+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd

    Po wymianie rozrządu , mocno gorący silnik...

    Wymieniany rozrząd , pompa wody , świece , przewody WN ... + cały płyn w chłodnicy .
    PO tych operacjach zauwazylem ze z silnika doslownie bucha żar i dość szybko zaczyna się grzać silnik. z ciekawosci odkrecilem nakretke od plynu chlodniczego , buchła para ... wygladalo to jakby sie gotowalo wszystko w srodku

    Ktoś spotkal sie z podobnymi objawami ? No i czym to moze byc spowodowane ... , bo momentami sie przerażam , wskazowka od temp na polowie , a auto grzeje sie jak w jakis mocno upalny dzień

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Masz za mało płynu chłodniczego w układzie,albo nawet całkowity jego brak.
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 28-09-2011 o 13:33

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    a ile Litrów wlałeś płynu ?
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  5. #4
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    wlali podobno 8 litrow , bo stary plyn podobno wygladal jak zardzewiała woda ...

    czyli co teraz zrobic ? kupic 4 litry plynu , ten stary-nowy spuscic i dolac nowego koncentratu ?

    dodam ze płyn jest doslownie przezroczysty ... jak odkrecilem korek to jakbym odkrecał czajnik , para buchnęła i poleciały bąbelki w srodku pojemnika
    Ostatnio edytowane przez pepo666 ; 28-09-2011 o 17:02

  6. #5
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    wlali podobno 8 litrow
    Nie wiem ile tam wchodzi,ale te 8 litrów to trochę chyba sporo.

    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    dodam ze płyn jest doslownie przezroczysty
    To chyba zwykłą wodę Ci wlali. Kolor powinien być albo zielony,albo różowy.


    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    jak odkrecilem korek to jakbym odkrecał czajnik , para buchnęła i poleciały bąbelki w srodku pojemnika
    W sumie tak sobie myślę,że może temu silnikowi nic nie dolega,bo w każdym jak odkręcisz korek to leci para i bąbelki.


    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    ten stary-nowy spuscic i dolac nowego koncentratu ?
    Wylej ten stary (mam wrażenie,że to zwykłą woda,która Ci zimą ładnie silnik rozwali) i wlej nowy. Są gotowe do wlewania,lub takie które mieszasz w proporcji 1:1. (lub jeszcze inaczej,na opakowaniu będzie napisane co i jak)

  7. #6
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    coz przejade się do miejscowego mechanika na szybko niech mi cos zaradzi .
    Przed wymianą rozrzadu i plynow , auto chodzilo idealnie , przynajmniej pokrywa zaworow byla chlodniejsza nawet i w upały .

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    przynajmniej pokrywa zaworow byla chlodniejsza nawet i w upały .
    Wiesz,powiem Ci tak. Po wizycie u mechanika,człowiek bardziej zwraca uwagę na pewne rzeczy i sobie czasami coś "wkręca", a rzeczywistości wszystko jest ok.


    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    coz przejade się do miejscowego mechanika na szybko niech mi cos zaradzi
    To może pojedź do innego,a nie u którego byłeś,bo nawet jak coś zrobił nie tak,to pewnie się do tego nie przyzna.

  9. #8
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    spokojnie , bylem u innego , tzn na stacji diagnostycznej . Jutro o 15 mam zostawic autko i sprawdzą co jest nie tak . Wlasnie przejechalem ok 4km , pod domem zerkam pod maske a tam bucha żar ... Pokrywa ggorąca , plyn w zbiorniku dość cieply .

  10. #9
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    Wlasnie przejechalem ok 4km , pod domem zerkam pod maske a tam bucha żar ... Pokrywa ggorąca , plyn w zbiorniku dość cieply .
    A to może ta pompa nie działa. Skoro taki żar po 4 km,a wskazówka temperatury w połowie (przynajmniej tak pisałeś w pierwszym poście). By wychodziło na to,że woda nie cyrkuluje w obiegu i gotuje się przy samym silniku,a reszta się tylko trochę podgrzewa.
    Ale skoro masz już termin na jutro,to zobaczymy co i jak. Aha,skoro się tak grzeje,to lepiej nie ruszaj go,bo przegrzanie może mieć fatalne skutki,a w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do zagłady silnika.

  11. #10
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    A to może ta pompa nie działa. Skoro taki żar po 4 km,a wskazówka temperatury w połowie (przynajmniej tak pisałeś w pierwszym poście). By wychodziło na to,że woda nie cyrkuluje w obiegu i gotuje się przy samym silniku,a reszta się tylko trochę podgrzewa.
    Ale skoro masz już termin na jutro,to zobaczymy co i jak. Aha,skoro się tak grzeje,to lepiej nie ruszaj go,bo przegrzanie może mieć fatalne skutki,a w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do zagłady silnika.
    Nawet mnie nie strasz , bo chyba zejdę ... Odnosnie wskazowki byla ponizej 1/4 zakresu . Ale zazwyczaj jak jezdze wskaznik utrzymuje sie w połowie .
    pompa byla kupiona takowa
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Pompa...-do-051998/898


    Teoretycznie pokrywa zaworow tez powinna byc gorąca/ parząca po przejechaniu ok 10-15 km ?? wczesniej na to az tak nie zwracalem uwagi i dość rzadko zagladalemn pod maske ...
    Ostatnio edytowane przez pepo666 ; 28-09-2011 o 18:01

  12. #11
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    Teoretycznie pokrywa zaworow tez powinna byc gorąca/ parząca po przejechaniu ok 10-15 km ??
    Powiem tak. Raz po przejechaniu kilkunastu km chciałem zdjąć przewody,ale nie dałem rady,bo właśnie parzyło.


    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    wczesniej na to az tak nie zwracalem uwagi i dość rzadko zagladalemn pod maske ...
    I dlatego też napisałem


    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    Po wizycie u mechanika,człowiek bardziej zwraca uwagę na pewne rzeczy i sobie czasami coś "wkręca", a rzeczywistości wszystko jest ok.
    A powiedz mi tak jeszcze,wydaje ten silnik jakieś inne dźwięki z siebie po wymianie tych części? Bo jak silnik się przegrzewa,to zaczyna klekotać jak Diesel.

  13. #12
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    A powiedz mi tak jeszcze,wydaje ten silnik jakieś inne dźwięki z siebie po wymianie tych części? Bo jak silnik się przegrzewa,to zaczyna klekotać jak Diesel.
    chodzi cicho i rowno , nic nie stuka , nic nie puka ...

    Ogladalem stara pompe , pani mechanik powiedziala ze byla to orginalna pompa i bardzo mozliwe ze nie byla wymieniana nigdy .

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    chodzi cicho i rowno , nic nie stuka , nic nie puka ...
    To jak już pisałem,możliwe że sobie coś wkręcasz
    Dobra,nie ma co zaśmiecać tematu. Po prostu daj znać jak będziesz po wizycie u mechanika.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna +lpg
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    opolskie
    Sprawdź poprawność montażu pasa wielorowkowego bo objawy wskazują że pompa kręci się w odwrotną stronę.Jaka jest temperatura chlodnicy.Koncepcja dosyć karkolomna ale warto sprawdzić zanim wydasz kolego pieniążki.

  16. #15
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    A powiedz mi tak jeszcze,wydaje ten silnik jakieś inne dźwięki z siebie po wymianie tych części? Bo jak silnik się przegrzewa,to zaczyna klekotać jak Diesel.
    A co to za teorie?

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pepo666 Zobacz posta
    Nawet mnie nie strasz , bo chyba zejdę ... Odnosnie wskazowki byla ponizej 1/4 zakresu . Ale zazwyczaj jak jezdze wskaznik utrzymuje sie w połowie .
    Skoro takn jest to znaczy ze silnik sie nie przegrzewa...chyba wlasnie po to ten wskaznik i czujnik jest zeby kontrolowac temp silnika. A silnik im szybciej sie nagrzewa to tym lepiej. Moj po 5km to stoi juz w polowie prawie i silnik jest cieply i tak ma byc. Wczesniej na to wogole nie zwracales uwagii i tyle...
    Ostatnio edytowane przez Mondekmk1 ; 28-09-2011 o 23:10

  17. #16
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta

    Skoro takn jest to znaczy ze silnik sie nie przegrzewa...chyba wlasnie po to ten wskaznik i czujnik jest zeby kontrolowac temp silnika. A silnik im szybciej sie nagrzewa to tym lepiej. Moj po 5km to stoi juz w polowie prawie i silnik jest cieply i tak ma byc. Wczesniej na to wogole nie zwracales uwagii i tyle...
    możliwe że nie zwracalem uwagi ... martwi mnie tylko temp pokrywy zaworo po 15-20 minutach jazdy ... gdy puszcze krople wody na pokrywe to kropla zawrze i zniknie ... a tro raczej normalne nie jest , zwlaszcza gdy auto nie jest piłowane ... mechanior zerknie i zbada czy to normalne czy po prostu jakas tam moja choroba...

    odnosnie wydawania pieniązkow , to lepiej wydać teraz jakąś smieszna kase na diagnoze niż pozniej remontować całe serducho...

  18. #17
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
    A co to za teorie?
    Praktyka kolego,praktyka. Mój zaczął tak klekotać jak się przegrzał.

  19. #18
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    mechanik powiedzial ze jest troche za cieply , ale zeby sie tym nie przejmowac... skoro wentylatory właczaja sie gdy trzeba to nie ma co panikowac.
    Kazal zajac sie zaworem egr , "wadliwy zawor ma tez wplyw na temperature ... "

  20. #19
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    A mówił coś na temat koloru płynu chłodniczego? Czyli na brak koloru
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 29-09-2011 o 17:29

  21. #20
    Zielony listek Awatar pepo666
    Opis
    mk2 97 1.8 automat
    Od
    28 May 2010
    Mieszka w
    zdw,ezd
    kolor jednak ok , mowil ze plyn wyglada dobrze. W sobote zmieniam uszczleke pod pokrywa zaworow i plyn mi sprawdzą dokladnie . Jaka jest jego temp zamarzania

Podobne wątki

  1. [Zetec] Silnik gorący, chłodnica nie chodzi
    By dpercio149 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 21:26
  2. [Zetec] Zbyt gorący silnik?
    By cromaclar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 18:58
  3. [Zetec] Gorący silnik nie uruchamia się na benzynie
    By balimis in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 21:44
  4. [MkII] po wymianie opon sciaga w prawo i to mocno
    By gruniu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 21:45
  5. Za mocno naciągnięty pasek rozrządu...
    By STraits in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2005, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów