+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    [MkI] wymiana termostatu - odpowietrzenie układu

    Mam pytanko. Będę sobie wieczorkiem wymieniał termostat. Przeczytałem sobie super zrobiony artykuł Freda o tej czynności. Tylko mam jedno pytanie w związku z tym: pojawiła się tam uwaga że w mkII nie trzeba specjalnie odpowietrzać układu po napełnieniu nowym płynem. a jak to jest w mkI? jest jakiś specjalny sposób na odpowietrzenie układu? jak to ewentualnie zrobić? nie chciałbym czegoś skopać np. zapowietrzyć sobie układu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Ja nie tak dawno zmienialem u siebie i nic nie odpowietrzalem. Po wymianie dolalem plynu i jest ok. Chyba uklada sam sie odpowietrza, albo mialem po prostu szczescie
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    układ w mk1 jest taki sam jak w mk2, wiec niby dlaczego miałoby sie cos róznic ? Nie trzeba nic odpowietrzać. Po wymianie termostatu włącz i nagrzej silnik. Włącz nadmuch w środku i uzupełnij płyn jak go ubędzie...

  5. #4
    ok. dzięki. to teraz już się mogę spokojnie zabrać do roboty

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez geralcik
    ok. dzięki. to teraz już się mogę spokojnie zabrać do roboty
    no niezupełnie Odpowietrzanie polega na tym, że po zagrzaniu auta (otwarciu termostatu) nmoże się okazać potrzebne "pościskanie" rurki pomiędzy chłodnicą a termostatem. Tam lubi się robić korek powietrzny.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    uwzaj przy skrecaniu obudowy abys srub nie przekrecił

  8. #7
    no jakoś poszło ale nie obyło się bez niespodzianek. jak wyjmowałem stary termostat to popatrzałem sobie w jakiej on jest pozycji żeby nowy też tak włożyć i to był błąd. ale od początku: jak wyjąłem termostat to wyczyściłem sobie to gniazdo i obudowę i dziwiłem się co tam jest tyle jakiegoś syfu ale doprowadziłem to do ładu. wsadziłem nowy i montuje wszystko. poskręcałem. leje nowy płyn. a tu jak nie zacznie lecieć z obudowy termostatu no to ja szybo na dół korek w chłodnicy wykręcam i ratuje płyn. zlałem. rozkręcam obudowę termostatu i zaczynam szukać przyczyny. i co się okazjue? że "mechanik" który to wcześniej robić musiał włożył termostat obrócony o 180 stopni. on tam ma taki "cycek" (nie wiem jak to inaczej nazwać) na obwodzie który powinien być w tym wycięciu u góry a był na dole i nie dało się szczelnie dokręcić obudowy. a ja za nim powtórzyłem ten błąd i pewnie się debilowi lało też i tak sobie myślę że w tym gnieździe i na uszczelce starego termostatu to nie był żaden szlam tylko jakiś uszczelniacz (Loctite albo cuś) którym to posmarował żeby było szczelne. ale cóż złożyłem jeszcze raz tak jak ma być i wszystko ok. tylko robota podwójna. ale wiązankę na cześć mego poprzednika który zakładał termostat puściłem konkretną

    a tak btw ktoś pisał że w mkI jest prościej odkręcić korek w chłodnicy bo nie ma osłony - oświadczam że u mnie jest. i musiałem ją demontować

  9. #8
    waldemarz
    Gość
    Mam nadzieje ze nie zapomniales otworzyc calkowicie ogrzewanie do konca przed zalewaniem ukladu plynem.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    To musial byc wyjatkowo zdolny "mechanik"
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  11. #10
    pamiętałem o tym ale jedna jeszcze rzecz mnie zastanawia: czy jak się zlewa przez chłodnicę (korkiem) to może nie zejść cały płyn? są jakieś miejsca gdzie on jest jeszcze niżej np. w jakichś przewodach? bo mi wlazło 6 litrów i troszeczke a piszą w książce że 6,6wchodzi.

  12. #11
    waldemarz
    Gość
    Nigdy nie spuscisz calosci, zawsze pozostaje troche w przewodach i w nagrzewnicy.

  13. #12
    ok to jestem uspokojny. cieszę się że sam sobie coś naprawiłem
    a na wiosenkę sam zrobie sobie postukujące zawieszenie i wogóle jak nie będę zmuszony to nie oddam już mojego mondasia w ręce żadnego mechaniora. czara goryczy się przepełniła

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja spuściłem całość Ale musiałem odłaczać rurki w 5 miejscach Weszło 6,5 litra.

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Ja spuściłem całość Ale musiałem odłaczać rurki w 5 miejscach Weszło 6,5 litra.
    A wsytarczyło łyknąć Mountain Dew, przechylić samochód do góry nogami i potrząsnąć.

Podobne wątki

  1. [MkII] odpowietrzenie układu hamulcowego?
    By JamesMond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 20:05
  2. [TDCi MKIII] Odpowietrzenie układu chłodzenia 2.0 130km
    By cinal7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 03:58
  3. [Zetec] Odpowietrzenie układu chłodzenia mk2
    By soniqgsm in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 08:36
  4. [TDCi MKIII] odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia i układu wtryskowego
    By slomka28 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 20:20
  5. [MkII] Odpowietrzenie układu chłodzenia...
    By Rafal_K in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 15:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów