+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa

    gasnie przy małej predkosci

    Witam
    Panowie mam kłopot, wczoraj zapaliło mi sie check engine - bez zadnych objawów. Po wyłączeniu i właczeniu silnika nie gasło, wiec zdjąłem klemy z akumulatora i lampka zgasła i nie pojawiała sie znów. I Dzisiaj odpalilem auto, odpala elegancko, chodzi równo z tym ze po przejechaniu około 2km skręcałem w prawo, zredukowałem do 2 biegu i tak toczyłem sie skręcając 15-20km/h i nagle zgasł podczas jazdy. Bez żadnego szarpania ani nic. Potem po jakiejs godzinie odpaliłem go i tez bez problemu poszlo. Z tym że własnie przy niskich prędkościach, nawet mając wciśnięte sprzęgło pojawia sie najpierw lampka akumulatora i o ile nie przyspiesze nagle to auto gasnie. Co dziwne tez nie za kazdym razem ale w wiekszosci przypadków gasnie. Po zgasnieciu odpala bez zadnego problemu. Wie ktos co moze byc przyczyna ?
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Imię
    Krystian
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    17 May 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    ja u siebie miałem problem z silnikem krokowym albo wina lewego powietrza. jezeli masz w gazie to moze tobie strzelił gaznik.i spadł którys z przewodów

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    nie mam gazu, jest benzyna. Znajomy tez mi mowil że to może silniczek krokowy. Da rade jakas zdiagnozowac czy to napewno to ?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Wyjąć , wyczyścić i po testować.
    szczegóły tu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/searc...earchid=144515

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Silnik krokowy jest odpowiedzialny za wolne obroty, więc albo go umyć, albo wymienić. Dobrze by było podpiąć się pod kompa sprawdzić co to za błąd był.
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    ok dziękuje bardzo panowie, a jeszcze jedno pytanie ? Cięzki jest dostep do niego ? Czy ktos taki jak ja (czyt. laik ) poradzi sobie z wymontowaniem i wyczyszczeniem go ?

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Bez problemu, silnik krokowy, to taki walec przykręcony na 2 śrubki w okolicach przepustnicy.
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    ok dzięki w takim razie spróbuje to wyczyścić. Co do samego czyszczenia bo nie moge znalezc konkretnego opisu do mk3. Mógłbyś tak po krótce opisać jak to zrobić ? Wiem ze będzie potrzebna benzyna ekstrakcyjna i pewnie wd40, tylko nie wiem czy wlewac do niego tej benzyny i czekac aż sie odmoczy ten syf czy jakas nasaczona szmatka czy cos. Jesli to nie problem to napisz pare słow. Pozdrawiam i z góry dzieki

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    wd40 to nie


    troche pomoczyc, pedzelek itd

    uwazaj na uszczelke
    Ostatnio edytowane przez hefi ; 02-07-2011 o 11:54

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Wyjąć , wyczyścić i po testować.
    szczegóły tu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/searc...earchid=144515
    nie dizała link

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    ok dzieki wielkie jutro spróbuje to zrobic. jakby ktos miał jeszcze jakies uwagi, rady apropo tego to bede wdzieczny. pozdrawiam

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    ok panowie wyczyscilem go i jest duzo lepiej bo nie gasnie ale tak: gdy podczas jazdy wcisne sprzeglo to obroty spadaja do 600 potem skacza do 1000 i w koncu stana na 800. Tak troche falują. Na biegu jałowym trzymaja te 800 obrotów.
    i druga sprawa która mnie zdziwiła to jadac po normlanej prostej drodze tylko nagle w tyle po lewej stronie było słuchac głosny huk, najpierw mysallem ze cos urwałem czy cos ale wszytsko wyglądało ok. Na jezdni tez nic nie leżało. Był to w sumie po lekkim wyboju takim na zwyklej drodze asfaltowej. Kolega mowil ze to moze paliwo sie zebrało nie przepalone w wydechu i to one w te huki zrobił jak wybuchła mieszanka - możliwe to ? huk był bez kitu głosny ale po aucie nic nie widac zeby cos sie uszkodziło czy urwało
    pozdrawiam

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez prv87 Zobacz posta
    ok panowie wyczyscilem go i jest duzo lepiej bo nie gasnie ale tak: gdy podczas jazdy wcisne sprzeglo to obroty spadaja do 600 potem skacza do 1000 i w koncu stana na 800. Tak troche falują. Na biegu jałowym trzymaja te 800 obrotów.
    i druga sprawa która mnie zdziwiła to jadac po normlanej prostej drodze tylko nagle w tyle po lewej stronie było słuchac głosny huk, najpierw mysallem ze cos urwałem czy cos ale wszytsko wyglądało ok. Na jezdni tez nic nie leżało. Był to w sumie po lekkim wyboju takim na zwyklej drodze asfaltowej. Kolega mowil ze to moze paliwo sie zebrało nie przepalone w wydechu i to one w te huki zrobił jak wybuchła mieszanka - możliwe to ? huk był bez kitu głosny ale po aucie nic nie widac zeby cos sie uszkodziło czy urwało
    pozdrawiam
    Spróbuj podmienić krokowca u mnie mimo czyszczenia objawy nadal występowały dopiero wymiana + czyszczenie pomogła.
    Co do huku to poobserwuj czy się powtórzy. Masz tam gaz?

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    mondeo mk3 1.8
    Od
    14 Dec 2010
    Mieszka w
    wawa
    własnie kurde teraz na spiacych policjantach słychac czasem jakby cos waliło, mogło sie cos urwac ? Gazu nie mam. Podmienie krokowca i zobaczymy co bedzie - póki co jezdzi i nie gasnie wiec jest w miare ok

Podobne wątki

  1. [TD MkI] jakie predkosci przy jkaich obrotach w 1.8 td
    By drozdzik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 11:31
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 14:05
  3. [MkI] cieple powietrze z klimy przy wiekszej predkosci
    By jaro81 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 13:42
  4. [MkIII] jakie obroty przy jakiej predkosci?
    By Damiano in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 18:41
  5. [MkII] Piski przy skrecie przy wolnej predkosci
    By lovin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów