+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj Olek dzisiaj oglądałem auto i okazało się ze instalacja w komorze silnika jest przy pompie wisi wona złączka zielona , a w kabinie jest C33 ma 4 piny to pewnie 10,11-zyro i cz.sk. 3,4-wył. esp. Jak idzie numeracja na złączu diagnostycznym 14 to pierwaszr lewy na gorze ? I rozumiem ze na C30 na pinach 9, 6 powinien być sygnał kan i odejście na pompę esp . Tak sie składa ze kawałek wiązki mam akurat z wtyczka do C33 tylko by reszta została
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 05-12-2011 o 19:44

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    I rozumiem ze na C30 na pinach 9, 6 powinien być sygnał kan i odejście na pompę esp .
    Tak dokladnie, szyna CAN to magistrala laczaca rozne urzadzenia z komputerem auta (GEM). Obojetnie w ktore miejsce sie wepniesz jest ok.

    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    okazało się ze instalacja w komorze silnika jest przy pompie wisi wona złączka zielona
    to jusz musiz sam sprawdzic co tam jest i gdzie idzie, u mnie ta wtyczka byla czarna i niestety jej nie bylo, dorabialem ta instalacje.

    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    a w kabinie jest C33 ma 4 piny to pewnie 10,11-zyro i cz.sk. 3,4-wył. esp
    fajnie by bylo, posprawdzaj miernikiem czy to te kable i poszukaj wtyczek do wlacznika, zyroskopu i czujnika skretu kierownicy.

    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    Jak idzie numeracja na złączu diagnostycznym 14 to pierwaszr lewy na gorze ?
    widok zlacza od przodu wraz z numeracja i kolorami kabli:

    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 05-12-2011 o 20:31

  4. #23
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    W kabinie niema wiązki sprawdziłem . Czy na C30 przychodzą dwa przewody z pompy ? tak mi wychodzi ze schematu u Ciebie był tam tylko sygnał can ? I czy było tam coś podpięte do niego czy nie ?

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    tak na C30 masz 2 przewody z pompy, cos jest tam podpiete, ja przeciolem ten kabel i podlutowalem sie z moim od pompy ABS/ESP

  6. #25
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Ok dzięki .Musze to jutro sprawdzić bo jak są do czujnika pompy jest złącze C33 to powinny byc na C30

  7. #26
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam mam jeszcze pytanie złącze C30 jest u mnie inaczej ponumerowane zaczyna się od 1 a nie od 7 tak jak jest w opisie wyżej czy u Ciebie tez tak było ? I czy z podłączona wiązka a bez pompy esp będzie abs się świecił ? I czy od razu prostowałeś kierownice ?
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 08-12-2011 o 21:04

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    złącze C30 jest u mnie inaczej ponumerowane zaczyna się od 1 a nie od 7 tak jak jest w opisie
    nie sugeruj sie numerami ze zdjecia tylko podpinaj pod numery tak jak masz we wtyczce, ja to zdjecie dalem orientacyjnie bo pokazuje jaki numer ma ktora wtyczka, na te numerki nawet nie patrzylem. To moze byc widok od tylu lub cos tedy.

    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    I czy z podłączona wiązka a bez pompy esp będzie abs się świecił ?
    aby ikonka ESP swiecila trzeba ja aktywowac w zegarach lub miec zegary z aktywna ikonka ESP od auta co ja mialo. Po wlozeniu takich zegarow lub jej aktyacji swieci ona non stop do poki uklad ESP nie bedzie sprawny i skalibrowany.

    Cytat Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
    I czy od razu prostowałeś kierownice ?
    nie, jezdzilem tak jakis czas a jak mialem wolna chwile to pojechalem ustawic zbierznosc i wyprostowac kierownice.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 08-12-2011 o 21:36

  9. #28
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi mi oto czy abs będzie działał jak będzie sama wiązka od esp połączona ? to rozumiem ze najpierw kalibrowałeś potem prostowałeś ?
    Ostatnio edytowane przez Mario ; 08-12-2011 o 22:46

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    abs bedzie dzialal

    ja montowalem tak:

    1.kolumna kierownicza
    2. wiazka w kabinie, wylacznik, zyroskop itp
    3. pompa abs/esp
    4. ustawienie kierownicy na wprost (kolumne mialem z europejczyka)
    5. wizyta w aso i kalibracja ukladu

  11. #30

    jak w temacie

    Mam pytanie odnośnie tego montażu. Mam forda mondeo rocznik 2002 bez ESP i chciałabym to mieć wiec na jaki koszt sie musze przygotować ??

    ---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

    Mam forda mondeo 2002 bez ESP wersja GIHA jaki jest koszt tego montazu??

  12. #31
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    wystaczy przeczytac artykul do konca

    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    Koszty:

    Pompa ABS/ESP z wtyczka i wylacznikiem ESP - 200 zl
    kolumna kierownicza europejska z czujnikiem skretu kierownicy - 29 zl
    zyroskop - 70 zl
    programowanie w Irlandzkim ASO - 110 Euro
    + koszty kabli, koszulek termokurczliwych, tasmy izolacyjnej, cyny itp.

    Wszystkie czesci nabylem na allegro w ciagu 10 dni. Trzeba regularnie przegladac i mozna tanio wyrwac.

  13. #32
    Witam mam pytanko dotyczące przycisku ESP. A mianowicie mam mondeo z 06.2004 i na diagnostyce wykazało mi ze mam przerwę na przewodzie z samego przycisku i tu moje pytanie czy mogę opierać sie na schemacie poliftowym bo napisałeś ze to od 08.2004 chodzi o sam przycisk i czy w moim bedzie tak samo podłączone ja na schemacie ktury załączyłeś?

  14. #33
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    wyjmij wylacznik i zobacz czy wtyczka zgadza sie ze schematem, w polifcie masz 2 typy wtyczek, jedna zintegrowana dla esp i klapy bagaznika lub dwie osobne dla esp i klapy bagaznika.

  15. #34
    nie wtyczka jest 1 dla klapy i esp

  16. #35
    Kursant Awatar Kreator
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    30 May 2015
    Mieszka w
    Dublin, Irlandia
    Jak do tej pory to sam wymienilem sobie konsole srodkowa, zamontowalem przednie przeciwmgielne razem z wiazka elektryczna, wymienilem wlacznik swiatel przy kierownicy - a teraz przychodzi czas na cos duzo bardziej zaawansowanego, czyli ESP.

    Bede chcial zaczac to robic gdzies tak we wrzesniu, moze pazdziernik, musze zebrac potrebne czesci, musze zgromadzic wszystko co potrzebne i muse tez troche wiedze uzupelnic. I tutaj zwracam sie do Was ziomusie z prosba o wszelka pomoc. Pisalem juz na priv do 1olek bo tez mieszka w Irlandii i chyba nawet tez w Dublinie takze byloby super sie spotkac i obgadac ten temat bo nie ukrywam, ze sam sie troche obawiam podjac tego zadania.

    Ale wspolnymi silami na pewno bedzie latwiej i sprawniej.

    Pozdrawiam wszystkich


    PS
    Jesli ktos ma cos , jakies info przydatne w tym temacie , prosze pisac

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar Virus500
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus MK3
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    28 Jun 2007
    Mieszka w
    Juszkowo
    Zakładałem u siebie ESP w lutym tego roku. Mam TDCI z 2005 roku i wiem już z doświadczenia, że ten rocznik ma dużo zmian szczególnie elektrycznych ale i mechanicznych. Pierwszy większy problem to pompa ABS. Moja miała zupełnie inną wtyczkę z mniejszą ilością kabli. Dopiero przy wymianie zauważyłem tez, że wyprowadzenia do przewodów hamulcowych były w innych miejscach. Dobrze, że wraz z nową pompą ABS/ESP kupiłem okablowanie. Natomiast przewody udało mi się zakupić w znajdującym się akurat niedaleko szrocie. Drugim problemem było brak blachy na której jest umocowany czujnik żyroskop. Na szczęście na forum znalazła się osoba która miała taką część na zbyciu. Ciężko też jest dostać sam czujnik wraz z wtyczką do niego. Ja montowałem ten nowszy model czujnika ( 6 pinowy ) i okazało się, że taka sama wtyczka jest w czujnikach do Scenica II. Kierownicę trafiłem od europejczyka więc nie miałem problemów, że po wymianie jest krzywo ustawiona. Licznika nie musiałem wymieniać bo robiłem test i okazało się, że kontrolka ESP już jest. Całość działa już od kilku miesięcy i nawet teraz w lipcu włączyło mi się parę razy ESP przy szybkiej jeździe na krętych górskich drogach.
    Pierwszy Mondek przez 7lat - MKI 1,8 16V 112PS 1995 HB , BRC Sequent24
    Drugi Mondek - MK III 2,0 TDCI 130PS 2005 HB
    Obecnie Ford Focus MK3 - 1,6 TDCI 115PS 2011 HB

  18. #37
    Kursant Awatar Kreator
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    30 May 2015
    Mieszka w
    Dublin, Irlandia
    O kurczę, to nie źle, jest trochę tych detali, o których trzeba pamiętać.

    Dzieki Virus500 za informacje i szczegoly tej instalacji - bedzie co robic.

    Dobrze, ze mieszkam w takiej okolicy tutaj w Dublinie, ze mam wokół siebie kilka szrotow, także jakby co to będę najpierw tam szukal części. Paradkosalnie najbliżej mam do ASO ale to Irlandia i ceny tez irlandzkie czyli masakrycznie wysokie. Jak ostatnio byłem to chcieli za uchwyt kubka rawie 130 euro a za pianke do bagażnika wokół kola zapasowego ponad 130 euro. Masakra! Tylko w ostateczności do ASO a tak to allegro, ebay i polskie sklepy z częściami samochodowymi.

    Ciekaw jestem ile mnie to wszystko razem wyniesie, pompa ASB/ESB widziałem, ze jest na allegro za 200 zl, później cala reszta.
    Ostatnio edytowane przez Kreator ; 24-07-2015 o 00:23

  19. #38
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    To ja mam inne doswiadczenia z Irlandzkim ASO, kupowalem wielokrotnie i ceny takie same lub nizsze niz na zlomie a w ASO sa nowe czesci Nawet ta blache do zyroskopu kupilem ale nie zalozylem bo u mnie byla tylko bez srubek Jedyne co to termostat mieli drogi i kupilem na ebay.

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar Virus500
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus MK3
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    28 Jun 2007
    Mieszka w
    Juszkowo
    Jeśli chodzi o części z Allegro to weryfikuj to co jest na zdjęciach z tym co piszą. Czasami piszą co innego a na zdjęciu widać co innego. Mnie pompę udało się kupić za 20zł, całą kolumnę kierowniczą z czujnikiem skrętu też za 20zł. Zanim jednak klikałem kup teraz dzwoniłem i upewniałem się, że dostanę dokładnie to co na zdjęciu. Tylko raz się zdarzyło, że nie było jednego detalu ale uznali reklamację i dosłali brakujący element.
    Pierwszy Mondek przez 7lat - MKI 1,8 16V 112PS 1995 HB , BRC Sequent24
    Drugi Mondek - MK III 2,0 TDCI 130PS 2005 HB
    Obecnie Ford Focus MK3 - 1,6 TDCI 115PS 2011 HB

  21. #40
    Kursant Awatar Kreator
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    30 May 2015
    Mieszka w
    Dublin, Irlandia
    A w ktorym dokladnie ASO to bylo, moze Fort Motors? Bo ten Lillys Ford na Clondalkin to masakra, wiekszosci nie maja na miejscu i musza sprowadzax albo z UK albo Niemiec. Moze stad takie ceny ogromne.


    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    To ja mam inne doswiadczenia z Irlandzkim ASO, kupowalem wielokrotnie i ceny takie same lub nizsze niz na zlomie a w ASO sa nowe czesci Nawet ta blache do zyroskopu kupilem ale nie zalozylem bo u mnie byla tylko bez srubek Jedyne co to termostat mieli drogi i kupilem na ebay.


    ---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

    Ja nie dzwonie najpierw, kupuje, czekam, sprawdzam i gdyby cos bylo nie tak to reklamacja. Jak do tej pory wszystko sie zgadzalo.
    Oby tak dalej. 😀


    Cytat Zamieszczone przez Virus500 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o części z Allegro to weryfikuj to co jest na zdjęciach z tym co piszą. Czasami piszą co innego a na zdjęciu widać co innego. Mnie pompę udało się kupić za 20zł, całą kolumnę kierowniczą z czujnikiem skrętu też za 20zł. Zanim jednak klikałem kup teraz dzwoniłem i upewniałem się, że dostanę dokładnie to co na zdjęciu. Tylko raz się zdarzyło, że nie było jednego detalu ale uznali reklamację i dosłali brakujący element.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Montaż zestawu bluetooth do traelpilot MKIII
    By lord rajmund in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 11:22
  2. [MkIII] [MKIII]Montaż osłony silnika i chłodnicy.
    By evil44 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 20:46
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 01:22
  4. [MkIII] Montaż XENON w MkIII
    By psycha in forum Tuning
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 22:18
  5. [MkIII] [MKIII] Montaż tempomatu
    By Domel in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 21:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów