+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Mieszany widok

  1. #1
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan

    mondeo TDDI MK3 2001r. 115km wtryski

    Witam szanownych kolegow, z racji ze moj mondek ma juz ponad 200 000 km a ze kupilem go od przewalacza to pewnie i ze 300 000 km przy odpaleniu daje czadu na czarno, pali pod 9 litrow i nie odpala na jeden gar, ktory po chwili jak sie rozgrzeje zaczyna chodzic normalnie, chcialbym kupic koncowki wtryskow w necie, mozecie mi polecic jakis sklep? Moj tata jest mechanikiem i powiedzial ze bez problemu je wymieni, bo podobno ich sie nie ustawia, wystarczy tylko wymienic. Moglbym oczywiscie kupic nowe uzywane wtryski na allegro ale skad mam pewnosc ze nie beda takie same, no chyba ze ktorys z was ma pewny towar to bardzo chetnie dobije targu pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez galusxx ; 07-10-2011 o 13:12

  2. #2
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Jan 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Hej,
    ja miałem podobnie na ciepłym nie palił jeden garnek przez chwilkę, na zimnym bez problemów, do tego koło jednego wtrysku przecieki.
    Wysłałem wtryski do Gładyska do Krakowa, w poniedziałek mają mieć części i odesłać.
    Cena za sztukę to 390plnów + wysyłka 45pln. Co do jakości czytałem że robią OK, zgodnie z tym co piszą na stronie i w odpowiedzi na moje pytania
    po otrzymaniu wtrysków zadzwonili i przekazali jak wygląda sytuacja. Jeden wtrysk padnięty reszta w fazie końcowej życia.
    Zdecydowałem się na wymianę końcówek we wszystkich. Zobaczymy jaki będzie efekt.
    Do tego wymieniam jeszcze filtr paliwa, uszczelki pod wtryski i podkładki jeśli nie założą nowych (stare zeszły z wtryskami).

    pzdr

  3. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Też robiłem regenerację wtrysków u Gładyska i od prawie 3 lat śmigam aż miło.
    Co do tego że nie pali na jeden gar to po prostu zacznij od świec żarowych.
    "Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Na cuda trzeba trochę poczekać"

  4. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    przy odpaleniu daje czadu na czarno, pali pod 9 litrow i nie odpala na jeden gar, ktory po chwili jak sie rozgrzeje zaczyna chodzic normalni
    Daj sobie na luz z wtryskami.

    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    Moj tata jest mechanikiem i powiedzial ze bez problemu je wymieni, bo podobno ich sie nie ustawia, wystarczy tylko wymienic
    Pod warunkiem że dostaniesz rozpylacze (końcówki).
    Cytat Zamieszczone przez KOKOT Zobacz posta
    po prostu zacznij od świec żarowych.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #5
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan
    hmm te krysztaly z tego co zrozumialem chyba potrafia wytworzyc jakis ladunek elektryczny i chyba sa takze wykorzystywane w zapalniczkach (tych klikanych). Co do wtrysków to tak roznia sie ogromnie, TDCI ma pompe ktora utrzymuje stale cisnienie paliwa w zasobniku common rail, czyli taki zbiornik w ksztalcie pajaka jak to jest w focusach II, lub tuba, ktora bodajze wystepuje w scenikach, zaraz ponizej wtryskow. Dalej to cisnienie wykorzystuja wtryski ktore na podstawie danych z czujnika polozenia walu otwieraja zaworki ktore maja bezposrednio w sobie (wlasnie te krysztalki otwieraja zaworki). Natomiast TDDI ma pompe rotacyjna, czyli cisnienie utrzymuje w sobie a na wtryski podaje paliwo za pomoca wlasie chyba jakichs zaworow rotacyjnych ktore utrzymuja sekwencje. Same wtryski w TDDI to nic innego jak iglica ze sprezyna i koncowka wtrysku do rozpylenia mieszanki. Zalety TDDI niska awaryjnosc ze wzgledu na prosta jak cep budowe; wady - dawka paliwa nie jest zawsze taka sama, czyli raz przeleci wiecej paliwa a raz mniej w zaleznosci od tego jakie jest cisnienie na pompie i jak bardzo jest zuzyta sprezyna we wtrysku. Zalety TDCI bardzo dokladne dawkowanie paliwa (zaworki we wtryskach); wady - awaryjnosc zaworkow we wtryskach. Jako ciekawostke moge jeszcze dodac ze TDCI na jeden obrot tloka w sekwencji zaplonowej, wtrysk wtryskuje paliwo dwa razy, 1- dawka poczatkowa do wstepnego zaplonu, 2- dawka zasadnicza do glownego zaplonu.

    Co do koncowek, ja zadzwonilem do producenta, czyli w tym przypadku firma bosh i maja same koncowki za 225zl/szt.

  6. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Kolego TDCI podaje paliwo chyba 4 razy na jeden cykl z tego co pamiętam, w TDDI są wtryskiwacze dwu sprężynowe i one wtryskują 2 razy, jest wtrysk wstępny i jeden właściwy.

  7. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar eMJot
    Opis
    VelSatis 2.2 dCi
    Od
    15 Apr 2009
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    Kolego TDCI podaje paliwo chyba 4 razy na jeden cykl z tego co pamiętam, w TDDI są wtryskiwacze dwu sprężynowe i one wtryskują 2 razy, jest wtrysk wstępny i jeden właściwy.
    tak jest dokładnie
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    Same wtryski w TDDI to nic innego jak iglica ze sprezyna i koncowka wtrysku do rozpylenia mieszanki
    yyyyyyyyyyyyy?
    a zaworki w tdci są PIEZOELEKTRYCZNE!
    ST to biedna podróbka Mustanga.... nie chce jechać i nawet nie brzmi jak V6!

    Kiedy diesel już wykonał robotę, to v-ka zaczyna pracować!

  8. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    Co do koncowek, ja zadzwonilem do producenta, czyli w tym przypadku firma bosh i maja same koncowki za 225zl/szt.
    A mógłbyś podać kod końcówki?
    Może są tańsze zamienniki?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #9
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan
    no tak ale mi chodzilo o to gdzie ja moge dostac same koncowki w okolicach poznania

    a co do swiec, wszystkie 4 sa nowe
    Ostatnio edytowane przez galusxx ; 11-10-2011 o 18:20

  10. #10
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    05 Jul 2011
    Mieszka w
    Strzelce Wielkie / Częstochowa
    Ja też jestem po regeneracji wtrysków od wczoraj
    Powiem tak OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM SERWIS BOSCH W CZĘSTOCHOWIE ZA REGENERACJĘ MOICH STARYCH WTRYSKÓW POWIEDZIELI MI 2 TYSIĄCE
    Kazałem im składać auto i że je zabieram bo za te pieniądze będę miał nowe
    telefon do znajomego mechanika
    wykręciliśmy je i pojechaliśmy do BEŁCHATOWA do jego kumpla co regeneruje wtryski i pompy paliwowe bardzo miły gość
    I TERAZ UWAGA ZA REGENERACJĘ SKASOWAŁ MNIE 600 ZŁ AŻ MIŁO I AUTO ŚMIGA JAK NOWE

  11. #11
    Pieszy
    Imię
    Mirek
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCI 115KM 2006
    Od
    11 Jul 2011
    Mieszka w
    Lublin
    galusxx - według mojej wiedzy nie dostaniesz oryginalnych koncówek delphi. Sa z tym problemy w całej UE. To co serwisy posiadają i montują to albo włoskie bądź chińskie zamienniki.
    Wymień po prostu same zaworki elektr. - koszt to ok. 250zł/szt oryginał.
    Przerabiałem temat i u mnie pomogło.
    Doszło jeszcze czyszczenie pompy i układu paliwowego - opiłki.

  12. #12
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan
    Niestety nie posiadam kodu koncowki poniewaz ich jeszcze nie wyciagalem a o koncowki pytalem sie na zasadzie danych auta czyli moc pojemnosc rok nr. VIN. Jakos moze w tym tygodniu postaram sie wyciagnac wtyryski i dac je do sprawdzenia, mam nadzieje ze nie bede musial wymieniac wszystkich.

  13. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    Jakos moze w tym tygodniu postaram sie wyciagnac wtyryski i dac je do sprawdzenia, mam nadzieje ze nie bede musial wymieniac wszystkich.
    Lepiej wymienić wszystkie - to kwestia czasu kiedy padnie kolejny a tak jedno sprawdzanie,jedna robota.
    I zdrowiej dla silnika - równa praca = wał nie dostaje w kość,zawieszenie silnika też.
    O komforcie późniejszego podróżowania nie wspomnę.
    Zdaje sobie sprawę z kosztów ale za przyjemności trzeba płacić niestety.......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    w 2.0 TDDI są wtryski Boscha,w 2.4 TDDI są "delfaje"...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  15. #15
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan
    automax kumasz roznice miedzy TDDI a TDCI?? Prosze was ludzie ja nie potrzebuje rad w stylu "co moze byc nie tak", jesli ktos nie kuma stwierdzenia "moj tata jest mechanikiem" niech nie bierze udzialu w dyskusji. Pytanie jest proste, gdzie dostane koncowki wtryskow do forda mondeo mk3 2.0l 115km 2001r. w okolicy poznania, zebym mogl zregenerowac wtryski? Z góry dziekuje za "SENSOWNE" odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez galusxx ; 12-10-2011 o 17:16

  16. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    jesli ktos nie kuma stwierdzenia "moj tata jest mechanikiem" niech nie bierze udzialu w dyskusji.
    Kolego ja nie kumam tego stwierdzenia może mi wytłumacz, niemniej nie uważam się za matoła w dziedzinie motoryzacji a auto oddaje do mechanika w ostateczności jak brakuje mi profesjonalnych urządzeń.Jeżeli twój tata jest takim mechanikiem jak gość który miał mi sprawdzić ostatnio maglownicę to czuje ,że może być porażka, chcieli mi magiel regenerować ,a mi wystarczyła lampka do diagnozy i 2 oringi do wymiany i 1000 zł w kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez krol44 ; 12-10-2011 o 20:43

  17. #17
    Kursant
    Opis
    FORD MONDEO 2.0 115KM TDDI 2001r.
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kościan
    No tez sie z toba zgadzam ale dla pewnosci chcialbym uzyskac jasna informacje o ich kondycji.

  18. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez galusxx Zobacz posta
    No tez sie z toba zgadzam ale dla pewnosci chcialbym uzyskac jasna informacje o ich kondycji.
    Nie no - sprawdzić należy ale jak jeden leży - wymieniaj wszystkie.
    Z wtryskiwaczami jest tak ze albo działają albo nie.
    Jeden siada - reszty dni policzone.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #19
    Kursant
    Opis
    ford mondeo MKIII 2.0 TDDI kombi
    Od
    24 Sep 2009
    Mieszka w
    Tarnów
    Kolego galusxx! Napiszę wyraźnie: nie ma czegoś takiego jak "piecokryształy". Istnieją materiały posiadające własności piezoelektryczne (w uproszczeniu - wytwarzają prąd na gdy zadziałać na nie np próbując ścisnąć) oraz materiały o właściwościach elektrostrykcyjnych (zmieniają wymiar pod wpływem przyłożonego napięcia). Te pierwsze stosuje się m.in. w zapalniczkach, w zaworach systemu common rail wykorzystuje się te drugie.
    Nie ma w TDDI czegoś takiego jak zawory rotacyjne, rotacyjna jest pompa wtryskowa. Ona steruje wielkością dawki, początkiem wtrysku, uwzględniając przy tym korektę dla poszczególnych wtrysków, konieczną ze względu na ich odchyłkę od parametrów fabrycznych.
    Same wtryski są dwusprężynowe. Nie wystarczy tylko wymienić ich końcówek - jak robią to tzw. "fachowcy". Trzeba jeszcze przeprowadzić ich kalibrację, czyli za pomocą odpowiednich podkładek ustawić ciśnienie otwarcia dla obu sprężyn.
    A w twoim przypadku poproś tatę mechanika o sprawdzenie ciśnienia sprężania w swoim mondeo. Moim zdaniem tam może być problem.

  20. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Robert71 Zobacz posta
    Same wtryski są dwusprężynowe. Nie wystarczy tylko wymienić ich końcówek - jak robią to tzw. "fachowcy". Trzeba jeszcze przeprowadzić ich kalibrację, czyli za pomocą odpowiednich podkładek ustawić ciśnienie otwarcia dla obu sprężyn
    Nie wiem - nie znam się -nie robiłem
    Ale z wtryskami typu stosowanego w "starych" układach trochę miałem do czynienia
    Owszem - po wymianie rozpylacza sprawdzało się wtryskiwacz pod kątem ciśnienia i sposobu rozpylenia paliwa ale bardzo rzadko konieczna była jego "kalibracja" podkładkami.
    Inaczej miała się sprawa z wtryskiwaczami regulowanymi śrubą - tam konieczna była "kalibracja"
    Cytat Zamieszczone przez Robert71 Zobacz posta
    Nie wystarczy tylko wymienić ich końcówek - jak robią to tzw. "fachowcy".
    Z tym że najczęściej się to udaje - co prawda sam wymieniłbym "końcówki" ale jednak dałbym do sprawdzenia na odpowiednim testerze.....na wszelki wypadek.
    Cytat Zamieszczone przez Robert71 Zobacz posta
    A w twoim przypadku poproś tatę mechanika o sprawdzenie ciśnienia sprężania w swoim mondeo. Moim zdaniem tam może być problem.
    No - ja wychodzę z założenia że to zostało zrobione......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Jak rozróżnić TDDI 90KM, TDDI 115KM, TDCI 115KM
    By loo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 18:29
  2. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie mondeo 2.0 TDDI 2001r.
    By Hajcik7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 22:12
  3. [MkIII] Jaki protokół w OBD2, [TDDI], 115KM, 2001r
    By kozi291 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów