie na forum znajdę dokładną instrukcje. Niemniej, ze wstępnej analizy wynika że wtryski nie przelewają a wręcz przeciwnie, zero błędów, zero sprężynki nawet przy ostrym gazie. Klekocze tylko przy niskich obrotach no albo przy wysokich tego nie słychać aż tak bardzo.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    MkIV 2.5T
    Od
    31 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa/Marki
    Tyle że próba przelewowa nic Ci nie powie o końcówkach, co najwyżej o stanie zaworków. Poszukaj jakiegoś zakładu specjalizującego się w układach paliwowych, powinni mieć odpowiedni sprzęt. Czyszczenie płynem raczej bym sobie darował, efekt pewnie będzie żaden.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Czy te stuki masz tylko na zimnym silniku? Na rozgrzanym jest identycznie ?

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Na rozgrzanym jest chyba ciut lepiej. Ogólnie na zimnym pracuje źle, jakby nie wszystkie gary. Pomysł ze świecami wstępnie odrzuciliśmy z mechanikiem, teraz jest ponad 20 st C więc świece praktycznie nic nie dają. Wlaliśmy teraz jakiś płyn do czyszczenia wtryskiwaczy, 50/50 że coś da. Po powrocie mechanika, plan jest taki że wyjmujemy wtryskiwacze, do zakładu na testy i potem decyzja. Mechanik słania się też ku końcówką albo zapieczeniu czegoś. Próba przelewowa odpada bo nic nie da, te wtryskiwacze nie przelewają. Przy zimnym silniku (po nocy) jest jasnoniebieski dym, błędów brak bo objawy to tylko stukanie, ciśnienie jest poprawne, sterowanie działa więc komputer nie widzi problemu.
    Ostatnio edytowane przez bunias ; 17-06-2011 o 15:39

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bunias Zobacz posta
    Próba przelewowa odpada bo nic nie da, te wtryskiwacze nie przelewają.

    Zależy jak określić "przelewanie".
    Jest przewód powrotu paliwa i ilość paliwa nim wracającą w założonym czasie pracy silnika można mierzyć - wstępnie typować wtryski do wymiany zaworka...

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Mondeo '05 TDCi 2.0 115 KM GHIA Kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No i efekt się pogłębia.
    Szczegóły w poście: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%C5%82%C4%99du
    Pojawiał się błąd i nie chce zniknąć. Mechanik jeszcze 3 tygodnie na urlopie. Co robić?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:14
  2. [Duratec]Szarpanie przy niskich obrotach !
    By lipa_ml in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 23:10
  3. [MkIII] Stuk przy dodaniu gazu na niskich obrotach
    By llothar in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 08:24
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2007, 19:19
  5. poszarpuje przy niskich obrotach
    By jaszun in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2006, 17:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów