+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy Awatar Ovczar
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK 1 1.8 TD
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Nowy Dwór k/Kowalewa Pomorskiego

    Immobilizer. Czerwona lampka.

    Samochód to MND mk 1, 1995, 1.8 TD.

    Z tego co wyczytałem czerwona lampka obok zegarka jest właśnie od imo. Problem jest taki, że dziś po powrocie ze szkoły wszedłem na chwilkę do domu po czym zaraz poszedłem do Mondka bo musiałem skoczyć w kilka miejsc a tu zonk. Wkładam kluczyk, włączam 2 pozycje stacyjki, kontrolki ładnie świecą, ale w oko wleciała mi mrugająca lampka od imo obok zegarka. Mrugała z tą samą częstotliwością. Samochodu nie da się uruchomić. Nawet nie chce zakręcić. Stoi już od godziny i zero reakcji. Wkładałem i wyjmowałem kilkakrotnie kluczyk, a nawet spróbowałem drugim i nic. Zdarzyło mi się to dwa razy wcześniej ale chwilkę poczekałem i działał. Teraz nie za bardzo chce ze mną współpracować. Jest to dość uciążliwe. Samochód kupiłem kilka tygodni wcześniej a dokładnie 30 sierpnia. Więc nie wiem co go do końca boli. Właściciel poprzedni oczywiście nie wie o co chodzi. No i jemu nigdy nic takiego sie nie przydarzyło Jak już od niego wracałem to po 150 km po chwili odpoczynku miałem ten przypadek ale na szczęscie po chwili załapał.

    Pozdrawiam
    Patryk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    U Taty był dokładany imo i też były takie same objawy jak u Ciebie Kolego tylko ,że jeszcze odcinał paliwo w czasie jazdy dojechaliśmy do domu próbujemy odpalić jednym drugim kluczykiem nic zero reakcji to na linkę do elektryka i na wieczór autko do odbioru i imo do ręki mi oddał jak już się zepsuje to tylko nowe wstawić wiem z własnego doświadczenia chyba ,że masz znajomego elektronika ,który będzie chciał się tym pobawić

    ---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

    będzie tak co raz częściej Ci nie załapywał aż w końcu całkiem kipnie tylko ,żeby blisko domu

  4. #3
    Pieszy Awatar Ovczar
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK 1 1.8 TD
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Nowy Dwór k/Kowalewa Pomorskiego
    No dokładnie zauważyłem, że ma kaganiec na pompie paliwa. I z tego co zauważyłem to chyba odcina paliwo bo próbowałem go ,,na krótko'' odpalić to ładnie kręci ale jakby paliwa wcale nie dostawał...
    No z tego co wiem to mechanicy wokół chcą dość sporo kasy za zdjęcie tego ustrojstwa...

    Dziękuje oczywiście za podpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Ovczar ; 23-09-2011 o 19:11

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    U mnie elektryk wziął 50 - 60 zł pamiętam ,że w 100 zł spokojnie się zmieściłem
    Proszę Bardzo jak wiem coś i to z własnego doświadczenia to zawsze pomogę

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:21 ----------

    jedź do elektryka samochodowego

  6. #5
    Pieszy Awatar Ovczar
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK 1 1.8 TD
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Nowy Dwór k/Kowalewa Pomorskiego
    Wyczytałem, żeby uderzyć ręką pod kolumną kierowniczą. Uderzyłem i tu zonk Zadziałało ) Samochód odpaliłem.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kilus89
    Imię
    Rafał
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 tddi 90km
    Od
    14 Sep 2010
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    To masz dodatkowe zabezpieczenie

  8. #7
    Pieszy Awatar Ovczar
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK 1 1.8 TD
    Od
    10 Sep 2011
    Mieszka w
    Nowy Dwór k/Kowalewa Pomorskiego
    Nie wiem czy mi wolno, ale mam kolejne pytanie do tego wątku. Czy zna ktoś taniego elektryka który by zdjął immo? Najlepiej z okolic Torunia. Najbliższy mechanior zawołał 250zł

  9. #8
    Ale po Twoim opisie to wygląda na to, że tam po prostu coś nie styka, to może być jakiś drobiazg. Rozkręć osłonę kierownicy rozepnij kostki i przyjrzyj się, czy przypadkiem któreś styki w kostce nie są nadpalone lub rozwarte za mocno.

Podobne wątki

  1. [MkIII] [mkIII] Czerwona lampka z sybbolem sniegu
    By stypa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 21:13
  2. [MkIII] Czerwona lampka akumulatora
    By robol1958 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 21:37
  3. [MkI] Co pokazuje czerwona lampka przy zegarku?
    By majster222 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-02-2006, 02:12
  4. zapalająca się czerwona lampka ręcznego
    By pireq in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 15:05
  5. immobilizer
    By adaole in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-08-2005, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów