+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Uszczelnienie pompy wtryskowej lucas

    Witam na wstępie uprzedzam ze wszelakie naprawy dokonujesz na własna odpowiedzialność!!!! .
    Nie jest to instrukcja naprawy ,a jedynie pomoc przy naprawie.


    A więc po wielu trudach i walkach na szczęście wygranych z moim fordem postanowiłem podzielić sie swoją wiedza dotyczącą uszczelnienia pompy wtryskowej gdyż jest to dość prosta czynność za która w moim mieście mechanik chciał 700zł co prawda z częściami ale ja za swoje części zapłaciłem nie więcej jak 50 zł nie licząc uszczelki pod dekielek (której nie da sie dobrać nie oryginalnej )natomiast wszystkie inne oringi oraz simering można kupić w sklepie z uszczelnieniami technicznymi(na życzenie jestem w stanie podać adres) po rozmiarze o wiele taniej niż przeznaczone do konkretnego samochodu.
    a wiec do rzeczy nie będę pisał jak wyjąć pompę bo to prosta sztuka, trzeba uważać na rozrząd żeby nie pomylić przy składaniu
    1. musimy poodkręcać zawór przestawia cza wtrysku oraz zawór booster (czerwone strzałki) pod tymi zaworami tez są oringi które najlepiej wymienić oraz po drugiej stronie pompy na przeciw tych zaworów występują śruby zaślepiające które również trzeba wykręcić i tez posiadają oringi

    2 odkręcamy śruby 1,2 aby od czepić czujnik położenia „gazu” a następnie śruby 3,4,5, czyli cale mocowanie czujnika

    3 odkrecamy śrubę mocująca ramie „gazu” oraz ściągamy to ramie wraz ze sprężynami a następnie osłonę tulei w której pracuje trzpień

    Aż pozostaje nieosłonięty trzpień


    4. należy teraz odkręcic 4 śrubki na torx mocujące dekielek pompy


    Po odkręceniu śrubek pokrywki należy podważyć delikatnie wieczko żeby nie uszkodzić uszczelki pod nim wciskając trzpień na którym trzymało się ramię gazu uważając na kolejność podkładek .

    Po ściągnięciu dekielka ukazuje się wnętrze pompy:


    5 należy odkręcić śrubkę która trzyma zabezpieczenie kolejnego trzpienia który jest ostatnia przeszkoda aby oddzielić korpus pompy od rozdzielacza na poszczególne wtrysk i ( właśnie tędy mi ciekło uszczelka kosztowała mnie 10 zł)


    po zdjęciu zabezpieczeni wyciągamy trzpień

    6. aby nie mieć problemów z uruchomieniem samochodu po włożeniu pompy należy sobie bardzo dokładnie zaznaczyć położenie klinu na wale pompy względem korpusu nie ważne w jakiej pozycji .(tutaj morzemy równierz wymienic uszczelniacz jezeli ciekło nam przy rozrządzie

    Po zaznaczeniu położenia możemy rozdzielić korpus od rozdzielacza( na zdjęciu widok z wyjętym uszczelniaczem) ostrożnie wyciągając rozdzielacz

    ( nie należy szarpać się ponieważ mogą rozpaść się wałeczki w rozdzielaczu i można je pogubić) wszystko zabezpiecza blaszana podkładka która nie ma sensu zdejmować bo do niczego nie jest potrzebna(przy samym uszczelnianiu pompy)

    Po odłożeniu w bezpieczne miejsce rozdzielacza widzimy w środku korpusu ośkę która nie jest przymocowana na stale jest włożona na wielowypust i potrafi wypaść dlatego ważne było zaznaczenie położenia klina w osi na korpusie a teraz ważne jest aby zapamiętać ( dokładnie) położenie osi wewnętrznej

    Po rozebraniu pompy należy wymienić oringi i uszczelniacze wszystkie bądź tylko te które ciekły choć nie polecam ponieważ może zdążyć się ze oringi są już tak stare ze po zruszeniu będą ciekły ( na pewno musowo wymienić 2 oringi na trzpieniu na którym mocowane jest ramie gazu)
    Składając pompę postępujemy w odwrotnej kolejności niż rozkładaliśmy natomiast aby ułatwić sobie trafienie trzpienia w osi rozdzielacza z otworem w osi w korpusie ja odkręciłem pokrywkę znajdująca się miedzy wyjściami na wtryski , tam znajduje się podkładka sprężynową oraz dekielek -kolejność oraz strony należy zapamiętać i nie pomylić przy składaniu.

    Pod płaskim dekielkiem widać krzyż którym ja kręciłem aby wszystko wskoczyło na swoje miejsce trzymając oś z drugiej strony nieruchomo bądź odwrotnie wszystko jest bardzo dokładnie spasowane wiec trzeba uważać żeby się nie skantowało przy wkładaniu .

    Jeżeli macie pytania chętnie odpowiem jeżeli będę umiał co do ustawienia pompy oraz jej montażu jestem z lublina i mogę po uprzednim umówieniu pomóc osobiście.

    Niniejsza treść oraz zdjęcia są całkowicie mojego autorstwa
    Ostatnio edytowane przez Bajek ; 15-09-2011 o 12:48 Powód: Poprawa zdjęć

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Poprawiłem wyświetlanie zdjęć.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  5. #4
    Dziekuje wszystkim za poprawienie wyglądu, mam nadzieje ze pomoże to wielu osobom

  6. #5
    Zbanowany
    Opis
    YG 700, Superb '10 2.0 TDI
    Od
    08 Apr 2009
    Mieszka w
    Munchen
    a powiedz kolego czy operacja całkiem się udała i czy nie rozregulowałeś pompy? a czy po uszczelnieniu była wkładana na stół?

  7. #6
    a więc tak pompa jest w moim samochodzie i jeżdże bez problemów i bez plam na podjezdzie( wczesniej też nie było problemów z nią tylko ciekła).nie potrzeba regulowac jej na stole ponieważ nic nie było przestawiane w jej wnetrznościach jedynie wymienione oringi i simering na wałku.

  8. #7
    rafal p
    Gość
    Ładnie pokazana budowa pompy.Ja mam taką w Partnerze i mam wyciek z pod jednej z tych dwóch dużych śrób które znajdują się po bokach pompy , nie wiem czy to są tylko zaślepki???

  9. #8
    te śróby to są elementy mocujące rozdzielacz na wtryski wystarczy wykręcić cieknaca śróbe zymienic oring i wkręcic spowrotem przynajmniej tak to wygląda w tych pompach.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    W moim Mondeo MKII 97r. posiłkując się tym opisem i innymi jakie znalazłem na forum uszczelniłem pompę bez wyjmowania pompy, nie cieknie na wałku więc nie zdecydowałem się na wymianę uszczelnacza. Największy problem to odkręcenie zrywalmych śrub, od strony przewodów wysokiego ciśnienia rozwierciłem je wiertarką, od strony bloku tą we wgłębieniu nawierciłem wiertłem 2 i wybijakiem poluzowałem, tą po lewej okręciłem szczypcami.Uszczelka pod pokrywę to oring 105x2,5 . Oring na sekcji wysokiego ciśnienia wymieniłem wysuwając lekko sekcję i przełożyłem przez głowicę.Napełniłem pompę olejem napędowym pompką przed przykręceniem dekielka, łatwiej odpowietrzyć.
    Ostatnio edytowane przez GSL.AM ; 05-01-2013 o 21:32

  11. #10
    Zielony listek Awatar Gregor_lowicz
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Audi A6 3.2 V6 :)
    Od
    11 Nov 2008
    Mieszka w
    Łowicz
    mozna uszczelnic bez wyjmowania z samochodu. ja robilem tak na swoim aucie a uszczelka kosztowala bodajze dwa złote.


    Gregor_lowicz
    600-341-597

  12. #11
    Marcin2
    Gość
    Uszczelniłem bez wyjmowania z samochodu i bez odkręcania dźwigni gazu, ale za te śruby bez łbów powinni powiesić inżyniera na jakimś przydrożnym drzewie.
    Najgorsze, że musiałem wykręcić dwie końcówki do przykręcania przewodów paliwowych na wtryski i zgubiłem gdzieś sprężynkę z wnętrza jednego z nich. @#$%^ muszę ją jutro znaleźć i skręcić do reszty całość. Mam nadzieję, że silnik zapali.

    Dzięki za opis co i jak rozkręcać.

    No i już wszystko poskładane, sprężynka się znalazła
    Silnik działa bez zastrzeżeń.
    Ostatnio edytowane przez Marcin2 ; 12-04-2013 o 18:22

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo Mk II kombi 1.8TD 97'
    Od
    28 Mar 2013
    Mieszka w
    Piastów
    czy można bezproblemowo wyjąć samą dźwignię od zimnego rozruchu? Jak nią poruszałem to później trochę paliwa mi spod niej wyciekło. Silniczek nie działa to z wyciekiem nie ma problemu, ale zastanawiam się czy powietrza mi tamtędy nie ciągnie. Szukam gdzie mam nieszczelności w układzie. Ostatnio wymienione przelewy. Teraz mój wzrok padł na tę dziwgnię, potem wymiana przewodów paliwowych i pominięcie podgrzewacza.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Trzeba zdjąć pokrywę pompy i wcisnąć oś dżwigni w stronę wnętrza.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    TOMEK
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Od
    24 Jan 2007
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Koledzy mi cieknie między pompą a rozdzielaczem. Jaki tam jest dokładnie wymiar uszczelniacza bo mam zamiar to wymienić, a chce zawczasu zakupić oring. Z góry dziękuje za odpowiedz.

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    08 Dec 2013
    Mieszka w
    SOCHACZEW
    u mnie również cieknie pomiędzy pompą a rozdzielaczem...
    czy można wymienić ten oring bez wyjmowania pompy?
    robił to ktoś?
    czy trzeba wyjąć pompe z auta?

  17. #16
    Pieszy
    Model
    m
    Silnik
    1.9td
    Od
    23 Mar 2014
    Mieszka w
    garwolin
    uszczelniłem pompę wg. wytycznych, nie cieknie, ale jest problem faluje i gaśnie na wolnych obrotach co mogłem spiep....?

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Do roboty ustawienie kąta wtrysku i obrotów biegu jałowego...

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  19. #18
    Zielony listek Awatar Gregor_lowicz
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Audi A6 3.2 V6 :)
    Od
    11 Nov 2008
    Mieszka w
    Łowicz
    Ja uszczelnialem pompe u siebie bez wyjmowania z samochodu.

    Wysłane z mojego GT-I9300

    ---------- Post added at 06:38 ---------- Previous post was at 06:37 ----------

    Oring kosztowal mnie dwa złote.

    Wysłane z mojego GT-I9300


    Gregor_lowicz
    600-341-597

  20. #19
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    04 Jan 2014
    Mieszka w
    legnica
    Jaki wchodzi tam oring miedzy rozdzielaczem a pompa??

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Chyba 58 x 2,5 - mierzyłem i potem kupiłem (teraz nie pamiętam dokładnie) , 3 mm na pewno był za gruby, najlepszy byłby ok.2,6- 2,7 takiego nie znalazłem, ale i tak nie cieknie.

Podobne wątki

  1. [MkIII] uszczelnienie pompy wspomagania
    By Grzesiex1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 00:48
  2. [TD MkII] ustawianie pompy Lucas
    By wechu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 22:51
  3. [TD MkI] Odpięcie elektryki od pompy wtryskowej Lucas
    By daman0629 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 12:03
  4. [TD MkI] Uszkodzenie Mechaniczne Pompy Wtryskowej Lucas
    By daman0629 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 12:27
  5. [TD] Po remoncie pompy wtryskowej (lucas/cav)
    By kociou in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów