+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odr±

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez lutolinski Zobacz posta
    Ok, sprawdzi³em trasê na d³ugich odcinkach, zawsze wychodzi³o mi 10.5-10.7 teraz 9.7-10 kilka razy testowane. Pompka wy³±cza siê przez przeka¼nik w momencie prze³±czenia na gaz. Teraz brat za³o¿y³ do 2.0 mkII i te¿ odczuwa ró¿nice i te¿ testowany t4 co rozwozi leki codziennie te same trasy od paru lat po za³o¿eniu zauwa¿alna ró¿nica.
    Dajmy ¿e na 100 km przyoszczêdzisz 1litr paliwa dajmy ¶rednio 5,50z³ za 1l 98 u mnie w brico takie ¶wiat³a kosztuj± z atestem 150 z³ czyli mamy zmienn± x - ilo¶æ km po których zwróci siê zakup ¶wiate³ do jazdy dziennej
    5,50z³-100km
    150z³-xkm
    x= 150*100/5,50=15000/5,50z³=2727,272727272 km prawie 3 ty¶ km to szybko

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    doloz jeszcze jedna zmienna, procent jazdy na swiatlach LED i na zwyklych, to sie troszke wydluzy.
    ja u siebie nie zauwazylem zadnej roznicy przy jezdzie na LEDach, a wracajac nwet kolo 19 do domu tylko na nich jeszcze jezdzilem, bo bylo jasno.
    teraz jezdze tylko na zarowkach, spalanie jest takie samo, jak bylo, ale moze moja Bestia nie jest zadnym wyznacznikiem...
    roznica w poborze to ok 120W, bo LEDy byly tez jako pozycyjne. pompki nie odpinalem...
    Ostatnio edytowane przez SteelRat ; 15-08-2011 o 08:49
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odr±
    tak teoretycznie podesz³em ale taki wynik jest mo¿liwy

    ---------- Post dodany o 11:37 ---------- Poprzedni post dodany o 11:34 ----------

    Szkoda ,¿e nie ma takiego przepisu ,¿e je¿eli kto¶ nie ma ¶wiate³ do jazdy dziennej to mo¿e je¼dziæ na samych postojówkach w dzieñ

  5. #44
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Za litr paliwa denerwowaæ innych kierowców i byæ nie widocznym na drodze ? Nie , dziêkujê . My¶la³em , ¿e to jest kilka litrów , skoro siê tak zachwycacie , a jak ju¿ mówi³em nienawidzê ledówek . Bardzo czêsto ludzie maj± je ¼le za³o¿one , albo dwie ko³o siebie na grillu sobie za³o¿± i z daleka siê zastanawiam czy to motor jedzie czy co , albo na samym dole pod zderzakiem i zlewa siê z drog± , a jeszcze jak samochód ciemny to go nie widaæ , z ty³u to samo , ciemne auto i ani ¿aróweczki zapalonej , do tego bardzo czêsto s± za s³abe i w ogóle nie widaæ , ¿e siê ¶wiec± , dopiero jak siê mija samochód z takimi ledówkami , lub za mocne i o¶lepiaj± . Kombinujecie strasznie , te ¶wiat³a s± niefajne , brzydkie i denerwuj± wszystkich dooko³a , a po¿ytku ¿adnego z tego nie ma , takie jest moje zdanie na ten temat .

  6. #45
    Poch³aniacz prostych Awatar Grzesio
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysi±cepiêæsetcmsze¶ciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek ¦l±ski ³ac. Leopolis
    Cytat Zamieszczone przez lukasz2525 Zobacz posta
    denerwuj± wszystkich dooko³a
    Ju¿ ci mówie ¿e nie wszystkich. Mi nie przeszkadzaj± Tak¿e jeste¶ kolego w b³êdzie.
    Jednostki wysokoprê¿ne sprawdzaj± siê jedynie w pojazdach ciê¿arowych,
    du¿ych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach pr±du i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  7. #46
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Hehehe , nie . Bo je¿eli ja jestem najpiêkniejszy , najm±drzejszy i ogólnie jestem wszystkim i wszystkimi , to je¿eli denerwuje mnie , to znaczy , ¿e denerwuje wszystkich , czy¿ nie ?

  8. #47
    Poch³aniacz prostych Awatar Grzesio
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysi±cepiêæsetcmsze¶ciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek ¦l±ski ³ac. Leopolis
    Masz kompleks jaki¶ ?
    Jednostki wysokoprê¿ne sprawdzaj± siê jedynie w pojazdach ciê¿arowych,
    du¿ych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach pr±du i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  9. #48
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    nie, ale ma jedna, drobna wade.. jest niesmaowicie skromny ;>

    a ja tam jestem za LEDami, dobre, dobrze zalozone, nie ma szans, zeby byly gorzej widoczne niz "cwaniaczki" z wynalazkami w stylu oslabionych drogowych, czy mocnych pozycyjnych...

    ja tam zainwestowalem w porzadne, Philipsy, ale kiedy zaloze, nie wiem... poki co Bestyja robi za nieruchomosc.
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszê mieæ auto, by móc pracowaæ, muszê mieæ pracê, by móc utrzymaæ auto.
    Siê nie ¶cigam, siê tylko ¶pieszê, bo muszê zatankowaæ.

    Rycz±ca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchni±
    - by³o minê³o.

  10. #49
    Kursant
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 146kM
    Opis
    Mondeo 1.6 16V 94r
    Od
    09 Sep 2009
    Mieszka w
    Oisztynek
    Cytat Zamieszczone przez lukasz2525 Zobacz posta
    Za litr paliwa denerwowaæ innych kierowców i byæ nie widocznym na drodze ?
    Proponujê w takim razie wizytê u okulisty bo ja widzê z dala samochód który nawet bez ¶wiate³ siê porusza, je¶li ty nie widzisz auta z zapalonymi ledami to masz wiêkszy problem ni¿ my¶lisz... Bo w tym momencie jeste¶ niebezpieczny dla innych u¿ytkowników drogi...

  11. #50
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jas³o
    Ja za ledy da³em co¶ ko³o 70z³ testy robi³em w drodze do w³och i powrót wiem jakie mi wychodzi³y koszty bez ledów a z ledami ,ostatnio 2 razy by³em bez ledów i 2 razy z ledami( co¶ ko³o 7000km z ledami) i jeszcze po polsce troche poje¼dzi³em ko³o 1000km. Aha w mie¶cie nie zauwa¿ycie ró¿nicy i na kruciótkich odcinkach, mo¿e i jakie¶ s± ale w mie¶cie tego nie sprawdzam poprostu jest i koniec.

    P.S. ostatnio w okolicach Nowego Targu go¶æ Tirem mnie min±³ i mówi wy³±cz te ledy bo nikt ciê nie widzi, a ja do niego to jak mnie zauwa¿y³e¶ i ........ cisza heh.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  12. #51
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odr±
    Cytat Zamieszczone przez lutolinski Zobacz posta

    P.S. ostatnio w okolicach Nowego Targu go¶æ Tirem mnie min±³ i mówi wy³±cz te ledy bo nikt ciê nie widzi, a ja do niego to jak mnie zauwa¿y³e¶ i ........ cisza heh.
    Ale go¶ciu musia³ mieæ minê

  13. #52
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Nie , ja dosyæ czêsto ( a zw³aszcza w okresie wakacyjnym ) je¿d¿ê d³ugie trasy i samochód ze ¶wiat³ami mijania widaæ z kilkuset metrów , tylko jak wyjedzie zza zakrêtu b±d¼ wzniesienia , a z ledami ró¿nie bywa . Zgadza siê , ¿e s± te¿ porz±dne i mocno ¶wiec±ce , ale i tak ludzie montuj± je za nisko , wiêc efekt jest taki sobie . I mam wadê wzroku ( niewielk± ) , wiêc u okulisty jestem na bie¿±co . Mówcie sobie co chcecie , ale mijania a diody nie ma porównania ¿adnego .

  14. #53
    Kursant Awatar majkel001
    Imiê
    Micha³
    Opis
    Mondeo MK3 FL GHIA 1.8 PB 125 KM
    Od
    26 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    w³a¶nie od tego jest policja, aby egzekwowaæ przepisy i zabieraæ dowody za nieprawidlowy monta¿ drl. ale oni wol± staæ z radarem, bo to wiêksz± i pewniejsza kasa. kiedys widzia³em jakiego¶ rupiecia z ledami, które nie spe³nia³y ¿adnych wymagañ, sta³a drogowka z radarem i nic nie zareagowa³a, koles pojechal dalej.
    reasumuj±c, DRL LED jak najbardziej TAK , tylko prawid³owo zamontowane i z homologacja. w innym przypadku powinny byæ pietnowane jak HIDy i itp.

  15. #54
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odr±
    Zgadzam siê a szczególnie ,¿e ju¿ bardzo potania³y u mnie w sklepie z homologacj± mo¿na kupiæ za 150z³ a bez za 80 a na pocz±tku widzia³em philipsa za 400 z³:/

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudzi±dz
    No ch³opaki, jak ju¿ kupowaæ jakie¶ ledy to tylko philips lub osram. Ostatnio na stronie neoled pojawi³y siê ¶wiat³a dzienne oparte na bardzo dobrych diodach power led U mnie po Grudz±dzu je¼dzi pare asów w vw i audi co sobie zwyk³e listwy ledowe porobili i w s³oneczny dzieñ nawet przy ilo¶ci okolo 30 diod w listwie przy ka¿dej lampie samochód taki jest nie widoczny...
    Dzieki za podes³anie linu do tematu Piotr70 tylko u siebie mam 3 jakja a nie jedna z³±czkê wiêc i tak bêdê musia³ prze¶ledziæ schematy...

  17. #56
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII GHIA kombi
    Od
    12 Aug 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Pytanie do kogo¶ kto pod³±czy³ dzienne za³±czane przez alternator - nie ¿arzy wam siê kontrolka ³adowania jak s± za³±czone dzienne? w³a¶nie dzisiaj za³o¿y³em sobie dzienne i mam problem z ¿arz±ca siê kontrolka ³adowania - ³adowanie jest. Gdy w³±czê mijania dzienne gasn± jak powinny i kontrolka przestaje siê ¿arzyæ.

  18. #57
    Kursant Awatar piotr70
    Imiê
    Piotr
    Model
    Renault Scenic I Ph 2 / Honda Shadow VT500C
    Silnik
    2.0l/140km / 500ccm/50km
    Od
    31 Jan 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Te¿ to ostatnio zaobserwowa³em szybciej siê robi ciemno ³atwiej zaobserwowaæ, sprawdza³em ³adowanie ok ale fakt ¿arzy siê - nie wiem jak siê tego pozbyæ pr±d pobierany przez przeka¼nik to ok 0.2A wic nie ma wp³ywu jedynie co mo¿e byæ to mniejszy opór i przebija napiêcie od strony deski - takie moje przypuszczenia. Obecnie zastanawiam sie z tego powodu nad prze³±czeniem pod zap³on i kombinuje z uk³adem za³±czaj±cym wzrostem napiêcia.

    by³ Fiat 600D Multipla rok prod. 1959
    by³ Daewo Tico rok prod. 1998
    by³ Mondeo MK2 kombi Ghia 1,8 Pb rok prod. 1997
    by³ Mondeo Mk2 kombi 1,8 TD rok prod. 2000
    jest Renault Scenic I rok prod. 2003
    jest Honda Shadow VT500C rok prod 1984

    tel. 604 206 575

  19. #58
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII GHIA kombi
    Od
    12 Aug 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Ja sie zastanawiam na jakims ukladzie na tranzystorze ktory bedzie zalanczal przekaznik - mniejszy pobor pradu przez tranzystor, do tego jeszcze pasuje zrobic jakies opoznienie na ukladzie zeby dzienne nie mrugaly podczas krecenia rozrusznikiem.

  20. #59
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2005r
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    ¦wiebodzice
    Koledzy obecnie pracuje nad rozwi±zaniem waszego problemu tak by ¶wiat³a zapala³y siê przy uruchomieniu silnika i nie wpinaæ siê w alternator. Mam ju¿ patent i jak pod³±cze to zdam relacje
    Ostatnio edytowane przez adiksik ; 14-10-2011 o 03:57

  21. #60
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudzi±dz
    to mi³o bêdzie. ja my¶la³em o naj³atwiejszym rozwi±zaniu, poprostu pod³±czyæ pod pod¶wietlenie klamek lub w³±cznika ¶wiate³. W³±cza siê razem ze stacyjka, a pobór ¶wiate³ dziennych jest znikomy wiêc nie powinno wp³ywaæ na odpalanie autka

    Co ty robisz o 3:57 przed kompem
    Ostatnio edytowane przez swojtas ; 14-10-2011 o 11:58

Podobne w±tki

  1. [MkIII] nie ma reakcji po przekrêceniu kluczyka
    By wojtass86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 00:25
  2. [MkII] Po przekrêceniu kluczyka nie zapalaj± siê kontrolki
    By Gebar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 23:11
  3. [MkIII] Co¶ pstryka pod mask± po przekrêceniu kluczyka.
    By dominiq in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 22:19
  4. [MkII] Cisza po przekrêceniu kluczyka
    By Razny in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 12:19
  5. [MkI] Diesel nie ga¶nie po przekrêceniu kluczyka
    By miki94 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów