+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    Skórzane mają :-)
    Moje skórzane fotele z 2005 roku nie mają pochylanych zagłówków, ale akurat mnie to cieszy bo ta regulacja była do d...!



    Cytat Zamieszczone przez Dragi Zobacz posta
    Panowie czy podgrzewane fotele z polifta pasuja do przed FL ? ja mam MDO z 2001 i zastanawiam sie nad zalozeniem grzanych foteli w pelnej elektryce.

    Powiedzcie czy duzo bedzie zabawy z tym czujnikiem obecnosci pasazera ?
    Ja też mam Mondeo z 2001 roku i właśnie przełożyłem fotele z polifta 2005 z pełna elektryka, grzaniem i wentylowaniem.

    Mnie czekały dwie rzeczy:

    1. ogarnięcie poduszek: instalacja przedlifta i moduł/sensor poduszek jest przystosowany do czujnika położenia fotela kierowcy oraz czujnika obecności pasażera.
    Są dwa rozwiązania, żeby to działało:
    a) ten który zastosowałem(sporo roboty dla osoby początkującej w takich przekładkach jak ja)
    - przełożenie czujnika położenia fotela kierowcy, ze starego fotela trzeba przewiercić dwa nity mocujące czujnik i później przykręcić go na dwie śrubki do drugiego fotela
    - przełożenie czujnika obecności pasażera, trzeba rozkręcić oba fotele, wyjąć siedziska, zdjąć z siedziska poszycie, przełożyć czujnik ( tutaj trzeba w gąbce nowego fotela porzeźbić miejsce na moduł czujnika(prościzna) ) sporo roboty ale błędy poduszek znikają.
    - przełożenie napinaczy ze starych foteli.
    b) drugi sposób, który aktualnie bym zastosował:
    - kupienie sensora poduszek(znajduję się pod zapalniczką samochodową) z wersji poliftowej, musi być na ta sama ilość poduszek co my mamy w swoim bolidzie.
    - nie wiem co z napinaczami, ja kupiłem fotele z polifta od anglika i w napinaczu prawego fotela angielskiego był czujnik zapięcia pasa, a w pasażera nie.
    Mam zamiar dokupić sensor od polifta i to przetestuję

    2. w moich fotelach było grzenie i wentylowanie, musiałem kupić fotele, przekaźnik 20-40A 12V, przełącznik do tych foteli.
    Sama przeróbka jest dosyć prosta,klika przepięć kabli kilka przeciągnięć i już
    Nie wiem jaki jest przełącznik od tylko grzanych foteli z polifta, jeżeli taki sam jak w przedliftach to może być tak, że nie będzie trzeba nic zmieniać.

    Moje mondeo nie miało zailania do regulacji fotela pasażera i musiałem przeciągnąć od kierowcy.

    To chyba tyle w tym temacie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez lordmar Zobacz posta
    lifta od anglika i w napinaczu prawego fotela angielskiego był czujnik zapięcia pasa, a w pasażera nie.
    Mam zamiar dokupić sensor od polifta i to przetestuję
    Nie chce straszyć ale możesz mieć problemy bo bedzie piszczec jak nie bedzie zapiety pas w ten napinacz co jest czujnik - pasażera. A nie zawsze z kimś sie jedzie przecież. Według mnie trzeba kupić lewy napinacz europejski a w prawym nie podłączać tej jednej kostki

  4. #43
    Kursant Awatar lordmar
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MK3 '01 TDDI
    Od
    11 Jul 2010
    Mieszka w
    Łódź / czasami Kutno
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Nie chce straszyć ale możesz mieć problemy bo bedzie piszczec jak nie bedzie zapiety pas w ten napinacz co jest czujnik - pasażera. A nie zawsze z kimś sie jedzie przecież. Według mnie trzeba kupić lewy napinacz europejski a w prawym nie podłączać tej jednej kostki
    Przy wymianie zawsze można użyć swoich napinaczy z tym, że nie wpinać kostki przy fotelu pasażera od zapięcia pasa.

    Gdzieś czytałem na innym forum, że są dwa rodzaje tych napinaczy, stykowe oraz magnetyczne i że to ma znaczenie dla sensora poduszek(może być zaprogramowany na jeden z typów. Wywala wtedy błędy 51 52(czyli kolejne błąd zapięcia pasa kierowcy pasażera).

    Na początku próbowałem zastosować opcję ze zmianą sensowa, ale miałem te błędy i podejrzewałem, że przez napinacze.
    Za dwa tygodnie może będę miał wolna chwilę to po testuje na różnych napinaczach.

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    są dwa rodzaje napinaczy- przed liftem i po
    Przed oba maja dwie kostki, po tylko ten kierowcy
    PRzed liftem piszczalo przez mate zajetosci fotela a po lifcie wykrywa zapiecie pasa po prostu

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja mam sterownik poduch z 2005 z napinaczami z 2001 - nic nie musialem kombinowac - zamontowalem nowy sterownik i wszystko bylo OK

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez rednaxelA Zobacz posta
    Ja mam sterownik poduch z 2005 z napinaczami z 2001 - nic nie musialem kombinowac - zamontowalem nowy sterownik i wszystko bylo OK
    Przedliftowe maja po dwie kostki wiec też moze maja ten czujnik zapiecia pasa, co do tego, ze bedzie świrowac przy podłączonym napinaczu od anglika poliftowego to jestem pewny, chyba, że zastosujesz chwyt handlarzy ale szczerze odradzam.
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 26-05-2012 o 18:52

  8. #47
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Michał
    Model
    MONDEO
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDDi
    Od
    08 Nov 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    dzieki za rozjasnienie sprawy

    ja nie mam wogole grzania foteli i musze od zera instalacje robic

    jakby co to bede pytal

  9. #48
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Panowie kupiłem fotele od angielskiej przedliftowej wersji ST i chcę je zamontować do przedlifta 2002. I teraz jedyne co mi nie odpowiada to że w obecnej konfiguracji fotel pasażera będzie miał regulację góra/dół a fotel kierowcy nie. Czy jest możliwość przełożenia samych sanek z mojego obecnego fotela do fotela pasażera z anglika (który ma być teraz fotelem kierowcy) i uzyskania w ten sposób dwóch foteli regulowanych góra/dół?

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Jak najbardziej - przynajmniej w zwyklych fotelach - nie wiem jak pomiedzy Recaro i zwyklymi

  11. #50
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Co to za puszka czarna przymocowana na dwa nity z logiem forda? Jest to pod fotelem pasażera z wersji angielskiej ST (czyli docelowo mojego fotela kierowcy)? U mnie pod fotelem kierowcy nie ma czegoś takiego. Odchodzą od tego przewody zakończone fioletową wtyczką
    http://imageshack.com/i/nq7nudj
    Ostatnio edytowane przez skoski ; 03-12-2013 o 14:31

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Masz numery - 3S7T-14B598-AB - wpisujesz w google i sie okazuje ze to moduł do obsługi kontroli zapiecia pasa przez pasazera, zwykle w mdo jest tylko kierowca z tym modułem jest tez pasazer pilnowany

    tu nawet masz podobny temat http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...u%C5%82-fotela
    Ostatnio edytowane przez rednaxelA ; 03-12-2013 o 16:11

  13. #52
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Dzięki

    Czy na podstawie tego zdjęcia i numerów z naklejki jesteśmy w stanie wykminić czy są to fotele z przed lifta czy po lifcie? Nie znam rocznika STeka z którego komplet pochodzi. Na naklejce jest co prawda data grudzień 2002, ale to chyba nie koniecznie musi oznaczać że fotele zostały zamontowane do przedliftowego egzemplarza?

  14. #53
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    No prosze cie - na tym samym zdjeciu masz 2 naklejki z data produkcji

  15. #54
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    No wiem że jest data produkcji foteli. Natomiast nie byłem przekonany czy jest pewne że firma ford wiedząc przecież odpowiednio wcześniej że w 2003 będzie lifting w grudniu 2002 nadal produkowała fotele według starego przepisu. Ale rozumiem że tak.


    Tytułem informacji- sanki z recaro i ze zwykłych foteli są ze sobą zamienne i kompatybilne w stu procentach sprawdzone
    Ostatnio edytowane przez skoski ; 03-12-2013 o 18:17

  16. #55
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Czy ktoś wie od czego jest ta wtyczka?

    http://imageshack.com/a/img29/2774/36ur.jpg

    Fotele mam z anglika także zaminione stronami. I teraz sytuacja jest taka:
    Fotel kierowcy- po stronie samochodu do tej wtyczki wychodzą 2 przewody, a po stronie fotela są już 4 przewody (czyli dwa są w ogóle nie podłączone)
    Fotel pasażera- sytuacja odwrotna czyli po stronie samochodu 4 przewody, po stronie fotela 2 przewody

    I teraz o ile fotel kierowcy działa jak należy (wiadomo że świeci się błąd poduszek ale tym się będę zajmował potem) czyli grzeje oraz jeździ góra/dół, to fotel pasażera nie grzeje

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Bo to czujnik obecnosci pasazera po jednej i polozenia fotela kierowcy po drugiej stronie.

    Jak masz fotele z anglika to musisz to zamienic stronami czyli siedzisko pasazera do pasazera a czujnik kierowcy do kierowcy i bedzie OK

  18. #57
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Czyli że najprościej to przedłużyć w obu fotelach wiązki zakończone tą czarną wtyczką, następnie tą wtyczkę z lewego fotela podpiąć pod prawym fotelem i na odwrót. Czy tak? Dzięki temu nie będzie mi się świecił błąd poduszek?

  19. #58
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez skoski Zobacz posta
    przedłużyć w obu fotelach wiązki zakończone tą czarną wtyczką
    Zastanow sie co chcesz zrobic - chcesz zeby poduszka pasazera strzelała z siłą odpowiednią do wagi kierowcy - a poduszka pasazera dostosowywała siłe wystrzału do tego czy kierowca jest przysuniety blizej kierownicy czy dalej?

    Po prostu musisz zamienic te elementy - przełozyć siedzisko angielskiego pasazera z czujnikiem do fotela pasazera - wtedy i po stronie auta i po stronie fotela bedziesz mial 4 przewody i komputer bedzie widzial czujnik na wlasciwym miejscu. Siedziska sa zamienne wiec nie bedzie roznicy.

    U kierowcy jest czujnik połozenia fotela - wiec tez musisz go przelozyc tak zeby byl po stronie kierowcy.

  20. #59
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Tak zrobię. Dzięki za pomoc

  21. #60
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3 tdci
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Nie mam już pomysłu na to. Fotele są od ST wersja angielska (przedlift). Samochód jest przedlift (2002). Zamieniłem siedziska foteli, czyli niby siedzisko kierowcy jest na swoim miejscu i siedzisko pasażera na swoim. Nadal świeci mi się błąd poduszek. Podejrzewam że problem leży w tym module http://imageshack.com/i/nq7nudj. W moich fotelach nie było takiego czegoś a tu jest. Czy można to jakoś ominąć? A może wymontować czujnik obecności pasażera ze starego fotela, i zamontować w nowym od ST (jednocześnie usunąć z niego czujnik obecności wraz z tym nieszczęsnym modułem)? Proszę o radę

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Ford Mondeo Diesel wymiana kola dwumasowego i klopoty z odpaleniem auta
    By sierotka32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 14:13
  2. [MkIII] Wymiana automatycznej skrzyni biegów Ford Mondeo 2.0 16V MK3
    By MartinezPL in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:00
  3. Wymiana przedniej szyby - Ford Mondeo mkII
    By Administrator in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 16:22
  4. [MkI] wymiana foteli
    By arni090 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 20:32
  5. [MkII] wymiana foteli
    By stallone21 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2007, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów