+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ³ukasz.s
    Go¶æ

    Zgas³ z braku paliwa, teraz ga¶nie podczas hamowania, faluj± obroty

    Witam, to mój pierwszy post na tym forum, ale juz od d³u¿szego czasu ¶ledzê i naprawiam w miare mo¿liwo¶ci moje Mondeo wed³ug waszych rad. Prze¶ledzi³em posty z podobnymi problemami ale nie do koñca znalaz³em odpowiedz. Ostatnio podczas nocnego powrotu z Kielc zdarzy³o mi siê, ¿e auto mi zgas³o z braku paliwa, nie dojecha³em do stacji. Uda³em siê z baniakiem po p³ynie do spryskiwaczy na stacje, zatankowa³em i od tego momentu pojawi³ siê problem. Auto mi gas³o podczas wiêkszo¶ci hamowañ, niekoniecznie do zera ale nawet przy pokonywaniu zakrêtów w mie¶cie pod k±tem prostym. Dodatkowo nie trzyma obrotów, raz na biegu ja³owym ma te 800-900 a raz spadaj± do ok 250 szarpie silnikiem po czym obroty albo faluj± albo auto ga¶nie. Tak samo jak na biegu ja³owym dodam gazu, obroty rosn± i potem nie zawsze zatrzymuj± siê w okolicach 800-900 a ok 250 i sytuacja siê powtarza. Z pocz±tku my¶la³em, ¿e mo¿e paliwo nie by³o najlepszej jako¶ci ale jednak to nie to. Zatankowa³em na Statoilu 30 litrów i dalej lipa. Przeczy¶ci³em przep³ywomierz, je¼dzi³em z odpiêtym i bez poprawy, filtr powietrza wymieniany w kwietniu. Robi³em restart komputera, samoadaptacje i nic. Na koniec wymontowa³em silniczek krokowy / zawór bocznikowy (ciê¿ki dostêp) przeczy¶ci³em i po raz kolejny nic. Zamierzam kupiæ nowy (ok 140 zl) bo byæ mo¿e w³a¶nie od pad³. Zastanawiam siê czy czasem pompa paliwa nie zaci±gnê³a ca³ego syfu z baku i nie zapcha³ siê filtr paliwa (te¿ planuje go wymieniæ), albo mo¿e listwa wtryskowa nie trzyma ci¶nienia, jak to powiedzia³ jeden z mechaników. Albo jaki¶ inny czujnik odpowiedzialny za utrzymanie prêdko¶ci obrotowej? Dorad¼cie forumowicze bo nie chce i¶æ za bardzo w koszta bo muszê kupiæ w najbli¿szym czasie 2 opony bo na jednej mam ju¿ b±bla jak wpad³em w dziurê i zderzak tylni sie ju¿ rozlatuje od jakiego¶ czasu. Moje auto Mondeo mk1 95 1.6 90 KM, od 6 lat w w Polsce, przebieg nieca³e 190 tys, dodam ¿e auto nigdy nie widzia³o gazu i pierwszy raz odk±d mam auto - 6 lat usterka obejmuje silnik, wcze¶niej zawieszenie, blacharka czy elektryka. My¶lê, ¿e uda mi siê naprawiæ moje 16 letnie ju¿ Mondeo z w miarê ma³ym nak³adem $$$. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ³ukasz.s ; 30-07-2011 o 21:55

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez ³ukasz.s Zobacz posta
    Zastanawiam siê czy czasem pompa paliwa nie zaci±gnê³a ca³ego syfu z baku i nie zapcha³ siê filtr paliwa
    Od momentu jak przeczyta³em tytu³ Twojego posta o tym pomy¶la³em. Filtr drogi nie jest,a wymiana dziecinnie prosta. Wymieñ go,a jak nie pomo¿e,to zastanowimy siê co dalej.

    Witam na forum

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imiê
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / ¦widnk
    ewentualnie druga mo¿liwo¶æ ale mniej prawdopodobna (której ci nie ¿yczê) pompa paliwa ju¿ licha i dlatego lekko zasyfiony filtr nie wyrabia... wymiana filtra na 100% pomo¿e pytanie na jak d³ugo...

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar Gebar
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MK2 1,8 po swapie. 97'
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Z miasta £odzi siê pochodzi :)
    Bez przesady.. nawet jak pompa pada to nie ma tragedii do 1,6 mk1




  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imiê
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / ¦widnk
    no zawsze to dro¿ej ni¿ filtr :P

  7. #6
    ³ukasz.s
    Go¶æ
    Oryginalny Filtr paliwa - 39,99 allegro.pl

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Na ford.sklep.pl jest za 38z³.
    http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...oco,efg,6.html

    ---------- Post dodany o 21:34 ---------- Poprzedni post dodany o 21:28 ----------

    Tu nawet jeszcze 10gr. taniej
    http://www.ford-esklep.pl/pl_PL/p/Fi...Motorcraft/565

  9. #8
    ³ukasz.s
    Go¶æ
    I przy okazji wymiany filtra paliwa zamówiê te¿ nowe ¶wiece zap³onowe FoMoCo w promocyjnej cenie 8 z³
    http://ford.sklep.pl/pl,product,4858...,ayfs22cb.html
    Ostatnio edytowane przez ³ukasz.s ; 30-07-2011 o 23:00

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Nie ma mocy, faluj± obroty, ga¶nie silnik.
    By kucio in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 22:13
  2. [Zetec] Faluj± obroty, ga¶nie. Po SWAPie.
    By Groszek1570 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 09:17
  3. [Zetec] Po nagrzaniu obroty faluj±, silnik ga¶nie.
    By Prime in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 13:36
  4. [TDDi MKIII] Obroty faluj± i auto ga¶nie...
    By kamilxx87 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 11:12
  5. [Zetec]Ga¶nie podczas hamowania do skrzy¿owania
    By euro2007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 12:02

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów