+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk

    Pompa paliwa mondeo TDDI 2001

    Pomocnicza (elektryczna) pompa paliwa, ta przy zbiorniku paliwa. Temat pompy przejrzałem na forum, mam jednak nadal kilka wątpliwości:
    - zamienniki mają przeważnie więcej barów 3-4, tylko pompa boscha ma 1,5 - czyli tyle, ile pompa na samochodzie. Zauważyłem, że niektórzy forumowicze założyli zamienniki nie zwracając uwagę na bary. Informacje są różne, więc nie wiem, czy zastosować pompę 1,5 (droższą) , czy połakomić się na tę tańszą z 3-4 bary?
    - jak montować pompę - zalaną paliwem, czy na "sucho"
    Ostatnio edytowane przez Krzywy666 ; 10-08-2011 o 08:59

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imię
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zapłon samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    Płock
    Zapodałem zamiennik nie patrząc na ciśnienie i działa. Zakładałem suchą i też jej nie zaszkodziło

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dzięki za odpowiedź. Ale zastanawiam się, czy jeżeli na sucho nie zaszkodziło, to na mokro - chyba tym bardziej nie zaszkodzi, więc może lepiej wlać do pompy trochę ropy.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imię
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zapłon samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    Płock
    Jak pamiętam wymianę to mało widzę możliwość zalewania tej pompki ale spróbwać zawsze można

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar wojpet
    Imię
    Wojtas
    Model
    Mondeo kombi
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Panther black
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Ja kupilem tani zamiennik i zalozylem na sucho.Musialem przerobic polaczenie bo oryginalna ma polaczenie elektryczne "na wcisk" a zamiennik nie dosc ,ze plyciej osadzone te konektory to jeszcze o roznej srednicy.I jeszcze cos,zamiennik pracuje znacznie glosniej od oryginalu.
    Klekot rulezzz


  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez arekxxx Zobacz posta
    Jak pamiętam wymianę to mało widzę możliwość zalewania tej pompki ale spróbwać zawsze można
    Jak sprawdzałem starą to zalałem, więc pewnie nową też można trochę zalać, ale chyba zdecyduje się na sucho.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar arekxxx
    Imię
    arek
    Model
    Fiatari
    Silnik
    zapłon samoczynny
    Od
    28 Oct 2006
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez wojpet Zobacz posta
    zamiennik pracuje znacznie glosniej od oryginalu

    Nie stwierdziłem takowego zachowania u siebie.

    ---------- Post dodany o 07:39 ---------- Poprzedni post dodany o 07:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez wojpet Zobacz posta
    Musialem przerobic polaczenie bo oryginalna ma polaczenie elektryczne "na wcisk" a zamiennik nie dosc ,ze plyciej osadzone te konektory to jeszcze o roznej srednicy

    Różnej średnicy żeby nie pomylić biegunowości, polecam wyciąć całą wiązkę od pompki i robić przeróbki na stole. Przewody są łączone kostką jakieś 25/30cm od pompy.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Na alledrogo można kupić pompkę z już przygotowanymi złączkami (ma dodatkową wtyczkę która pasuje do standardowej forda)

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    Na alledrogo można kupić pompkę z już przygotowanymi złączkami (ma dodatkową wtyczkę która pasuje do standardowej forda)
    Zakupiłem na allegro, ale boscha. Ze zdjęć wynika, że będzie taka sama, jak ta na aucie, bo pozostałe zamienniki na allegro nie wiadomo ile mają barów, albo mają zbyt dużo.

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Montowałem na sucho (w sumie jakieś ustrojstwo było w pompie od producenta, ale niewiele - nie wnikam). Teraz chodzi.

    I historia dla potomnych. Silnik szarpał i dusił, gasł... raczej po przejechaniu niewielkiego dystansu. Komp wskazał EGR. Po wymianie EGR jeździł jakieś dwa tygodnie i się powtórzyło. Komp wskazał pompę wtryskową. Ponoć tej pomocniczej nie wykryje, więc zaryzykowałem, sprawdziłem tę pompę i ją wymieniłem. Teraz autko chodzi jak brzytwa - i oby tak było.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Krzywy666 Zobacz posta
    Komp wskazał pompę wtryskową. Ponoć tej pomocniczej nie wykryje, więc zaryzykowałem, sprawdziłem tę pompę i ją wymieniłem

    No i to normalny objaw jest. Pompa wtryskowa nie dostaje wystarczającej ilości paliwa lub wcale- dysfunkcja raporotwana błędem. Pomocniczej i owszem nie ma szans wykryć...


  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Wymieniłem pompę na bosha, dwa dni (dwa razy po 20 km) było dobrze i teraz nie ujadę nawet 4 - 8 km. Znów to samo, gaśnie podczas jazdy, odpalę i znów jedzie. Więc chyba jednak pompa wtryskowa

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Trzeba by zerknąć jakie błedy komp wyłapie.


  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto było podpięte do kompa. Nr nie spisałem. Błędy wskazywały na pompę wtryskową (coś z ciśnieniem), wcześniej komp pokazywał EGR - poszedł do wymiany, ale ciągle gaśnie.

  16. #15
    Kursant Awatar Dymek
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 TDDI 2001r. sedan
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Mi wczoraj padła pompa pomocnicza i komputer wykazał tylko, że coś jest z zasilaniem paliwem. Zanim doszedłem do tego, że to ta pompa to najpierw sprawdziłem czy się układ nie zapowietrza (przezroczysty przewód od filtra paliwa do pompy wtryskowej) pozniej zauważyłem ze ten przewód jest jakby wyssało z niego wszystko, więc zacząłem szukać na drodze bak - filtr. Sprawdziłem smok czy nie jest zapchany brudem po czym wziąłem sie za pompę. Raz działała raz nie. Jak ją potraktowałem młotkiem to przez chwile działała. wymontowałem i teraz musze coś kupić :/ Aha najpierw sprawdziłem pompę wtryskową czy działa. Wiec moze i Ty odkręc wszystkie cztery rurki doprowadzające paliwo i zobacz czy podaje.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDi Ghia 2001
    Od
    30 Aug 2010
    Mieszka w
    Morąg
    Witam
    Gdzie dokładnie znajduje się elektryczna pompka w Mondeo TDDi? Czy łatwo się dostanę do niej na parkingu przed blokiem, czy będę musiał szukać kanału?

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sahin Zobacz posta
    Witam
    Gdzie dokładnie znajduje się elektryczna pompka w Mondeo TDDi? Czy łatwo się dostanę do niej na parkingu przed blokiem, czy będę musiał szukać kanału?
    Pompka jest mniej więcej na wysokości prawej strony siedziska tylnej kanapy. Oczywiście dostęp od spodu samochodu.
    I'm not insane, my mother had me tested!

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDi Ghia 2001
    Od
    30 Aug 2010
    Mieszka w
    Morąg
    Dziękuję za pomoc. Przez chwilę wydawało się, że to nie to, ale po odkręceniu przewodów od wtryskiwaczy i odpowietrzeniu całego układu auto przestało dymić na biało i odzyskało moc.

    ------------------

    Chyba to jednak nie to. Samochód trochę pojeździł po wymianie pompy paliwa, ale dziś sytuacja się powtórzyła. Wymieniłem jeszcze filtr paliwa, ale to nie pomogło. Na biegu jałowym po odpaleniu auto chodzi w miarę równo, ale jak dodam gazu to przy około 2000 obrotów zaczyna dosyć mocno szarpać silnikiem, jakby nie dostawał paliwa na któryś cylinder.
    Ostatnio edytowane przez Sahin ; 01-08-2012 o 20:16

  20. #19
    MondeoBondeo007
    Gość
    Witam
    Miałem to samo w zeszłym roku w grudniu. Pompa paliwa przestała podawać, brzęczy a nie podaje paliwa. Szukałem przez internet kupiłem jakąś niby włoską akron w Kielcach. mechanik nie chciał jej zamontować bo twierdził że podaje 3.5 bar. Zamontował ją na moje życzenie, pracowała 3 miesiące i padła. Reklamacji nie uznali powiedzieli że złe paliwo lałem- głupota. Mechanik kupił sam pompkę hiszpańską jakąś WRC i o dziwo chodzi jak na razie. Zdradzi mi że już kilka ich zamontował, pompka podaje tyle co bosch 1.8 bar. Poszukałem że importuje je firma z Włocławka tu jest do nich link. Mają inne też części www.swiatczesci.pl

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    ja gdzies na tym forum wyczytalem ze mozna w ogole pominac ta pompke pomocnicza. Ja mialem 3 razy tak ze co kilka tysiecy km silnik zaczynal sie dlawic i gasnac. Gdy za pierwszym razem po 15 minutach odpalil, nastepnymi razami tez czekalem i odpalalem. Niestety teraz jadac na swieta stalo sie to 4 raz i juz nie odpalil.
    Zostawilem samochod prawie w polu i nastepnego dnia laweta zawiozlem go do mojego mechanika. Sprawdzil ze paliwo nie dochodzi, wyjal pompke paliwa i podlaczyl na krotko - nie dziala. Powiedzialem mu zeby ja pominal. Tak zrobil i teraz silnik dziala, zrobilem juz ze 150km. Czy tak mozna jezdzic bez tej pompki? Jaki polecacie zamiennik z dostepnych na allegro ?

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] pompa wtryskowa ...co zrobić ?TDDI 2001 MKIII
    By lukaswer1983 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 17:44
  2. [MkIII] Silnik 2.0 tddi- ford mondeo r.2001
    By Matius in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 20:39
  3. [MkIII] Pompa paliwa Mondeo 2001 TDDI -> Bosch0 580 464 0
    By krzysc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 12:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów