+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar dahrek
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków/Le icest er

    Do speców od zbie¿no¶ci - co jest grane?

    Wczoraj wymieni³em w moim mondeo koñcówki dr±¿ków kierowniczych, obie strony.
    Przed wymian± pomierzy³em sobie odleg³o¶ci suwmiark± tak aby nowe koñcówki znajdowa³y siê w zblizonych miejscach do starych co sporo u³atwi³oby dojazd do serwisu celem skontrolowania i ew. ustawienia zbie¿no¶ci.

    Dzi¶ rano pojecha³em do warsztatu, mówiê co mnie sprowadza, poprosi³em o sprawdzenie ci¶nienia w ko³ach i upewnienie siê, ¿e kierownica ustawiona jest "na wprost" przed przyst±pieniem do ustawienia zbie¿no¶ci.
    Szef serwisu powiedzia³: OK.

    Po kilku minutach oddaj± mi auto, mówi± ¿e ju¿ jest OK, wiêc na drogê i co?
    Auto ci±gnie mi na lewo, kierownica skrêcona w lewo - my¶lê no jak zwykle... wracam do warsztatu mówiê co jest grane. Jeden technik próbuje mi wpieraæ, ¿e wszystkie samochody (chyba te w UK) maj± na lewo bo tak buduje siê drogi, bo wzglêdzy bezpieczeñ¶twa itd. nie bêdê przytacza³ ca³ej rozmowy, poprosi³em o szefa serwisu, przyszed³ powiedzi³ mi, ¿e bardzo chêtnie odda kaskê ¿ebym móg³ pojechac do innego gara¿u.
    Mówiê mu, ¿e nie zale¿y mi na kasie tylko chcê mieæ ustawion± zbie¿no¶æ tak jak am byæ.
    Znów za³o¿yli to co¶ na ko³a, co zauwa¿y³em, kierownica nie by³a zablokowana w ¿aden sposób, nastawy jakie odczywa³em prawe tylne ko³o 5, prawe przednie 0, lewe tylne 6, lewe przednie +1,
    go¶æ upiera³ sie, ¿e jest dobrze a ja, ¿e skoro tak to zróbmy jazdê testow±... kazano technikowi podregulowaæ lewe przednie ko³o i nastaw odczytywany na wska¼niku lewego tylnego ko³a wyniós³ 7.
    Pojecha³em znów na rundkê... zmieni³o siê chyba nic... z dymem z uszu wróci³em do warsztatu. Znowu ta sam gadka, w koñcu powiedzia³em, ¿e chcê zwrotu kasy i idê zrobiæ to w innym warsztacie.

    Oddali, ¿yczyli mi³ego dnia.

    Pytanie jest takie:

    - auto je¼dzi³o zawsze prosto, wszystko by³o ok do wymiany "ga³ek"
    - po wymianie i moim prowizorycznym nastawie suwmiark± by³o OK
    - a po ustawieniu zbie¿no¶æi na przyrz±dach laserowych nie jest OK

    to co jest grane?

    aha pacjent to mk3 z 2002r.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dahrek ; 09-09-2011 o 13:13
    MK II 1.8 16V '99
    MK III 2.0 16V '02

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Powinni Ci daæ wydruk, wtedy by¶ widzia³ czy rzeczywi¶cie wszystko jest dobrze ustawione.

  4. #3
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    zr±bali robote.Juz sam fakt,ze nie zablokowali kierownicy daje duzo do myslenia.Poza tym jak Boro napisal,powinni dac wydruk.Mnie jak regulowal kiedys tyl bo kola ciachalo to powiedzial,ze bity na maksa i musze do blacharza jechac.Pojechalem do innego goscia ,wrzucil na sprzecik jaki mial,ustawil jak trzeba,dal wydruk,stwierdzil,ze wszystko jest jak trzeba,a auto zaczelo sie prowadzic jak po sznurku.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Na wydruku masz pomiar wstêpny, zalecane ustawienia fabryczne z dopuszczalnymi ró¿nicami i pomiar koñcowy. Nawet nie trzeba patrzeæ na te warto¶ci, bo to co jest ¼le przy pomiarze wstêpnym jest na czerwono, a to co dobrze na zielono. To samo przy pomiarze koñcowym, z tym, ¿e tu ju¿ powinno byæ wszystko na zielono

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar gacznik
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Kombi Ghia '98
    Od
    04 Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    No takie s± w³a¶nie warsztaty w UK. Przede wszystkim podczas ustawiania zbie¿no¶ci kiera powinna byæ zablokowana, ale nie przez wyjêcie kluczyka! Powinni za³o¿yæ specjaln± blokadê miêdzy kierownicê a fotel kierownika. Je¶li samochód nie by³ bity, a skoro to UK to raczej nie by³ to dobry fachowiec powinien ustawiæ k±ty idealnie tak jak przewiduje producent.
    Mondeo Tunier '98 1,8 Blacktop -> Swap 2,0 Blacktop + BLOS -> upgrade to full 2000r. spec
    Mondeo liftback '97 1,8 SilverTop GPL
    Fiesta '97 MK4 1,25 16V GHIA
    Fiesta '83 MK1 XR2 1,6 OHV
    Puma '00 1,7VCT Futura
    rsrt.parts@gmail.com

  7. #6
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    u mnie po ustawieniu zbie¿no¶ci kiera jest lekko na prawo ale wóz jedzie prosto

    i co jest nie halo?
    Mondeoline: 660 738 068

    By³o Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    By³ C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  8. #7
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez pupek86 Zobacz posta
    u mnie po ustawieniu zbie¿no¶ci kiera jest lekko na prawo ale wóz jedzie prosto

    i co jest nie halo?
    Pewnie nic. U mnie jest to samo - przed zbiezno¶ci± mia³em kierê trochê na lewo, poprosi³em o ustawienie jej na wprost, ale w koñcu mam minimalnie na prawo.

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    £ód¼
    Samo ustawienie kierownicy to kwestia 'oka" ustawiajacego
    tel 791-054-854

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Musisz jechac gdzie indziej, tu spaprali Ci robote.

    Ja ustawialem z miesiac temu w Irlandii wytlumaczylem ze kierownica ma byc idealnie na wprost bo zmienilem kolumne kierownicza i tak zrobili, dali wydruki, wytlumaczyli ktore kolo bylo zle i jak jest po ponownym ustawieniu. Za 4 kola 50 euro, mailo byc 60 euro ale dali 10 euro znizki

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    E³k k. Sypitek
    z t± kierownic± w lewo lub prawo.
    Zbie¿no¶æ mo¿e byæ dobrze ustawiona ( je¿eli chodzi o k±ty kó³), natomiast, tak jak kolega wcze¶niej pisze, zale¿y od oka ustawiacza. Trzeba po prostu teraz przestawiæ obie koñcówki o tê sam± odleg³o¶æ. (jedn± wkrêciæ, drug± wykrêciæ) w odpowiedni± stronê oczywi¶cie. W niemczech w warsztacie kiedy¶ chcieli mi kierownice o z±bek przestawiæ, to zabra³em samochód od razu stamt±d i ustawi³em wszystko sam w domu. pó¼niej tylko kontrola na stacji diagnostycznej. Ale jak kilka razy dok³adnie przemierzê trochê przerobion± suwmiark± k±ty pomiêdzy ko³ami to na kompie te¿ zawsze jest zielono.

    Z k±tem pochylenia jest gorzej, ale to tematu nie dotyczy;p
    Ostatnio edytowane przez camre ; 12-09-2011 o 14:31

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Co jest grane z klimatronikiem ?
    By CzarekJ in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 19:01
  2. [MkIII] Co jest grane?
    By adasn in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 18:17
  3. [MkII] Do speców od zbie¿no¶ci - pro¶ba o ocenê - wydruki
    By dahrek in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 22:36
  4. [MkI] pomó¿cie co jest grane
    By MEKOTA in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów