+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Yelon
    Gość

    Poprawa osiągów 1.6 16V

    Witam,

    Jestem nowy na forum, przeglądałem podstrony o tuningu i nie znalazłem nic o silniku 1.6/
    Mam pytanie jak można poprawić osiągi tego silnika?
    Nie mówię o przekładkach silnika ani nie mam na myśli podnoszenia mocy o nie wiadomo ile HP.

    Dzięki i pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Yelon Zobacz posta
    Mam pytanie jak można poprawić osiągi tego silnika?
    Zalewać odpowiednim olejem, pilnować układu WN i filtra powietrza, katalizator może wymienić bo przy 200tyś zapycha się.
    Sprawdzić jak lambda pracuje i przepływka.
    Ten silnik do tuningu we własnym zakresie w małych pieniądzach, to się niezbyt nadaje.

    Sam silnik 1.6 jest ciut za słaby jak na taką masę auta i bez dużej ingerencji w niego (kosztownej) nic się praktycznie nie zrobi, zdecydowanie lepiej swapa zrobić na 2.0
    Przy v6 można już np w miarę małym kosztem 1000-1500zł dolot zmodyfikować na taki od ST, w rzędówce można się pobawić z wałkami rozrządu od 2.0 ale koszty i czas nie są raczej warte na niezbyt zadowalający wzrost osiągów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar Simel
    Imię
    Oskar
    Opis
    Mondeo MKI Kombi
    Od
    20 Feb 2011
    Mieszka w
    Orneta
    Na poprawę osiągów w 1.6 jest sporo możliwości.
    Bez żadnego wkładu finansowego: na początku można samochód odchudzić, co bardzo wpływa na przyspieszenie. W zaawansowanym stadium odchudzania można się pokusić o lekkie felgi OZ lub elementy nadwozia z laminatu ale to już sporo kosztuje.
    Jeżeli chodzi o tanie metody to: Kompletny dolot zakończony filtrem stożkowym z dopływem zimnego powietrza i osłoną izolującą od ciepła silnika. Wałki z silnika 1.8 RQB lub 2.0 i ewentualnie przepustnica z 1.8 lub 2.0
    Drogie metody: Nieoryginalne wałki firmy KENT CAMS koszt 1 wałka to około 960zł, trzeba pamiętać też że po założeniu wałków wypadało by silnik wystroić a to koszt około 1000zł. Można też zrobić wydech na zamówienie w firmie el-tec. Koszt całego wydechu razem z kolektorem to około 5tyś. Możliwe jest zrobienie ITB czyli 4 oddzielnych przepustnic ale w tym przypadku trzeba trochę pomajstrować z przepustnicami od gsxr'a 1000 i kolektorem dolotowym od focusa st170, po tym zabiegu auto trzeba ponownie stroić czyli razem wyjdzie jakieś 3 tyś. W internecie można znaleźć dedykowane przepustnice do zeteca ale to koszt około 7-9tyś zł.
    Bardzo drogie metody: Opcja turbo która jest nieco kłopotliwa i opłacalna tylko w 1.8.

    Podsumowując jeżeli ma się te 2-3 tyś zł najlepiej wstawić zdrowe 2.0 lub jeżeli bardzo kocha się 1.6 to można zainwestować w to co napisałem na górze. Pozdrawiam

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Podejrzewam że same felgi wyjdą drożej niż swap na 2.0
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Yelon
    Gość
    Swap odpada, a tak jak pisałem na początku nie mam tu na myśli wielkiego podniesienia mocy, a coś co da odczuć polepszenie osiągów odczuwalnie.
    Ile wynoszą koszty zamontowania dolotu, o którym była mowa?

    Jeśli to ma znaczenie, bo widziałem, że były o to w różnych tematach pytania to pokrywa jest srebrna silnika. Jestem nowicjuszem więc jeśli palnę idiotyzm z góry przepraszam
    Ostatnio edytowane przez Yelon ; 31-08-2011 o 18:57

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Rafal_K
    Imię
    Rafał
    Opis
    MKII 2.0 Kombi '99
    Od
    25 Jul 2008
    Mieszka w
    Kwidzyn (pomorskie)
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    pilnować układu WN

    A kable WN i świece mają wpływ na dynamike auta i ewentualne większe/mniejsze spalanie??
    Dużo gazu, sprzęgło od razu i pali laka ta padaka

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    oczywiście że mają... w końcu sprawny układ zapłonowy, to podstawa... paliwo będzie prawidłowo spalane, iskra będzie za każdym razem mocna itd.
    niemrawe kable i świece to pogorszenie osiągów (iskra nie zawsze się pojawi lub będzie zbyt mała)... każde przebicie na kablach, to brak odpowiedniej iskry na świecach, co prowadzi do niespalenia mieszanki, mniejszego momentu oraz wzrostu spalania (bo w końcu skoro auto "nie idzie" to mu bardziej "depczemy", a jak depczemy, to spala więcej...)...

    ---------- Post dodany o 18:50 ---------- Poprzedni post dodany o 18:44 ----------

    w ogóle podstawą jest sprawny układ WN i układ dolotowy, sprawne smarowanie odpowiednim olejem (za gęsty dodatkowo obciąży jednostkę napędową i nie dotrze we wszystkie miejsca; za rzadki będzie spływał zbyt szybko i nie stworzy odpowiedniego filmu olejowego, co doprowadzi do słabszego smarowania, przegrzewania się jednostki itd), sprawny układ odprowadzania ciepła z bloku silnika oraz sprawny układ wydechowy... do kompletu dochodzi jeszcze sprawny układ jezdny (brak dodatkowych obciążeń dla silnika wynikających z uszkodzonych piast, złej geometrii pojazdu, źle napompowanych opon itp. Na koniec oczywiście warto wspomnieć o sprawnej i zadbanej skrzyni biegów i sprzęgle... w zasadzie to na dynamikę samochodu ma wpływ bardzo wiele czynników...

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Marcin-Klb
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo RS
    Od
    10 Jan 2011
    Mieszka w
    Kluczbork
    Ja u siebie swojego czasu wsadzilem wałki i przepustnicę z 2.0 i czuć było różnicę, zatkałem EGR i nawet można było tym jeździć ale ostatecznie i tak wsadziłem 2.0

Podobne wątki

  1. [MkIII] Denso - poprawa jakości audio
    By Polarny in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 15:14
  2. [MkIII] Skromna poprawa dźwięku w mk3
    By mungo in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 21:40
  3. [TDCi MKIII] 2.0 TDCI czarny dym, nieróna praca, spadek osiągów
    By dkb in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 23:05
  4. [TDDi MKIII] Poprawa dynamiki po odpięciu przepływomierza
    By andriu67 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:57
  5. poprawa oświetlenia w MkII
    By Bartlomiej in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2005, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów