+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa

    [MkI] Wymiana mieszka skrzyni biegów

    Witam!
    Mam zamiar zabrać sie za wymiane mieszka skrzyni biegów.
    Chciałbym żebyscie podzieli sie ze mna swoimi radami na ten temat jak sie do tego zabrac, jak sie go wogóle wymienia. Z góry dzieki za jakies info :metal
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Odkręć gałkę w lewą strone. Zdejmij ją - pociągnij "podstawe" mieszka do góry. ładnie wyjdzie razem z plastikiem.

  4. #3
    Kursant Awatar koza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCI 125KM Turnier
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdzieś w połowie drogi Bydgoszcz-Gdańsk
    Witam. Latem wymieniałem i jestem bardzo zadowolony, bo ten oryginalny mieszek to jakaś żenada ze strony Forda (ni to skaja ni materiał). Zamówiłem na allegro taki sam ale z prawdziwej skóry i teraz jest git ale namęczyć się trzeba, bo całą gałkę (akurat u mnie) musiałem całkowicie rozwalić bo nie szło jej ściągnąć ani odkręcić. Później jest jeszcze jeden problem bo mieszek jest przypięty długimi zszywaczami do takiego plastiku i niestety trzeba się namęczyć aby w tym nowym skórzanym mieszku zrobić tymi zszywkami dziury (no chyba że ktoś posiada maszynkę do nabijania zszywek). Trochę czasu i bólu palców i jest OK.
    Fiat 127p 1300, Nissan Bluebird 2.0d, Renault Clio 1.1, Mondeo mkI 1.6, Renault Scenic 1.9dci, Mondeo mkIV 1.8tdci

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar blitz04
    Opis
    PUG 407 SW HDI+A2
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Krosno
    Nie wiem jak u was, ale u mnie nie trzeba odkręcać gałki. Orginalny mieszek miał wszyty u góry ściągacz plastikowy. Po rozpieciu tego ściągacza cały mieszek mozna zdjąć wraz z ramką.
    BTW ja do swojego auta szyłem nowy mieszek ze skóry. Bazowałem na starym który rozprułem i na wymiar wycinałem nowe formatki skórzane. I tutaj uwaga. W naszych autach mieszki są dość perfidnie zaprojektowane. Zszyte są z 4-ch formatek z których każda ma inną wielkość i kształt. Więc uniwersalne badziewia ze sklepów tuningowych odpadają na starcie.
    Ford też nie popisał się z doborem materiału na mieszek. Zastosowany skay jest dość podłej jakości i nie wytrzyma długiej eksploatacji. Chyba, że nikt w centrali forda nie przewidywał eksploatacji auta dłużej niż 10 lat .
    Diagbox do Cytryn i Pugów gdyby ktoś potrzebował.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Kurskey
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    ElPiDzI + PB
    Opis
    1.8 125 PS Kombi
    Od
    20 Nov 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    Witam ponownie!
    Dzisiaj od rana sie za to wziołem ale zaczołem od strony
    Tzn wyciągłem cała konsle wraz z podlokietnikiem, eh troszke sie namęczyłem nie potrzebnie ale jakoś poszło.Teraz siedze w domu i zmieniam mieszek, nie jest to naprawde łatwe, palce juz mnie bolą
    Pozdrawiam i dzięki za rade chłopaki
    "pomógł" jak najbardziej poszło :metal

  7. #6
    Witam Panowie
    Dajcie jakis namiar na allegro na te mieszki bo jest tam kilka, teoretycznie do Forda ale nie chcialbym wywalic kasy na cos co nie pasuje.

  8. #7
    Kursant Awatar koza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCI 125KM Turnier
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdzieś w połowie drogi Bydgoszcz-Gdańsk
    Z tego co pamiętam to kupowałem na allegro od gościa o ksywce Maniol. Wyszukałem aukcję i to będzie chyba to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83902478

    Mieszek pierwsza klasa, prawdziwa, gruba skóra i szyty z oryginału. Jak przyłożyłem do starego nie było różnicy w kształcie ani rozmiarze, tak jakby był oryginalny.

    A co do wymiany to rzeczywiście gałki nie trzeba zdejmować a ja musiałem ją usunąć bo gałkę też zmieniałem na skórzaną.
    Fiat 127p 1300, Nissan Bluebird 2.0d, Renault Clio 1.1, Mondeo mkI 1.6, Renault Scenic 1.9dci, Mondeo mkIV 1.8tdci

  9. #8
    dzieki za info

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2017, 22:37
  2. [MkII] Wymiana skrzyni biegów z 1.8 do 1.6
    By grudzien11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 13:09
  3. [All] Wymiana oleju w skrzyni biegów .
    By szklarska in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 23:53
  4. [MkII] Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    By norbi333 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 15:45
  5. [MkI] wymiana skrzyni biegów
    By Łukasz_81 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-01-2007, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów