+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    07 Jan 2010
    Mieszka w
    zamosc

    2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem

    Witam, jak w temacie problemy wydaje się, że nie są związane ze sobą.
    Problem z zapalanie pierwszy raz pojawił się ok rok temu - nagły brak możliwości uruchomienia auta. Po 5 min jakby nigdy nic wszystko ok. Problem wrócił jakiś miesiąc temu i powtarza się 2-3 razy na tydzień. Auto nie pali, można kręcić 15 sek i nic, w tym czasie zaczyna świecić sprężynka. Odkręcam kluczyk, po 5 sek pali bez problemu. Dodam, że sprężynka nigdy nie świeci się w czasie jazdy. Może czytnik immo przy stacyjce?
    Drugi problem to lekki spadek mocy + dymienie. Generalnie więcej dymi, ale jest to najbardziej zauważalne nie przy pełnym gazie tylko w okolicy średnich obrotów. Po oględzinach brak ewidentnej usterki. Tu podejrzenie padło na czujnik położenia wałka roz., sprawdziłem - jest szary, wiec teoret. lepszy co nie wyklucza awarii, zwłaszcza te kłopoty z paleniem. Odłączyłem przepływomierz i niestety brak reakcji.
    Będę wdzięczny za podrzucenie danych do pomierzenia czujnika wałka i przepływomierza.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Miałem podobny problem u siebie. Ustąpiło po wymianie zaworu przyspieszenia kąta pompy. To ten w pompie od strony chłodnicy z 2 przewodzikami. Niestety łobuz potrafi się przyciąć po kilku latach i nic właściwie nie zrobisz prócz wymiany (ok 250 pln)

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez mydek Zobacz posta
    Miałem podobny problem u siebie. Ustąpiło po wymianie zaworu przyspieszenia kąta pompy. To ten w pompie od strony chłodnicy z 2 przewodzikami. Niestety łobuz potrafi się przyciąć po kilku latach i nic właściwie nie zrobisz prócz wymiany (ok 250 pln)
    cenna uwaga dotycząca TDCI
    Pozdrawiam Speedo


  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Piotr
    Opis
    Renault Scenic
    Od
    08 Nov 2010
    Mieszka w
    Wlkp/Dolny Śląsk
    czyzbym mial to samo?
    mozliwe ze przy tym nie mam sprezyny ani erroru na kompie?

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    02 Mar 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez oggie Zobacz posta
    czyzbym mial to samo?
    mozliwe ze przy tym nie mam sprezyny ani erroru na kompie?
    ja mam dokładnie tak samo:
    a) 1 raz kreci rozrusznik ale silnik nie lapie (jak potrzymam powyzej 5sec na rozruszniku to zaczyna mrugac sprezynka, jak krócej to nie mruga)
    b) 2 raz zaplon i mruga sprezynka (tutaj moge albo krecic rozrusznikiem, albo nie krecic bo i tak nie zapali)
    c) 3 raz zaplon juz sprezynka nie mruga i odpala jak powinien.

    Mydek, jak dokładnie nazywa się ta część bo po tym co napisałeś allegro nie wyszukuje.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez bastol Zobacz posta
    Mydek, jak dokładnie nazywa się ta część bo po tym co napisałeś allegro nie wyszukuje.
    czytacie wogoloe to co piszecie albo inni pisza? bo odnosze wrazenie ze spooora czesc postow jest pisana nie wiem po co, zeby zdobyc limit do dzialu "sprzedam"?

    jeden sie pyta o zapalnie w tdci a drugi mu odpisuje, ze wymienil jakis zawor na pompie w mk2 TEDE a inni z tdci od sprezynek juz podchwycili i tez juz leca wymieniac tego czego nie maja, calkiem podobnie jak pewien kolega co niedawno chcial wymieniac ebj w tdci i mi nawet wlepial linki z allegro od benzyny
    Pozdrawiam Speedo


  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    07 Jan 2010
    Mieszka w
    zamosc
    ok, zakładając, że to zawór czy da się to zdiagnozować jakimś "zabawkowym skanerem"?
    Chodzi mi czy elm lub ten niby super hiper do forda (f-super?) da rade? Od dawna mam cheć przebadać złoma, ale koszty diganozy przewyższają koszt auta (no prawie), a skaner by został na inną okoliczność.
    Zakładając, że to faktycznie zawór jego cena jest "zabójcza" i chyba zdecydowałbym sie na całą pompe, używke z gwarancją oczywiście.
    @speedo - na pompie faktycznie jest zawór nie wiem czy da sie nim cokolwiek przyspieszyć to działa chyba bardziej na zasadzie przepływomierza paliwa. Rozumiem, że @mydek o tym pisał, no bo chyba nie napisałby o zaworze z pompy 1.8td?
    Ostatnio edytowane przez pazdzierz ; 20-07-2011 o 18:21

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Piotr
    Opis
    Renault Scenic
    Od
    08 Nov 2010
    Mieszka w
    Wlkp/Dolny Śląsk
    taki przebieg jak u ciebie wywalal mi na kompie p0191. Wymienialem czujnik dwukrotnie.
    Obecnie na kompie nie mam zadnego bledu, nie mruga sprezynka. Dzisiaj auto przecietnie odpalalo za 4 razem...

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    07 Jan 2010
    Mieszka w
    zamosc
    Moj przeciętnie 1-2 razy na tydzień strzela focha, a tak to za pierwszym razem. Ale już się nauczyłem, przekęcam zapłon i czekam- spręzynka nie gaśnie/zaczyna migać - nawet nie odpalam. Wyłączam zapłon i ponownie pale bez czekania, zawsze zapala. Mi to bardziej wygląda na błąd stacyjki/kostki od stacyjki (może gdzieś już styki zaśniedziały/podrdzewiały a może immo? Mam tylko jeden klucz z pilotem, więc nie sprawdze drugim kluczem, no chyba że palenie zdecydowanie się pogorszy to wtedy sprawdze

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    02 Mar 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Re: Mydek
    usystematyzuj proszę o jakim aucie mówisz. W opisie masz mk1 a nagłówek posta to TDCi. Tutaj Speedo ma rację, jest bałagan, ja tego nie zauważyłem i zasugerowałem się nagłówkiem posta.

    Re: Speedo
    Czujne okno! I odpowiadam na Twoje pytanie, to nie jest nabijanie postów. Napsiałem jak wygląda u mnie podobna sytuacja, i zapytałem Mydka o jakiej części mówi. Teraz musi ustalić czy o MK1 czy MK3 TDCi a może o czymś jeszcze innym...

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez bastol Zobacz posta
    Re: Mydek
    temat zalozyl kol. pazdzierz i to on ma mk1 w podpisie a pyta o tdci, kol. mydek ma mk2 w podpisie i zapewne o nim napisal, bo w mk3 jakos nie kojarze "pompy" ani "czujnikow" kolo chlodnicy
    Pozdrawiam Speedo


  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    07 Jan 2010
    Mieszka w
    zamosc
    No to też troche moja wina, bo w temacie nie napisałem, myślałem że prefiks wystarczy. Zdecydowanie chodzi o tdci. Na swoją obronę dodam że mk1 dalej aktualne.

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Problemy z zapalaniem silnika
    By drstein in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 23:44
  2. [TD MkI] Przyszła zima i problemy z zapalaniem
    By kobi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 20:27
  3. [MkII] PROBLEMY Z ZAPALANIEM I SSANIEM
    By PIOTR GAUK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 14:51
  4. [MkIII] Problemy z oświetleniem oraz el.fotelem.
    By AROWASIK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-08-2006, 12:11
  5. [MkI] Problemy z zapalaniem...
    By stefanx9999 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2006, 12:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów