+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    1.6 TDCI 109 KM zalety, wady, opinie

    Witam,
    czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika. Co się w nim najczęściej psuje? Filtr cząstek stały jak często w nim wymieniać? FAP czy DPF. No wszystko co wiecie. Bo mam zamiar sprzedać swojego mondka i jednak ze względu na żonę przenieść się na coś mniejszego. Chcę kupić Focusa 2008-09 kombi. Powiedzcie mi coś na ten temat.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Temat z Foką stricte związany więc ląduje do innych aut
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 30-09-2011 o 01:07


  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez bikus69 Zobacz posta
    czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika. Co się w nim najczęściej psuje?
    Jeśli chodzi o silniczek 1.6 TDCi to mój brat posiada taki w focusie tyle że wersje 90KM i auto jest z 2007 roku. Jeździ nim już rok i absolutnie nic się z nim nie dzieje. Słyszałem, choć nie wiem czy to prawda że wersja 109 konna jest bardziej awaryjna, jednak mimo wszystko i tak jest dobrym silnikiem.

    Cytat Zamieszczone przez bikus69 Zobacz posta
    FAP czy DPF
    W focusie tak jak we francuskich autach jest FAP czyli mokry filtr cząstek stałych, w którym co jakiś czas należy uzupełniać specjalny płyn (który jest dość drogi)

    Cytat Zamieszczone przez bikus69 Zobacz posta
    No wszystko co wiecie.
    Ogólnie auto bardzo przyjemne. W porównaniu do mondeo ma twardsze zawieszenie (chociaż może to też kwestia tego że nasz focus lata na 17" ) Miejsca w środku jest zupełnie wystarczająco, focusy są z reguły dobrze wyposażone (jak to fordy), Skrzynia biegów lepsza w mondeo (w focusie lubi się przyhaczyć 3 bieg) No i to chyba tyle

    Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz, postaram się odpowiedzieć
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 30-09-2011 o 11:25

  5. #4
    Zielony listek Awatar Llukass
    Imię
    Łukasz?
    Model
    Fiat/Fiat
    Silnik
    2.0jtdm/1.6b
    Od
    12 Jan 2010
    Mieszka w
    Dopiewo?
    Miałem możliwość przez 6miesięcy jeździć Mazdą3 (jak wiadomo to nic innego jak Focus2) z 2004 roku z tym silnikiem i na szczęście był wtedy bez tego zbędnego DPFa. Silnik spisywał się bez zarzutów i z tego co wiem nowy właściciel (spotkałem go kiedyś) jeździ bez żadnych awarii prawie 2lata.Tylko wymiana filtrów,oleju i tyle. Mi na 3biegu nie haczyła ale nie orientuję się czy to ta sama skrzynia biegów.
    Ten silnik bardzo dobrze sobie daje radę z Mazdą3 jak i z focusem nawet w kombiaku.
    I zgadza się że focus ma twardsze zawieszenie od Mondeo.Mam porównanie z focusem1 z 2003r (jest w rodzinie).
    Nie słyszałem o jakiś dużych awariach tych silników.
    Generalnie to polecam focusa z tym silnikiem.

    Dopłaty do odszkodowań, rzeczoznawstwo samochodowe, pomoc przy zakupie samochodu, sprawdzenie aut przed zakupem, diagnostyka komputerowa większość marek - odczyt i kasowanie błędów - Dopiewo/Poznań i okolice. Tel: 508200836 bądź priv





  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez llukass Zobacz posta
    z 2004 roku z tym silnikiem i na szczęście był wtedy bez tego zbędnego DPFa
    Focusy do 2007 roku dpfa we wszystkich egzemplarzach miały montowanego tylko w wersji 2.0 TDCi. w 1.6 TDCi 90KM praktycznie się nie zdarzał a w 109KM były egzemplarze które go nie posiadały. oczywiście w focusie II jest jeszcze silnik 1.8 TDCi który DPF'a nie miał do końca produkcji

    Cytat Zamieszczone przez llukass Zobacz posta
    Mi na 3biegu nie haczyła ale nie orientuję się czy to ta sama skrzynia biegów.
    Nie wiem jak to wygląda w przypadku mazdy ale wiem że w w citroenach i peugeotach są montowane inne skrzynie niż w focusie. I tamte są niby sporo bardziej nieprecyzyjne od skrzyni focusowej.

  7. #6
    właśnie, oglądam egzemplarz z Niemiec rok 2008-9 przebieg w zakresie 90-130 kkm i nie wiem czy 1.8 czy 1.6 ( i czy 90 czy 109 ) jak zobaczyć czy ma DPF? i mniej więcej jaki jest koszt dolewania tego płynu i czy wymiana fapu jest naprawdę tak droga jak mówią?

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez bikus69 Zobacz posta
    jak zobaczyć czy ma DPF?
    Niestety tutaj nie pomogę bo nasz DPFa nie ma... Ale można to sprawdzić po vinie auta o który możesz zapytać tutaj na forum lub możesz mi podać vin na PW to Ci sprawdzę

    Cytat Zamieszczone przez bikus69 Zobacz posta
    czy wymiana fapu jest naprawdę tak droga jak mówią
    wymianę jak dobrze kojarzę robią tylko i wyłącznie w ASO. Ale zawsze można to ustrojstwo wywalić

    Tu masz więcej info na temat tego filtra:

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56716

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    1.6 jest bardziej kłopotliwy (wymiana "kabinówki" mnie wkurza okropnie) i droższy w serwisie (filtry,rozrząd) ale ma lepszą pompę i wtryski niż 1.8 (niestety delfaj) i ogólnie jest oszczędniejszy i "praktycznie bezawaryjny"...

    "mam" w rodzinie 2005r 109ps i 2008r 90ps - oba bez dpf-a
    jeśli szukasz z rynku niemieckiego 2008r to 109ps bankowo będzie go miała ...

    co do wnętrza to szukaj lepiej wyposażonych bo tapicerka w ambiente/trend jest beznadziejna i bardzo "przyjmuje" plamy...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    jeśli szukasz z rynku niemieckiego 2008r to 109ps bankowo będzie go miała ...
    Dokładnie.

  11. #10
    Raczej z uwagi że kończę studia i wkraczam w trochę inne życie ( też finansowe ) chcę sprzedać swojego mondka na rzecz czegoś oszczędniejszego ( cena ropy i spalanie mojego mondka mnie wykończy ) a z tego co wiem foki 1.6 mają bardzo niskie spalanie..

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    "mamy" C-Maxa 109ps,auto jeździ głownie po mieście i przy lekkiej kobiecej nodze ciężko zejść do wyniku 6,5l/100km,w trasie ta sama kobieca noga potrafi zrobić 4.6l ale jak dla mnie niestety ten motor generuje za mało niutków i tam gdzie mondkiem spokojnie na piątce wyprzedzam to foką tego nie zrobię tak płynnie (tak samo jest w przypadku 105ps JTD no ale za to kultura pracy i elastyczność zwłaszcza na niskich obrotach 1.6TDCI i 1.9JTD "mordują" 2.0TDDI)...
    druga "foka" 90ps 5-cio drzwiowy hatchback ma niestety kiepskiego kierowcę i tu oszczędności nie ma wielkich....
    Ostatnio edytowane przez pajer ; 05-10-2011 o 09:38
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    auto jeździ głownie po mieście i przy lekkiej kobiecej nodze ciężko zejść do wyniku 6,5l/100km,w trasie ta sama kobieca noga potrafi zrobić 4.6l
    Brat w swoim focusie ma wersje 90 Konną i spalanie jest dokładnie takie jak piszesz W mieście pali mu ok. 6.5l a w trasie 4.5l, oczywiście jeśli chodzi o trasę to żeby osiągnąć takie spalanie trzeba jechać raczej spokojnie

    Co do mocy to powiem szczerze że w zwykłym focusie 90 koni daję radę ale tylko w mieście. Na trasie jak chcę się pojechać trochę szybciej to niestety mocy brakuje zwłaszcza przy wyprzedzaniu, ale jakby jechać sobie bez szaleństw z równą predkością ok. 120-130km/h to nawet daję radę


    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    dla mnie niestety ten motor generuje za mało niutków
    Zwykły focus chyba waży trochę mniej od C-maxa więc myślę że 109 koni byłoby optymalną mocą do tego auta
    Ostatnio edytowane przez Domelo ; 05-10-2011 o 09:56

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Focus 1,6 tdci
    Od
    07 Jan 2007
    Mieszka w
    głogów/wrocław
    Witam
    temat mam na świeżo
    Drugi raz nie zrobiłbym błędu wymiany pb na on
    nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza foki 1,6
    przez 3 miesiące- wywalenie dpf-a i 3 turbiny
    Silnik 1,6 ma błąd układu smarowania- wszystko wisi na forach odnośnie tych silników
    jeżeli się zdecydujesz sprawdź czy jest sławne sitko na śrubie banjo stan smoka oleju
    mnie niewiedza kosztowała 3 turbiny straszenie magików sądami
    jeżeli foka jeździ to jeździ ok
    pozdrawiam
    Uderzysz pilnikiem w łeb - boli, nie uderzysz - nudno. Paradoks...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] 2.2 TDCI - opinie o jednostce, wady
    By Hubix in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 09:52
  2. [TDCi MKIII] Wady i zalety TDCI 130 konnego
    By marianheweltowy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 15:19
  3. [Duratec] Wady i zalety 1.8 SCi.
    By freeszu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 22:08
  4. 2.5T & 2.2 wady i zalety
    By nokitel in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 22:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów