+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Mieszany widok

  1. #1
    ka1nek
    Gość

    Mondeo MK3 TDCI CZY TDDI?

    Witam.

    Planuje kupic Mondeo MK3 w dieslu, rocznik 2001-2003. Naczytalem sie oczywiscie nt. psujacych sie silnikow dieslu i cholernie drogich naprawach szczegolnie przy autach z przebiegiem kolo 200 tys. Z tego co wyczytalem zlotym srodkiem jest starszy silnik TDDI, ktory nie cierpi na taka liczbe usterek jak TDCI. Czy jest to prawda? Czy naprawde warto ograniczyc poszukiwania wlasnie do TDDI?

    Czy biorac auto z silnikiem TDCI do warsztatu na sprawdzenie, mozna ocenic czy zaraz nie siada wtryski, kolo dwumasowe itd. ?

  2. #2
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Model
    kombi 2011.10
    Opis
    Ford Mondeo MK 4 2,0 TDCI 140KM
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolego ja mam TDDI jest na pompie VP44 nie na pompo wtryskach, jeżeli chodzi o bezawaryjność to jest różnie zależy od kogo kupisz czy ktoś dbał o niego to jest recepta na dobry zakup nie ma innej .Opinie są podzielone ja nie narzekam na swojego choć koło dwu masowe robiłem pompę wody tarcze klocki wszystkie i końcówki drążków .Koszty nie powiem ze były ale teraz jeżdżę spokojnie i wsiadam i jadę na wakacje robię 3000tys km i wiem ze zajadę i wrócę .Wiec kolego polecam TDDI .A będziesz pan zadowolony to jest moja opinia

  3. #3
    Podpinam się pod wypowiedż kolegi i tez polecam TDDI
    Ostatnio edytowane przez brave2010 ; 10-08-2011 o 09:18

  4. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Ja jestem tego zdania ze jak kupować mondeo przed liftingiem czyli własnie z lat 2001-2003 to lepiej kupić TDDi. TDCi również może nie sprawiać ci żadnego kłopotu ale raczej jest większe prawdopodobieństwo niż w TDDi że będzie się sypał. Znaczne poprawy TDCi pojawiły się dopiero po liftingu. Co do TDDi to oczywiście też może spawiać ci problemy ale to kwestia raczej tego w jakim stanie kupisz auto. I jedno jest pewne, naprawy TDDi nie są tak kosztowne jak TDCi.
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 10-08-2011 o 13:23

  5. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ka1nek Zobacz posta
    Czy biorac auto z silnikiem TDCI do warsztatu na sprawdzenie, mozna ocenic czy zaraz nie siada wtryski, kolo dwumasowe itd. ?
    Można - wystarczy zrobić próbę przelewową, i sprawdzić czy pedał sprzęgła nie masuje stopy

    Co do tego czy brać TDDI i TDCI , jedno i drugie ma wady i każde z nich może się zepsuć dwumasa jest w jednym i drugim, za to wtryski częściej się psują w CI, potem kolejna rzecz CI daje zdecydowanie lepsze osiągi po chipowaniu - lub nawet założeniu BOX'a

    Mam TDDI i śmigam nim od roku ma już 200 tyś i nic się nie dzieje (i oby tak zostało) ale są i tacy co mają mniej i już są po wymianie sprzęgła dwumasy oraz regeneracji pompy - niestety ale nie ma złotego środka.

    Jedź do mechaniora albo najlepiej serwisu forda i tam Ci sprawdzą co chcesz - nim się wybierzesz po auto sprawdź też po numerze VIN co to za wersja
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  6. #6
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    częściej psuje się to, czego jest w obiegu więcej - tak działa statystyka, czyli bez sensu, bo jak wyprowadzam psa, to statystycznie mamy po 3 nogi...
    ja mam CI od 2 lat i nic się w nim nie dzieje z wtryskami, sprzęgłem czy kołem dwumasowym... jeszcze... a jeszcze dlatego, że prędzej czy później będzie się działo i choćbym pękł, to tego nie uniknę ... to są części eksploatacyjne... albo ktoś to zrozumie albo będzie psioczył że ford to to i tamto... jak się dba tak się ma...
    nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie zadane w temacie...

  7. #7
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Kolego patrz na ogólny stan autka, Tdci/TDDi to naprawdę nie ma znaczenia, mój prezesina bierze zawsze forda bo ma znisze (lizing) tankuje na "market" bo taniej i co 4 lata zmienia, i przerobił 3 mk3 (tddi/tdci i tdci2) (90/115/130) i z żadnym nie miał problemów a robi co roku 50-80 kkm, to mówi za siebie.

    Kolego jak będziesz kupował to patrz na motor czy nie za czysty, sprzegło czy bierze nisko i czy facet nie za krótko jeździ, bo dobrego autka się nie sprzedaje (poza forumowiczami/klubowiczami) od nich warto, bo sami tu walczyli ja w mondzika TDDI w same częsći wsadziłem już prawie 4K wraz z nowymi oponami, ale nigdy nie odmówił posłuszeństwa i same bajery czyli, koła pasowe, wahacze, tuleje, sworznie itd. ale nic co wymagało by interwencji natychmiastowej bo autko kaput. Generalnie Tddi fajne ale mocy toto niema i każde BMW cię zrobi na drodze


    Cały czas do przodu

  8. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Generalnie Tddi fajne ale mocy toto niema i każde BMW cię zrobi na drodze
    to zależy od kierownika i od tego co dłubniesz pod machą mnie jeszcze żadne "standardowe" bmw nie objechało
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  9. #9
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Saren Zobacz posta
    mnie jeszcze żadne "standardowe" bmw nie objechało

    Czyli 150 km i 600kkm za sobą


    Cały czas do przodu

  10. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    Generalnie Tddi fajne ale mocy
    No nie powiedziałbym że TDDi nie ma mocy Ten silnik po prostu ma jakąś dziwną charakterystykę że dopiero od 100km/h fajnie się zbiera Z bratem jego TDDi'kiem śmigaliśmy 180km/h i jeszcze szedł Oczywiście TDCi 130 jest bardziej dynamiczny ale na pewno nie można powiedzieć że TDDi 116KM jest słaby.
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 11-08-2011 o 10:55

  11. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez domelotdci2.0 Zobacz posta
    TDDi 116KM jest słaby.
    zwłaszcza jak go zmodzisz
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  12. #12
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Model
    kombi 2011.10
    Opis
    Ford Mondeo MK 4 2,0 TDCI 140KM
    Od
    28 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    kolego ja mam TDDI po małym chipie ze 115 km ma 135 km i 355NM i powiem ci ze 210 km/h to spokojnie idzie wiec nie jest taki słaby, a myślę ze bez chipa 200km/h idzie wiec spokojnie warto to kupić i nie będziesz zawalidroga żadnym i śmigać będziesz tez BMW ,a nie one ciebie.

  13. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez dzimi75 Zobacz posta
    a myślę ze bez chipa 200km/h
    Spokojnie pójdzie tyle


    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    dlatego też z tego okresu szukaj TDDI i takowy doradzamy
    Dokładnie
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 11-08-2011 o 20:01

  14. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Nie nie Tddi jak na 115 to wiadomo że i tak świetnie sobie radzi i na dobrym paliwku do 200 się rozpędzi

    Ale jak trafisz na BMW z tego samego rocznika i z 2 litrami pod maską to będziesz miał kłopot bo 115/130 to nie 150 ale spoko one przy 130 dostają zadyszki więc później je dogonisz tylko gdzie w kraju można tak pojeździć

    Aha TDCi do chyba 2003 przed lifty mają krótkie wtryski-bardzo awaryjne, dlatego też z tego okresu szukaj TDDI i takowy doradzamy


    Cały czas do przodu

  15. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    dlatego też z tego okresu szukaj TDDI i takowy doradzamy

    Potwierdzam
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Wymiana słupka mondeo tddi na tdci
    By mondziakus in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 20:29
  2. [TDDi MKIII] Turbosprężarka od Mondeo tdci do tddi 115 KM 130 KM
    By raszej5 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 18:27
  3. [MkIII] Mondeo TDDi czy TDCI ???
    By szafarek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2005, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów