+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Białystok

    Filtr paliwa - Motorcraft czy Bosch

    W niedalekiej przyszłości będę zmieniał olej i filtry w swoim TDCI i mam pytanie odnośnie filtra paliwa - wybrać oryginalny Motorcraft czy tańszy o 30/40 zł Bosch? Filtry Motorcrafta robione są przez Boscha, ale gdzieś na forum czytałem, jakoby te Motorcrafta zatrzymywały więcej syfu z ropy, czyli były skuteczniejsze w ochronie silnika. Co proponujecie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    owszem filtry motorcrafta sa produkowane przez Bosha ALE jak wezmiesz do reki dwa filtry i porównasz to zobaczysz, że to nie to samo... papier jest inny, ilość "zwoi" inna...

    generalnie Bosch jest jak Motorcraft drugiej kategorii
    Ostatnio edytowane przez Petroholic ; 02-08-2011 o 20:03

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Kolego mój znajomek ze sklepu do fordów poleca Tylko MAN'a podobno to właśnie one idą na 1 montaż. Jakościowo miałem w ręku Boscha i Mana, niebo a ziemia i wsadziłem Mana policzył mi 90/szt. bo brałem dużo innych rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 02-08-2011 o 20:02


    Cały czas do przodu

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Petroholic Zobacz posta
    owszem filtry motorcrafta sa produkowane przez Bosha ALE jak wezmiesz do reki dwa filtry i porównasz to zobaczysz, że to nie to samo... papier jest inny, ilość "zwoi" inna...

    generalnie Bosch jest jak Motorcraft drugiej kategorii
    CZy na pewno mówisz o filtrze paliwa? Przecież to zamknięte metalowe pudełko (cylinder), jak porównałeś papier w środku?

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    ja osobiscie porownywalem filtry (Volvo Truck) i zamienniki producentow i jest niebo i ziemia...

    np.

    osuszacz powietrza FH12 oryginal = okolo 400 zł
    zamiennik Wabco = okolo 150-200 zł

    Producent ten sam Wabco (robi dla Volvo), a mimo tego osuszacz Wabco (bez znaczka Volvo) ma 1,2kg wkładu sorbentowego, a ten sam osuszacz ze znaczkiem Volvo ma prawie 2kg...

    ---------- Post dodany o 19:07 ---------- Poprzedni post dodany o 19:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez acho Zobacz posta
    CZy na pewno mówisz o filtrze paliwa? Przecież to zamknięte metalowe pudełko (cylinder), jak porównałeś papier w środku?
    cialem filtry... olejowe, paliwowe i osuszacze powietrza...

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Model
    kombi 2011.10
    Opis
    Ford Mondeo MK 4 2,0 TDCI 140KM
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez acho Zobacz posta
    CZy na pewno mówisz o filtrze paliwa? Przecież to zamknięte metalowe pudełko (cylinder), jak porównałeś papier w środku?
    Kolego i tu dobre stwierdzenie jest jak porównałeś papier w środku ale ten papier ma znaczenie .Powiem po swoim przykładzie wymieniałem filtr paliwa różni się wpinaniem od przewodów.Możne co niektórzy to zbagatelizują ale tak jest wiec ja polecam Motokrafta zawsze to jest powiedzmy originał

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Petroholic
    Imię
    Radek
    Opis
    Mondeo x 3
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Lublin / Świdnk
    jak bede w Volvo osobowym w ASO to wam podesle fotke... tam na scianie wisza pociete filtry (ori/zamiennik) i jest porownanie...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Hmmm zapewne chodziło o wizualne porównanie "papierówki" ale w filtrze oleju. Osobiście używałem olejowego zarówno FoMoCo jak i Boscha, bez rozcięcia puchy nie mogę powiedzieć który był/jest lepszy.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 03-08-2011 o 10:44


  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 115KM
    Od
    22 Jul 2011
    Mieszka w
    Kraków
    ja mogę od siebie polecić taki filtr paliwa Manna, śmigam na nim już któryś miesiąc i jestem bardzo zadowolony

  11. #10
    zsberg
    Gość
    miałem w ręku boscha i motorcrafta. różnica polega w cenie i na tym, że po wyciągnięciu z pudełka motorcrafta opórcz napisu "bosch" widnieje owal forda i tyle w tym temacie. MANN, KNECHT, BOSCH, FRAM - wysoka półka (pierwszo montażowe w zależności od marki i modelu)

    Idź do sklepu i niech Ci pokaże oba, to sam zobaczysz to co mówie. A co do porównywania filtrów to mija się to z celem. Ostatnio do vectry b sprzedawałem filtr paliwa boscha i na półce leżały dwa. Lekkie zdziwko gdy okazało sie, ze różnica w wysokości to jakieś 3mm, a to dlatego ze jeden bosch był z Hiszpanii, a drugi z fabryki niemieckiej, więc to jaki jest materiał filtracyjny nie zależy zawsze od marki, a też od źródła pochodzenia danego produktu i technologii użytej do produkcji.
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 09-08-2011 o 14:27

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Kolego ja miałe w Ręku MANNA Boscha i Motorcrafta i MANN był najlepiej wykonany, tj ładne zgrzewy, data produkcji, i robił najlepsze wrażenie w dodatku gramatura metalu była solidniejsza a sam filtr cięższy, a co w środku pojęcia nie mam 2 tygodnie jeżdżę, zobaczymy w zimie


    Cały czas do przodu

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez acho Zobacz posta
    Filtr paliwa - Motorcraft czy Bosch
    cóż za temat...a który Mondek lepszy - zielony czy niebieski?
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  14. #13
    zsberg
    Gość
    PS. Dla zwolenników filtrona - przy okazji poproście w sklepie o filtr do Astry (OP 570) i jakąś alternatywę do niego. Koparka opada - tam prawie nie ma materiału filtracyjnego !!!

    Kolega w temacie pytał o boscha i motorcrafta - nie warto w tym wypadku płacić za pudelko, naprawdę.

    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    cóż za temat...a który Mondek lepszy - zielony czy niebieski?
    kazdy kto tu jest zarejestrowany auto traktuje jak członka rodziny, więc nie dziwota, że szukamy najtańszej i jednocześnie najlepszej alternatywy
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 09-08-2011 o 15:26

  15. #14
    Kursant
    Opis
    MkIII 2,2 TDCI 155KM Panther Black
    Od
    08 Jun 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    cóż za temat...a który Mondek lepszy - zielony czy niebieski?
    Raczej kiepskie porównanie. Nie chodzi mi o opinię na temat tego, który z tych filtrów jest ładniejszy, tylko o to czy oba odpowiadają sobie jakością filtracji biorąc pod uwagę różnicę w cenie na korzyść filtra Boscha.

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Domyślam się, że nie chcesz wieszać zdjęć filtrów nad łóżkiem...Motorkraft, Bosch, Filtron - zapchasz każdy tankując kiepski ON. U mnie przy całej trójce nie było problemów. Teraz śmigam na FRAM-ie od dwóch sezonów i jest to samo. A kosztuje dwa razy mniej, niż Bosch.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    a ja wkładam motorcrafta, jest drozszy o jakies 30pln od boscha, wyglada tak samo jak kolega wspomnial tylko ma owal forda dorysowany ale jakos nie stac mnie na eksperymenty na samym sobie czy oba wewnatrz sa NA PEWNO takie same

    wyobrazmy sobie taka sytuacje, wymieniasz filtry i "a wezme boscha, zawszec to 30pln w kieszeni zostanie" - wyjezdzasz - sprezynka, 2k za naprawe wtryskow i pierwsza mysl "ale zem kurrrna przyoszczedzil". Zbieg okolicznosci? moze, ale niesmak pozostaje, zakladajac filtr motocrafta kupujesz sobie za to spokoj sumienia, ze zrobiles dla swojego auta wszystko co mozliwe zeby jezdzilo bezawaryjnie
    Pozdrawiam Speedo


  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    ale dobrze że napisałeś iż kupujesz sobie tylko spokój sumienia!!.Według mojej wiedzy bosch robi te filtry dla forda,a w takim układzie poco mam przepłacać.

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Speedo
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 130KM
    Od
    15 Oct 2005
    Mieszka w
    lubuskie
    pytanie czy bosz-dla-forda i bosz-wrzucany-do-kontenera-plynacego-z-chin-do-polski-razem-z-hartem to ten sam
    Pozdrawiam Speedo


  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Piotr
    Opis
    Renault Scenic
    Od
    08 Nov 2010
    Mieszka w
    Wlkp/Dolny Śląsk
    u mnie prawdopodobnie z powodu filtra boschowskiego padly 2 wtryski. Wczoraj powrocilem z diagnozy razem z nowym filtrem montowanym w aso.
    Filtry nieoryginalne podobno moga roznic sie "przeplywnoscia", co w efekcie moze skonczyc sie "sprezynka".
    Obawiam sie, ze nie ma sensu oszczedzac. Nawet jesli to kolejny "chlyt materkingowy", to wiecej juz zamiennika nie zaloze... - jak juz wyzej napisano - "ale zem przyoszczedzil" na 4 tysiace mniej wiecej
    Ostatnio edytowane przez oggie ; 10-08-2011 o 15:34

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Petroholic Zobacz posta
    generalnie Bosch jest jak Motorcraft drugiej kategorii
    dlatego ja zakładam mann'a ale to kosztuje 150 zł
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 10-08-2011 o 16:44

Podobne wątki

  1. [MkI] Czy zamiast rozrusznika Bosch podejdzie Motorcraft?
    By lochu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 12:59
  2. [MkI] filtr paliwa
    By martinoz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2008, 14:45
  3. [MkII] filtr paliwa
    By admiral in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 21:21
  4. Filtr Paliwa
    By fordziak76 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2007, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów