+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Imię
    tomasz
    Opis
    ford mondeo MkIII
    Od
    11 Dec 2006
    Mieszka w
    biała podlaska

    sterownik pompy wtryskowej?

    Hej
    podczas jazdy auto zaczelo szarpac i nie wchodzilo na obroty, brak mocy. problemy z odpaleniem.
    postalo kilka dni i odpalilo, jezdzilem caly dzien i znowu te same objawy.
    specjalista po podlaczeniu kompa orzekla ze do wymiany jest sterownik pompy, taki wywalilo mu blad.
    koszt nowego z ustawieniem zaworow, jakies uszczelki itp( nie znam sie na tym) 1800 plus wyjecie i montaz.
    Jest jakis tanszy sposob usuniecia usterki i czy to na pewno sterownik?
    czy ktos przerabial juz powyzszy temat?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jakie dokładnie błędy wyskoczyły? Za 1800 można już całą pompę zregenerować a nie sam sterownik.
    Ostatnio edytowane przez krol44 ; 29-07-2011 o 18:56

  4. #3
    Kursant
    Imię
    tomasz
    Opis
    ford mondeo MkIII
    Od
    11 Dec 2006
    Mieszka w
    biała podlaska
    dzisiaj odpalilem i znowu smiga, zasatanawiam sie jak dlugo.
    błedy:
    P0148 - siłownik do regulacji przepływu paliwa
    P0149 - elektryczna pompa paliwa. Czas kontroli
    P1564 - pompa wtryskowa. błędny

    takie byly komunikaty, co proponujecie sprawdzic zanim pompiarz zabierze sie do tego za niemale pieniadze.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    za czujnik na pompie
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Może być tak:
    pompka wspomagająca niedomaga przez co przestaje podawać wystarczająca dla pompy głównej ilości paliwa. Dlatego też pojawia się kolejny błąd mówiący o dysfunkcji pompy wtryskowej.

    Ja pompę wtryskową zostawiłbym na koniec. Zacząć sprawdzać od przekaźnika pompy (ten pod aku) i pompki przy zbiorniku. Jak poraz kolejny zacznie kaszleć lub wogóle przestanie palić to sprawdziłbym na biegu jedną rzecz-macha w górę, zdjąć przewód doprowadzający paliwo z króćca na filtrze. Jak w nim (filtrze) paliwka nie będzie znakiem tego pompka nie podaje.

    ---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post dodany o 12:30 ----------

    A i w temacie pompy wtryskowej...nie daj się jakby co od razu naciągnąć na pełną (kosztowną) regenerację. Czasem wystarczy sama wymiana nieszczęsnego tranzystora na sterowniku i ponowna kalibracja pompy, koszt ok 600 zł jak mnie pamięć nie myli (kolega arexxx z płocka przerabiał już ten temat )


  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    u 90 % mechaników jest tak: bład - pompa wtryskowa, błędy i pierwsza diagnoza mechanika wymiana pompy, bład - wtrysk paliwa - pierwsza diagnoza wymiana wtryskiwaczy,
    podstawa: nie dajcie się naciągać na coś takiego!
    z tego co widać na forum w ponad 80% przypadkach są to drobne rzeczy, które mogą spowodować takie i inne błędy i tego trzeba szukać
    Ostatnio edytowane przez sly_PL ; 02-08-2011 o 13:42
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Dokładnie tak jak przedmówca napisał.
    Ostatniej zimy miałem podobny przypadek (opisany na forum) gdzie mój czarnuch zaczął kaszleć aż wkońcu zdechł. W oczach miałem już wizję usterki pompy itp itd. Na spokojnie jednak podszedłem do tematu, szybka konsultacja telefoniczna i do dzieła. Na początek sprawdzić/postukać w pompkę pomocniczą. Jak się okazało u mnie takowej nie ma, podobno w żadnej 90-ce nie ma bo zastosowano VP 30 dla której pomocnicza nie jest potrzebna. To idziemy dalej, przewód doprowadzający paliwo do pompy zdjęty, gnójówka w filtrze jest zatem zasilanie w paliwo mamy. Dalej już sam nie miałem za dużo do sprawdzania. Auto na lawetę i jazda do zaprzyjaźnionego "ASO". Wstępne testy, IDS wypluwa błędy standardowe...uszkodzony sterownik pompy a do tego utrata komunikacji między kompem silnika a samą pompą. I pewnie u domorosłego mechanika już bym usłyszał "Panie pompa siadła, mus 3 tysie szykować" ale nie, drugi błąd nakierował nas na co innego. Brak komunikacji okazał się być niekontaktującym jednym z przewodów odpowiedzialnych za poprawną pracę pompy wtryskowej. Sprawdzono całą instalkę, poprawiono kostki i mój turbodramat ożył i jeździ do dziś.

    Tyle...
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 02-08-2011 o 14:03 Powód: literówka :)


  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    No dokładnie jak kolega tompiorko pisze .
    A najlepsze są posty zrobiłem test przelewowy z jednego mi leje, diagnoza wtryski do wymiany i 2-3 klocki w plecy. Tylko, żaden mechanik nie mówi Tym ludziom, że test przelewowy nie sprawdza dysz wtryskiwacza tylko zaworki przelewowe. Potem na forum, można czytać posty, zapłaciłem 2-3 tys zł, jestem po regeneracji czy tam po wymianie wtrysków, a samochód dalej nie jeździ. Mam pechowe mondeo Pomocy.

    ---------- Post dodany o 16:04 ---------- Poprzedni post dodany o 16:01 ----------

    kolego tolenarius, na spokojnie do tematu, a wszystko się wyjaśni
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    nieszczęsnego tranzystora na sterowniku i ponowna kalibracja pompy, koszt ok 600 zł jak mnie pamięć nie myli (kolega arexxx z płocka przerabiał już ten temat )
    tak .może być to .Tylko uwaga na krętaczy ...ja kiedyś wysłałem 2 sterowniki z UK do PL do regeneracji bo w jednym trzeba było zamienić listwy bo była uszkodzona i do regeneracji,wysłałem i ?doręczono to do odbiorcy a ten na upartego szedł że takowej przesyłki nie otrzymał.Jeżeli chcesz to wysłać to tylko w sprawdzone miejsce. A sterownik sam możesz wyjąć i potem założyć.Filozofii nie ma.
    Ale powinien na kompie wyskoczyć BŁĄD P1665 , P1631(o ile dobrze pamiętam) wtedy mógłbyś o tym pomyśleć.Na dzień dobry sprawdź słynny przekaźnik pod aku czy dobry ...zacznij od najtańszych spraw bo 70 % mechaników to najchętniej wymieniło by pompę ,wtryski i bóg wie co jeszcze.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983 Zobacz posta
    ...ja kiedyś wysłałem 2 sterowniki z UK do PL do regeneracji bo w jednym trzeba było zamienić listwy bo była uszkodzona i do regeneracji
    Kolego a powiedz Czy u ciebie wyglądało to tak że od razu kaput czy z dnia na dzień coraz gorzej ? aż w końcu zdechł ?

    Bo ja od od jakiś 3-miechów właściwie od temp. powyżej 20 st.C walczę z przyduszeniem na Ciepłym, jak odpalam np. po 20 min postoju to na 0,5 sek. obroty są na 500-600 a później normalnie.
    Błędów brak, wiec jeżdżę, tylko zastanawiam się czy szykować forsę na Pompę, bo szczerze mówiąc Pali na dotyk na zimnym.


    Cały czas do przodu

  12. #11
    Kursant
    Imię
    tomasz
    Opis
    ford mondeo MkIII
    Od
    11 Dec 2006
    Mieszka w
    biała podlaska
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Kolego a powiedz Czy u ciebie wyglądało to tak że od razu kaput czy z dnia na dzień coraz gorzej ? aż w końcu zdechł ?

    Bo ja od od jakiś 3-miechów właściwie od temp. powyżej 20 st.C walczę z przyduszeniem na Ciepłym, jak odpalam np. po 20 min postoju to na 0,5 sek. obroty są na 500-600 a później normalnie..
    Wlasnie mam podobnie, odpalilem rano i smigalem dzisiaj znowu caly dzien z dluzszymi przerwami, zrobilem niewiele bo ok 30 km, ale silnik byl rozgrzany, juz jak wracalem do domu to jechal spokojnie, ale przydusilem na 4 BIEGU I ZNOWU zaczal dlawic sie. pewnie rano jak zwykle odpali z kopa.
    Zastosuje sie do sugestii z postow powyzej i zobaczymy. wielkie dzieki za wskazowki

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    W przpadku kolegi arekxxx było jak pamiętam podobnie, na zimnym motorze miód malini orzeszki , jak dostał temperatury to zaczynały się cyrki. Jak znajdę ten temat to podeślę śnurek do niego


  14. #13
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    U mnie na początku było tak że na zimno palił.A na ciepło nawet nie było mowy o odpaleniu.Potem w czasie jazdy pare razy zgasł,a potem wogóle padł.

    Sprawdź ten przekaźnik pod aku.

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez lukaswer1983 Zobacz posta
    Sprawdź ten przekaźnik pod aku.
    Sprawdzić mogę, gdzie on jest dokładnie ? Czyżby aku na nim siedział ?
    Czy jest pod półeczka na której siedzi aku i trza zdemontować ? właściwie to nigdy aku w Mondziaku nie wyciągałem więc jest okazja


    Cały czas do przodu

  16. #15
    Zbanowany
    Imię
    Mariussshhh
    Opis
    swoje ...nie taty :D
    Od
    12 May 2010
    Mieszka w
    Londyn/Elbing
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Czy jest pod półeczka na której siedzi aku

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    zdjęcie przekaźnika znajdującego się pod akumulatorem w TDDI tla tych co chcieli go zobaczyć na własne oczy

    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Sterownik pompy wtryskowej mk3 TDDI 115 KM
    By uli in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 13:05
  2. [MkI] podłączenie pompy wtryskowej
    By stolar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 18:58
  3. wyciek z pompy wtryskowej
    By oberek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2006, 15:07
  4. [MkI] Ustawienie pompy wtryskowej w MK1 1,8 TD
    By kpt in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-03-2006, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów