+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Opis
    MKI Sedan
    Od
    30 May 2005
    Mieszka w
    Lubelskie

    Ucieka p³yn ch³odz±cy

    Wczoraj po przejechaniu 20 km zauwa¿y³em wychylon± poza po³owê wskazówkê temperatury. Okaza³o siê ¿e znikn±³ p³yn ze zbiorniczka. Wla³em prawie 3 litry. Odpali³em. Nie widaæ ¿adnego wycieku na wê¿ach. Po rozgrzaniu silnika w zbiorniczku widaæ delikatne buzowanie p³ynu.Po powrocie do domu p³ynu znowu trochê uby³o (ok. 4 cm w zbiorniku). Po odkrêceniu korka (z wielkim trudem) czê¶æ korka (plastik z uszczelk±) zosta³a na zbiorniczku. Co siê dzieje. Poniewa¿ Mondkiem je¼dzi ¿ona nie wiem od kiedy ubywa p³ynu (nie mia³em czasu ostatnio zagl±daæ). MkI 1,6 1994r.
    Bia³y sedan 1994. Bez cudów i udziwnieñ.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Sprawdz korek zbiorniczka ,podejrzewam ze to jego wina i przez niego wyrzucany jest plyn ,po skonczonej jezdzie szybko podnies maskê i sprawdz czy nie wilgotny jest zbiornik,(pozniej ciezkie do wykrycia bo p³yn szybko paruje),lub posprawdzaj zbiorniczek wyrównawczy na ³±czeniach bo lubia pekac

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Opis
    MKI Sedan
    Od
    30 May 2005
    Mieszka w
    Lubelskie
    Przyczyna wykryta. Zgni³a rurka przy misie olejowej (przy prawym kole) id±ca od ch³odnicy, od gumowego rozga³êzienia. Nowa (dostêpny tylko orygina³) kosztuje 260 z³, wiêc wyci±³em zgni³y fragment. Niez³a zabawa, bo obok przewody hamulcowe i pasek klinowy, wiêc ¿adnych gumówek tylko kawa³eczek brzeszczotu i pó³ godziny cierpliwego che³tania. 20 cm rurki o podobnej ¶rednicy, kawa³ek wê¿a ch³odniczego i parê zacisków. Koszt ok 20z³. Na razie dzia³a i nie ma wycieku. Podobno to s³aby punkt - fragment przytwierdzony do pod³u¿nicy, zdarza siê ¿e gnije, reszta zdrowa.
    Bia³y sedan 1994. Bez cudów i udziwnieñ.

  5. #4
    fordzio
    Go¶æ
    witam serdecznie ja te¿ mam problem z moim mondeo po przejechaniu 10m kilometrów samochód siê zagotowa³ zgas³ i ju¿ nie odpali³ a po dolaniu p³ynu gdzie¶ znik³ a pó¼niej po próbie odpalania wycieka³ tak jakby t³umnikiem pomocy co to mo¿e byæ jestem kobiet± i nie bardzo siê znam proszê pomocy

    ---------- Post added at 09:01 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

    witam serdecznie ja te¿ mam problem z moim mondeo po przejechaniu 10m kilometrów samochód siê zagotowa³ zgas³ i ju¿ nie odpali³ a po dolaniu p³ynu gdzie¶ znik³ a pó¼niej po próbie odpalania wycieka³ tak jakby t³umnikiem pomocy co to mo¿e byæ jestem kobiet± i nie bardzo siê znam proszê pomocy
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 11-10-2012 o 00:39 Powód: ortograf.

  6. #5
    Zielony listek Awatar Broonet
    Imiê
    Piotr
    Model
    Mondeo Mk3 kombi / Alfa 159 SW
    Silnik
    1.8 Pb/LPG / 1.9 JTDm
    Od
    10 May 2008
    Mieszka w
    £ód¼
    W twoim przypadku chyba tylko wizyta u mechanika mo¿e pomóc skoro nie bardzo siê znasz. Skoro siê zagotowa³ i ju¿ nie odpala to uszczelka pod g³owic± zapewne powiedzia³a papa i ¿aden gumowy wê¿yk nic tutaj raczej nie pomo¿e.
    tel. 503 653 436

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fordzio Zobacz posta
    pu¿niej po próbie odpalania wycieka³ tak jakby t³umnikiem
    Jak posz³o w t³umik to na 100% uszczelka g³owicy do roboty i.... modlitwa aby silnik nie by³ przytarty na pier¶cieniach czy panewkach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [TD MkII] ucieka p³yn hamulcowy
    By kamciowlkp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 16:14
  2. [MkIII] Ucieka p³yn ch³odz±cy
    By Markon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 23:32
  3. [Duratec]ucieka p³yn
    By Pekal in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 12:23
  4. [TD MkII] Gdzie¶ ucieka p³yn ch³odz±cy
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 10:09
  5. [Mk3] p³yn ch³odz±cy,p³yn wspomagania,p³yn hamulcowy
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów