+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia

    Lightbulb Zakłucenia z silnika odbierane przez antenę w MK3 2002 / Duratec 1.8

    Witam niedawno kupiłem taki zestaw Midlanda 48+ Multi B z anteną SIRIO Ml-145. Wszystko się ładnie zestroiło ale mam problem z zakłóceniami w radiu, podczas odbioru mam trykanie albo takie "pierdzenie"(wygląda jak by było słychać pracę układu zapłonowego). Na początku była masakra bo nic nie było słychać podczas jazdy oprócz „pierdzenia”(nic nie szło zrozumieć), myślałem że to z winy zasilania z gniazda zapalniczki. Jednak potem pojawiły mi się problemy z szarpaniem podczas ruszania i po wymianie świec, przewodów oraz cewki sytuacja znacznie się poprawiła. W końcu coś słychać ale zakłócenia nadal są dokuczliwe. Kupiłem filtr na zasilanie, zrobiłem kabel ekranowany do zasilania ale nic to nie pomogło. Próbowałem z dodatkowym akumulatorem, zasilaniem z innego auta , sprawdzałem inne radia oraz swoje radio i antenę w innych samochodach. I wynik taki że najpewniej wchodzą mi jakieś zakłócenia z instalacji samochodu przez antenę. Generalnie teraz sytuacja wygląda dla mnie jak szukanie igły w stogu siana, więc nie chcą wywarzać otwartych drzwi może jest ktoś na forum kto ma MK3 z silnikiem 1.8 i też występują u niego podobne zakłócenia i walczył już z nimi. Bo nie wiem za co się chwycić (łączenie blach dodatkowymi kablami masującymi, dodatkowa masa do kabla antenowego, budowa ekranu z siatki na cewce , feryt na przewodach WM, ekranowanie przewodów sterujących wtryskiem itd )

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Sisiek
    Imię
    Rafał
    Opis
    MK II '98 2.0 HB, MK I '95 1.6 HB, Fusion 1.6 '08
    Od
    17 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Może pompa paliwowa sieje zakłóceniami... Miałem taki przypadek w MK1, po założeniu dławików na przewodach blisko pompy problem znikł.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Trochę mi nie pasuje bo po załączeniu zapłonu nadal nic się nie dzieje. A czytałem że pojawiały się trzaski ? (tak miałeś). I czy pompa nie pompuje ze stałą prędkością bo to u mnie jest uzależnione od obrotów silnika?

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Chętnie usłyszę jakieś sensowne rozwiązanie, bo radio jeździ w bagażniku od pół roku

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Po zastanowieniu mogę przyjąć 2 tropy:
    1- układ zapłonowy, po wymianie sytuacja się poprawiła ale do ideału brakuje. I teraz tu mam zagwozdkę kable i cewka to zamienniki pytanie czy w kwestii elektromagnetycznej są tak samo sprawne jak oryginały. Zastanawiam się nad takim czymś jak zbudowanie klatki wokół cewki zapłonowej i podłączenie jej do masy, założenie pierścieni ferrytowych na przewody WN (może jakiś spadek chociaż zaobserwuje)
    2 - przewody od wtrysków (u mnie wyglądają jakoś licho, może spróbować za-ekranować.)

    Wydaje mi się że mogę odrzucić alternator bo wiele osób wspomina szum i świst a tego u siebie generalnie nie zaobserwowałem

    Grisza76 napisz co u ciebie nie tak, albo daj linka do tematu jeżeli założyłeś.
    Ostatnio edytowane przez Soboc ; 22-07-2011 o 15:12

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    U mnie słychać w głośniku pierdzenie wtryskiwaczy, dodatkowo mam gaz

  8. #7
    Kursant Awatar Sisiek
    Imię
    Rafał
    Opis
    MK II '98 2.0 HB, MK I '95 1.6 HB, Fusion 1.6 '08
    Od
    17 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Soboc Zobacz posta
    Trochę mi nie pasuje bo po załączeniu zapłonu nadal nic się nie dzieje. A czytałem że pojawiały się trzaski ? (tak miałeś). I czy pompa nie pompuje ze stałą prędkością bo to u mnie jest uzależnione od obrotów silnika?
    Nie pamiętam czy obroty miały wpływ, bo to kilka dobrych lat temu było. W każdym razie myślę że warto spróbować wyeliminować tę pompę. Po prostu ją odłączyć w czasie pracy i będziesz miał jedną rzecz wyeliminowaną. A jeszcze tak czysto teoretycznie to mi się nasunęło że skoro jesteśmy prawie pewni że syf wchodzi anteną to można by samą stopę bez zakręconej anteny pozbliżać do podejrzanych elementów (bo SIRIO Ml-145 to zbiera syf nawet z przejeżdżających obok pojazdów). Będzie mniejsza czułość i może coś wybadasz więcej...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    moze zbierac zaklucenia z eteru od innych au, sieci energetycznej, itp, radio tez moze byc winne bo cb to nie gsm. to radio posiada filtr ANL na zasilaniu tylko ciekawe czy spelnia swoja role w 100% jezeli tak to odpada zaklucanie przez twoje auto, a zakladanie zew filtrow pomaga jak kadzidlo umarlemu. wydaje mi sie ze problem tkwi w odbiorze

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa

    Miałem podobnie

    Miałem podobnie z anteną president missouri na magnesie, tragedia. Kupiłem uchwyt i zamontowałem na stałe (tylna klapa). Teraz jest duuuużo lepiej i poprawił się zasięg słychać mnie z około 10 kilometrów. Niech kolega spróbuje podłączyć masę do anteny.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    masz racje a ja o tym zapomnialem ,dobrze zmasowana antena to 3/4 dobrego odbioru

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Generalnie jak napisałem problem dotyczy auta. Montowałem już różne radia i anteny i jak napisałem wyżej na każdym zestawie ten sam problem. Coś kurna sieje. Jakości GSM nie będzie to oczywiste ale jest duże pogorszenie odbioru przez to terkotanie w stosunku do tego co mam przy wyłączonym silniku. Mój zestaw sprawdzałem już w innych samochodach i tam o dziwo jest oki niewielka różnica pomiędzy zgaszonym a pracującym silnikiem.
    A co do anteny, z tego co słyszałem to magnesowych anten się nie masuje ??Czy o czymś nie wiem?? W sumie to chyba wystarczyło by dołączyć masę do tej skręcanej złączki od kabla antenowego z tyłu radia ??
    Co do szukania zakłóceń podstawą anteny to myślę że jest to zbyt czułe by dało odpowiedni efekt.
    Ostatnio edytowane przez Soboc ; 23-07-2011 o 00:31

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Też podejrzewam brak masy, myślę nad zamontowaniem na relingu, bo jakoś na tylniej klapie nie widzę miejsca - chyba, że ktoś zaświeci zdjęciem i mnie oświeci?

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Przetestowałem swoje radio - gdy silnik wyłączony to jeszcze daje radę, ale po włączeniu - tragedia. Odsłuch silnika na głośniku - każde dodanie gazu, spryskiwacze - kicha. Zastanawiam się, czy nie zacząć od zamontowania anteny na relingu i zmasowania jej - to akurat najprostsza operacja. Jaka szansa, że pomoże?

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Wiesz na takie rzeczy jak spryskiwacze, wycieraczki to na pewno filtr ci pomorze. Wiem bo sprawdzałem u znajomego, a u siebie od razu też założyłem,. Najlepiej taki z cewką i kondensatorami, ja dodatkowo u siebie założyłem pierścień z ferrytu zaciskany na przewód.

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    pierwsze co bym zrobił to sprawdził jak wygladaja punkty łączenia masy, rozebrac je, wyczyścić i skręcić ponownie. U mnie w MK II siał komputer, miał urwana masę.
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    Soboc
    Od
    16 Nov 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Puki co u siebie pomierzyłem masę na karoserii , oraz elementach silnika i wszędzie praktycznie tyle samo co na akumulatorze. Kompa nie sprawdzałem, gdzie on jest w MK3.

    I jak sie objawiały te zakłócenia od kompa?
    Ostatnio edytowane przez Soboc ; 28-07-2011 o 12:08

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Wymiana silnika z 2002 na 2004
    By Sakuranka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 17:56
  2. [TDCi MKIII] Zamiana silnika 2,0 TDCI 2002 na nowszy - czy mogę
    By Maron9 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 19:01
  3. [Duratec]hamowanie silnikiem a wylaczenie wtryskow przez PCM
    By raf1k in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 21:35
  4. [Duratec]czy to przez gaz ? czy co innego ? filmik
    By GrekuPL in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 06:24
  5. [MkI] zakłucenia w głośnikach...
    By jachu in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów