+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Maxx47
    Gość

    silnik gaśnie po przekroczeniu 2000 obrotów - ford mondeo 2,0 TDCI, 115km

    Witam. Mam poważny problem z moim autem. Ford mondeo 2,0TDCI, 115km.
    Po przekroczeniu 2 tys.obrotów zapala się kontrolka świecy żarowej i mruga, silnik traci moc a nawet gaśnie. To samo dzieje się przy jeździe pod górę a najgorzej, że również przy wyprzedzaniu:/ następnego dnia rano samochód nie chce palić, trzeba go brać na zaciąg.
    Po podłączeniu pod komputer diagnosta wskazał, ze przyczyna to najprawdopodobniej czujnik ciśnienia na listwie( który wymieniłem i dalej jest tak samo) lub czujnik ciśnienia na pompie.
    Proszę o pomoc. Co mam robić? Czytałem kilka wypowiedzi na różnych forach i każdy mówi co innego. Może komuś z was przytrafiło się coś podobnego i macie jakieś pomysły. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Filtr paliwa dawno wymieniany? nie zawadziłeś gdzieś podwoziem i np przewód paliwowy zagniotło?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Maxx47
    Gość
    Filtr paliwa świeżo wymieniony. Też myślałem że to może być tego wina. Podwoziem raczej nie zawadziłem. Na jutro jestem umówiony do diagnosty. Zobaczymy co to za cholerstwo trafiło mojego mondziaka

  5. #4
    Maxx47
    Gość
    Okazało się niestety że pompo-wtryski siadły najdroższa rzecz. Czy ktoś może chciałby sprzedać używane? A może wiecie gdzie najlepiej kupować używane części do mondziaka?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Maxx47 Zobacz posta
    Okazało się niestety że pompo-wtryski siadły
    Wszystkie na raz?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Cytat Zamieszczone przez Maxx47 Zobacz posta
    Okazało się niestety że pompo-wtryski siadły najdroższa rzecz. Czy ktoś może chciałby sprzedać używane? A może wiecie gdzie najlepiej kupować używane części do mondziaka?
    Próba przelewowa potwierdzi diagnozę diagnosty. Dasz radę wykonać ją sam aby nie wchodzić w koszta.

  8. #7
    Maxx47
    Gość

    budowa silnika

    Witam. Czy ktoś z was się orientuje czy w moim modelu stosuje się podkładki pod wtryskiwacze?? A i czy wiecie może jaka jest odległość między końcówką wtrysku a tłokiem?

  9. #8
    Kursant Awatar zbigmaz1
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi 130 kucy kombi
    Od
    22 Jun 2010
    Mieszka w
    Ziębice
    Cytat Zamieszczone przez Maxx47 Zobacz posta
    Witam. Czy ktoś z was się orientuje czy w moim modelu stosuje się podkładki pod wtryskiwacze?? A i czy wiecie może jaka jest odległość między końcówką wtrysku a tłokiem?
    Jak w moim były wtryski robione to się dowiedziałem że są dwa rodzaje, długie i krótkie. Nie pamiętam jakie były moje ale pamiętam że właśnie jedne z nich ciężko dostać (chyba te długie) a w moim właśnie takie były Także myślę że odległość o którą pytasz właśnie zależy od zamontowanych wtryskiwaczy.

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Maxx47 Zobacz posta
    Witam. Czy ktoś z was się orientuje czy w moim modelu stosuje się podkładki pod wtryskiwacze??
    Pod każdy wtryskiwacz idzie podkładka, czy to jest wtryskiwacz długi czyli do silnika przedliftowego czy krótki do silnika poliftowego.

    Cytat Zamieszczone przez Maxx47 Zobacz posta
    A i czy wiecie może jaka jest odległość między końcówką wtrysku a tłokiem?
    Tego dokładnie ci nie napiszę ale gdybyś wkręcił wtryskiwacze przedliftowe (długie) do głowicy poliftowej to gwarantowana kolizja tłok/wtryskiwacz.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  11. #10
    Zielony listek Awatar Alien
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDi Ghia
    Od
    14 Sep 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ja wprawdzie mam tddi ale u mnie identyczne objawy powodował walnięty EGR. Jak odłączyłem od niego podcisnienie to było ok.

  12. #11
    MW-750
    Gość
    Wprawdzie temat stary ale miałem ten sam problem. A że tu nie było prawidłowej odpowiedzi więc dla następnych zainteresowanych podpowiem rozwiązanie. Moje auto spisywało się dobrze aż w pewnym momencie bez żadnej przyczyny zaczęło gasnąć powyżej 2000 obrotów a gdy silnik się nagrzał to powyżej 2500. Bez problemu odpalał, zużycie paliwa w normie - wszystko OK z wyjątkiem tego gaśnięcia które wkurzało gdyż na 4 biegu tylko 60 a na 5 do 90km/h. Do tego koniec wyprzedzania, szybszych manewrów czy przyzwoitych obrotów przy jeździe pod górę lub sensownego zmieniania biegów. W warsztacie podpięli komputer który pokazał błąd jakiegoś przekaźnika w konsoli bezpieczników przy akumulatorze. Jednakże przekaźnik okazał sie dobry. Mechanicy pojechali wzdłuż kabelków do tego przekaźnika sprawdzając styki, stan izolacji itp. Po 2 dniach szukania przyczyny wystawili diagnozę - zużyte sprzęgło i koło dwumasowe. Na moje pytania w stylu co ma piernik do wiatraka czyli błąd przekaźnika do sprzęgła i dwumasy wyjaśniono mi że pył ze startego sprzęgła i okruchy z dwumasy zalepiają czujnik położenia wału który działa na koło zamachowe i steruje wskazanym przez komputer przekaźnikiem obrotami silnika. Na dowód tego oczyścili czujnik położenia wału i silnik zaczął wkręcać się na pełne obroty. Poinformowano mnie że powinienem wymienić komplet sprzęgło-dwumasa inaczej będę stałym klientem na czyszczenie wspomnianego czujnika położenia wału który będzie stale się zaklejał fuzlami ze sprzęgła. Faktem jest że sprzęgło bierze mi bardzo nisko a chrobot dwumasy wcześniej już inni fachowcy mi sygnalizowali, ale mówili że to dopiero początki i mogę tak jeszcze sporo pojeździć a w międzyczasie poszukać jakiegoś tańszego warsztatu i tanich części.

  13. #12
    MW-750
    Gość

  14. #13
    Kursant Awatar uli
    Imię
    Maciek
    Opis
    mondeo mk3 tddi 115 KM
    Od
    20 Nov 2012
    Mieszka w
    rzeszów
    tak samo ja się podpinam choć temat nie świeży - najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić w takim przypadku do poddać się i oddać pompę wtryskową bądź pompo -wtryskiwacze do regeneracji ! miałem dokładnie ten sam przypadek i skończyło się na głupocie, chłopaczek prawie amator w małym warsztacie poszukał prawdziwej przyczyny i naprawił, a fachowcy chcieli mnie na nową pompę wtryskową namówić

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 2.0 TDDI 115km, silnik gaśnie podczas jazdy - PROSZĘ O POMOC
    By maciek350 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 11:16
  2. [TDDi MKIII] Gaśnie powyżej 2000 obrotów.
    By Tomek Go in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 15:29
  3. [TDDi MKIII] Silnik przerywa od 1500 do 2000 obrotów.
    By fol.tyn in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 22:54
  4. Mondeo 1.8 gaśnie po przekroczeniu 5000 obrotów !
    By marmor in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2005, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów