+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Zielony listek
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Mińsk Maz.

    [MkI] Kosztorys naprawy zawieszenia

    Jeżdżę już swoim wózkiem 4 miesiące i doszedłem do wniosku, że wypadałoby coś naprawić.
    Strasznie denerwują mnie stuki w zawieszeniu dochodzące z przodu ale najbardziej (chyba z tyłu). Możecie mi powiedzieć ile w przybliżeniu wyniosła mnie wymiana wszystkich elementów odpowiedzialnych za te stuki i co najprawdopodobniej będzie do wymiany?? Itak na dniach jadę do mechanika więc on dokladnie powie mi co jest do wymiany i ile mnie to wyniesie, ale chciałbym mieć coś z czy mógłbym porównać wywody mechana.
    Mam nadzieję, że to z przodu to nie przegub.
    P.S.
    czy u was półka od hatchbacka też tłucze??
    ble jestem juz troche glodny wiec sorry za składnię...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Wszystko zależy od tego jakich częsci użyjesz do naprawy zawieszenia...orginalnych czy zamienników.
    Jeżeli chodzi o tuleje wahaczy to polecam tylko i wyłącznie orginały w cenie w przybliżeniu 40zł za szt ( 4 szt)
    Łaczniki przyzwoite zamienniki kupisz już po ok 50zł za sztukę (2 szt).Tańszych szkoda zakładać.
    Gumy drążka stabilizacyjnego po ok 30zł ( orginały).
    Sworznie wahaczy ...nie wiem ..ale myślę że po ok 40-50zł szt ( 2 szt).
    Za robotę...myślę że 200-250zł
    Zbieżność ok 50zł.
    Ceny usługi zależą od mechanika i od regionu w którym mieszkasz.

  4. #3
    Zielony listek
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    DZIĘKI HENIEK!!
    Już myślałem, że post pozostanie bez odzewu....
    POLECIAŁO "POMÓGŁ" DLA CIEBIE :metal

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Leon TS
    Od
    30 Sep 2005
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez MASTA
    DZIĘKI HENIEK!!
    Już myślałem, że post pozostanie bez odzewu....
    POLECIAŁO "POMÓGŁ" DLA CIEBIE :metal
    Kolega zapomial o tyle jezeli chce robic komplet.
    Ale tam pewnie beda stukać łączniki stabilizatora i nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale chyba obsada stabilizatora.
    Czesci nie sa drogie a wymiana troszke uciazliwa ale mozliwa we wlasnym zakresie.

    Jezeli ktos chce sie pobawic i ma kase mozna tulejki na wachaczach wymienic no i zbieznosc ustawic.

  6. #5
    Kursant Awatar jaca1
    Imię
    Jacek
    Od
    08 Jun 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardzo optymistyczne ceny podal kolega. Ja wyminialem ostatnio troche w Warszawie w ABSCAR. oto ceny:
    1. Lozysko przednie pln 145 wymiana 80
    2. Sworzen wachacz. pln 66 wymiana 90
    3. konc.drazka kier. pln125 wymiana 25
    4. lacznik stabil. pln 105 wymania 25
    5. poduszla stab. pln 47.8 wymiana 25

    To wszystko ceny z faktury za czesci i wymiane za jedna sztuke - a wiec komplet x 2.
    Troche to kosztuje.
    Jaca - MkI 2.0 GLX 1994, MKII GHIA 1999, MKIII GHIA 2006 DENSO

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Jak wahacze będą wymontowane do wymiany tuleji to wymiana sworznia jest juz formalnością więc trudno zeby mu liczyli dwa razy wymont-zamont jednego wahacza...a poza tym jak pojedzie do ASO to wiadomo że ceny są dużo wyższe.Ja mówię o cenach u zwykłego mechanika a poza tym ja robię sam przy aucie więc być może rzeczywiście optymistycznie oszacowałem.Znam akurat cene znajomego mechanika który za wymianę wszystkich czterech tuleji wahaczy bierze 100zł.( obie strony...2 wahacze).

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Leon TS
    Od
    30 Sep 2005
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez jaca1
    Bardzo optymistyczne ceny podal kolega. Ja wyminialem ostatnio troche w Warszawie w ABSCAR. oto ceny:
    1. Lozysko przednie pln 145 wymiana 80
    2. Sworzen wachacz. pln 66 wymiana 90
    3. konc.drazka kier. pln125 wymiana 25
    4. lacznik stabil. pln 105 wymania 25
    5. poduszla stab. pln 47.8 wymiana 25

    To wszystko ceny z faktury za czesci i wymiane za jedna sztuke - a wiec komplet x 2.
    Troche to kosztuje.
    Faktycznie przeplaciles

  9. #8
    Witam
    Widze , że bardzo drogie części są u Was . Ja dla przykładu 3 dni temu kupowałem części do swego mondasa i widzę ,że są sporo tańszeniż u Was . Mowa oczywiście o oryginalnych częściach a nie podróbach . I tak dla przykładu :

    1. łącznik stabilizatora tył 46zł
    2. tuleja drążka stabilizatora tył 13zł
    3. tuleja łącznika stabilizatora tył 7,60 zł
    W necia można kupić jeszcze deko taniej ...

    Pozdrawiam
    Merchel
    Mondek 1,6 GLX '93

  10. #9
    Zielony listek
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    nie dziwne, że do ASO nie będę się z tym pchał...

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez merchel
    Witam
    Widze , że bardzo drogie części są u Was . Ja dla przykładu 3 dni temu kupowałem części do swego mondasa i widzę ,że są sporo tańszeniż u Was . Mowa oczywiście o oryginalnych częściach a nie podróbach . I tak dla przykładu :

    1. łącznik stabilizatora tył 46zł
    2. tuleja drążka stabilizatora tył 13zł
    3. tuleja łącznika stabilizatora tył 7,60 zł
    W necia można kupić jeszcze deko taniej ...

    Pozdrawiam
    Merchel
    • zgadzam się z merchelem. ja też mniej więcej tyle samo za części płacę, akurat robiłem to przed zimą. ceny które podał Henryk też uznaje za normalne, za tuleje wahacza płaciłem po 40 zł. a jak kolega jaca1 pojechał do ASO to nie dziwota że takie ceny na czymś na to szkło-aluminium muszą zarobić i dlatego kradną co tu dużo mówić.

      podam jeszcze mały przykład: wymieniałem swego czasu przednią szybę bo mi się popsuła (kamyk spod koła). Ford Multexim w Katowicach wyliczył mnie z robocizną niecałe 1400zł i kazali czekać na szybę do 3 tyg idioci! i wk.... mnie na maxa co zresztą usłyszeli w prostych aczkolwiek bardzo dosadnych słowach. pojechałem do firmy w Katowicach która jest autoryzowanym przedstawicielem i hurtownią Piklington'a i uwaga: montaż od ręki, trwało to 3 czy 4 godziny CENA: 340zł z robocizną. i niech mi ktoś powie że w ASO nie okradają ludzi. hahaha

  12. #11
    Kursant Awatar jaca1
    Imię
    Jacek
    Od
    08 Jun 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Panowie - ABSCAR to nie ASO. To maly prywatny warsztat w Warszawie specjalizujacy sie w Fordzie. Maja czesci oryginalne dlatego jest drogo a ceny robocizny roznia sie w zaleznosci od regionu kraju. Dla przykladu podam, ze lacznik stabilizartora tyl kosztuje u nich PLN 23 a Wy placicie po 40, Tyleje wachacza przod po PLN 24 za szt a Wy placicie 40. Wiec nie do konca u Was tak tanio. W wawie robocizna droga jest,
    Jaca - MkI 2.0 GLX 1994, MKII GHIA 1999, MKIII GHIA 2006 DENSO

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Czy ktoś wspomniał "firmę" Multexim? Niestety na tą nazwę niepohamowanie i automatycznie reaguję tak .
    Nie dość że chcą cię okraść to jeszcze chcą żebyś na to czekał Omijać ich z daleka!

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jaca1
    Panowie - ABSCAR to nie ASO. To maly prywatny warsztat w Warszawie specjalizujacy sie w Fordzie. Maja czesci oryginalne dlatego jest drogo a ceny robocizny roznia sie w zaleznosci od regionu kraju. Dla przykladu podam, ze lacznik stabilizartora tyl kosztuje u nich PLN 23 a Wy placicie po 40, Tyleje wachacza przod po PLN 24 za szt a Wy placicie 40. Wiec nie do konca u Was tak tanio. W wawie robocizna droga jest,
    To do tyłu łączniki są po 23zł a do przodu po 105?
    Wszystko zależy od tego jakiej produkcji są te części.A tuleje wahacza po 24 zł to można u nas też kupić ale szkoda ich zakładać tak samo zresztą jak te łączniki po 23zł.

  15. #14
    waldemarz
    Gość
    Heniu Abscar mial tez na przod laczniki zamienniki po 25 zl, ale chyba wycofal sie juz z tych zamiennikow.

    MASTA na temat zamiennikow tulej wahacza to juz pisalem na co sie nadaja. Naprawde lepiej troszke drozej ale porzadne kupic, niz zaoszczedzic i czesciej zmieniac gorszej jakosci.

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez mondipython
    Czy ktoś wspomniał "firmę" Multexim? Niestety na tą nazwę niepohamowanie i automatycznie reaguję tak .
    Nie dość że chcą cię okraść to jeszcze chcą żebyś na to czekał Omijać ich z daleka!
    • to ja wspomniałem. i przepraszam za brzydkie słowo zaczynające się na M.. a kończące na ..xim użyte w moim poście. ja też podobnie reaguje na tą nazwę
      są różne bandy ale ta jest najgorsza

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Heniu Abscar mial tez na przod laczniki zamienniki po 25 zl, ale chyba wycofal sie juz z tych zamienników
    I dobrze zrobił

Podobne wątki

  1. [MkIV] Kosztorys za wymianę mocowań amortyzatorów przednich
    By repo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 13:30
  2. [MkI] Klinika piękności - kosztorys tuningowy
    By maalibu696 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 15:28
  3. Naprawy MDO
    By fuel111 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 11:32
  4. NAPRAWY BLACHARSKIE
    By Orzel in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-03-2005, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów