+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789
Pokaż wyniki od 161 do 172 z 172
  1. #161
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Dodam że gdy miałem klapki ok to żadnych wahnięc nie było.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #162
    rustin
    Gość
    Ja dodam jeszcze raz że bez klapek i nie mam takich objawów
    Miałem tak jak mówicie jak miałem źle ustawione wolne obroty na lpg, tak prosto mówiąc

  4. #163
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Dobra , zatankowałem spalił 10 l miasto+trasa, czyli spalanie bez klapek na mój gust nie zwiększył się

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  5. #164
    Niedzielny kierowca Awatar szkot666
    Imię
    Marcin
    Opis
    MK3 2.0 na podtlenku LPG - Gabinet Prezesa
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Warszawa-Wawer
    witam , ja w sobotę zdjąłem jeszcze raz kolektor. zamontowałem i jest prawie idealnie , tylko na zimnym przy pierwszym odpaleniu buja mi się 3 razy na obrotach , dolne aż do zaklekotania, trochę lipa.
    dziwnie to sie zbiegło z wymiana świec na irydowe................teraz wybieram sie do gazownika, może coś pomoże.

    ---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

    witam , ja w sobotę zdjąłem jeszcze raz kolektor. zamontowałem i jest prawie idealnie , tylko na zimnym przy pierwszym odpaleniu buja mi się 3 razy na obrotach , dolne aż do zaklekotania, trochę lipa.
    dziwnie to sie zbiegło z wymiana świec na irydowe................teraz wybieram sie do gazownika, może coś pomoże.

  6. #165
    Pieszy
    Opis
    MK III 2,0 LPG ..kombi...
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    opolskie
    Miałem taki problem, że auto na LPG czasami gasło - konkretnie to na wolnych obrotach, czyli dojeżdżam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło i gasło. Zdarzało się to mniej więcej raz czy dwa podczas około 40 kilometrowych podróży. Poza tym na zimnym silniku czy to na benzynie czy na gazie obroty strasznie falowały.

    Pojechałem do warsztatu rzekomo specjalizującego się w fordach, komputer żadnych błędów nie wykazał, a mechanik powiedział że mam przerobione podciśnienie tak żeby klapki były cały czas otwarte (poprzedni właściciel tak kombinował). Wrócił mi to do stanu pierwotnego - zrobił podciśnienie tak jak być powinno (klapki ponoć już działają tylko są wyrobione).

    Teraz przy jeździe na LPG gaśnie prawie na każdym skrzyżowaniu, więc dużo częściej niż przedtem, reszta bez zmian - na benzynie nie gaśnie, obroty falują po odpaleniu.

    Mechanik stwierdził że wymiana kolektora + diagnostyka i chyba regulacja zaworów to ok 2200zł.

    1. Pytanie więc co byście zrobili - lepiej zdjąć kolektor, wyrzucić całkiem klapki i zobaczyć jak będzie chodził bez nich (jest możliwość że będzie chodził lepiej niż z klapkami fizycznie obecnymi ale odłączonymi?), czy odrazu wymieniać kolektor?

    2. Pomiar ciśnienia w cylindrach dał wynik 16-16-16-16, mechanik stwierdził że to prawdopodobnie wina uszkodzonego kolektora, olej dostaje się do cylindrów i spala. (Faktycznie samochód bierze olej). Możliwe to?

  7. #166
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez emsi Zobacz posta
    Mechanik stwierdził że wymiana kolektora
    Jeśli chcesz miec tak jak ja opisuję w pierwszym poście tego tematu to kupuj nowy kolektor, ja już drugi raz tego błędu nie popełnię.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  8. #167
    Niedzielny kierowca
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 2002 1.8 Duratec +LPG, MK4 2009 2.0 Duratec
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja jeżdżę bez klapek i nic nie faluje...chociaż kiedyś zafalował czasami... ale zamontowanie lepszych wtryskiwaczy i regulacja lpg pomogła.
    Zawory przez regulacją to najpierw daj do zmierzenia luzu albo kup szczelinomierz za 10 zł i sam sprawdź.
    Jeśli chodzi o branie oleju z powodu kolektora to może miał na myśli separator oleju który do niego jest montowany.. ale on jest oddzielnie kupowany albo zaworek w nim jest wymienny.
    Jak masz auto przed liftem i chcesz wymieniać kolektor na nowy to 1200 plus separator oleju bo jest inny i jakaś rurka.. lepiej chyba poszukać używanego po lifcie, a klapki ewentualnie jak Ci w nim się wyrobią chociaż nie powinny w tym ulepszonym, to zestaw naprawczy kupisz za 140 zł.
    Ja na razie bym wywalił klapki, sprawdził luz na zaworach i wyregulował/sprawdził LPG.

  9. #168
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    jeżeli gaśnięcie nie występowało na benzynie, a wyłącznie na gazie to stawiam na regulacje kuchenki.
    1 -Jeżeli klapki wyrobione to chyba najlepiej je wywalić (wybebeszyć z obecnego kolektora). Odłącz spowrotem podciśnienie z kolektora i zrób reset kompa + adaptacja. Luzy zaworowe warto sprawdzić ale niekoniecznie od razu wyjdzie, że są do regulacji.
    2- co ma kolektor do brania oleju? Wydaje mi się, że meches wie, że dzwony biją tylko nie wie w którym kościele.

  10. #169
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez J_Daniels Zobacz posta
    a klapki ewentualnie jak Ci w nim się wyrobią chociaż nie powinny w tym ulepszonym
    Bzdura, patrz pierwszy post w temacie

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  11. #170
    Pieszy
    Opis
    MK III 2,0 LPG ..kombi...
    Od
    07 Jul 2011
    Mieszka w
    opolskie
    Dzięki za odpowiedzi. Martwi mnie to wysokie ciśnienie w cylindrach, dostaje się do nich olej jak nic.

    Czyli co? Wywalić klapki i wymienić separator oleju, a potem to już tylko LPG?
    Ale na benzynie jednak ostro buja obrotami na zimnym

    Edit:
    separator odpowietrzenia oleju - FORD Indeks: 1357522 - o to chodzi? Tylko to ma możliwość szwankować w kolektorze powodując dostawanie się oleju do cylindrów? Świece nowe a już mocno okopcone.
    Ostatnio edytowane przez emsi ; 21-09-2011 o 21:41

  12. #171
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    MKIV TDCI było MKIII 2.0 LPG/MKII TD!!
    Od
    10 Mar 2008
    Mieszka w
    WD/ZSL
    Cytat Zamieszczone przez emsi Zobacz posta
    Ale na benzynie jednak ostro buja obrotami na zimnym
    Bo złe ustawienie gazu rozwala mapę benzyny. Zrób reset kompa i pojeździj na samej benzynie, jeżeli nie będzie bujało to masz winowajce.

  13. #172
    Niedzielny kierowca
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 2002 1.8 Duratec +LPG, MK4 2009 2.0 Duratec
    Od
    01 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    jak kolega wyżej pisze.. ostatnio zdechł mi wtrysk gazu... wymieniłem na nowe ale przez uwalony wtryskiwacz rozjechało się i LPG i benzyna.. Nie pomyślałem i nie zrobiłem resetu i na nowych palił mi 19 litrów a korektę długoterminową na benzynie miałem +30% i to nawet po dłuższej jeździe tylko na benzynie. Na szczęście rozum mi wrócił i po resecie i regulacji jest idealnie. Więc jak widzisz złe ustawienie LPG może nieźle popsuć ustawienia benzyny.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Panowie cuda, nie uwierzycie - świeczki zarowe
    By szafarek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 16:51
  2. [MkI] i znów odpalanie TD
    By Paco in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 15:12
  3. [MkI] znów aku
    By szifo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów