+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Mistrz pobocza Awatar Jankes
    Imię
    Karol
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2.0 Pb+Lpg
    Od
    27 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    a mój, żeby było pięknie zaczął chłeptać jeszcze płyn chłodniczy... nic piękniejszego po 10tys km od remontu za 2 tys zł :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo IV
    Od
    20 Aug 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Dziś sprawdziłem stan oleju. Po przejechaniu 1350 km po analizie stwierdziłem że spalił 0,4 l. W serwisie w W-wie (telefon) powiedzieli, że ten silnik 1,6 125kM może spalić według producenta 0,5 l na 1000 km.

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez waldekm Zobacz posta
    Dziś sprawdziłem stan oleju. Po przejechaniu 1350 km po analizie stwierdziłem że spalił 0,4 l. W serwisie w W-wie (telefon) powiedzieli, że ten silnik 1,6 125kM może spalić według producenta 0,5 l na 1000 km.
    jaja sobie chyba robia. Walcz chlopie walcz i tvn turbo ich postrasz. Ja wiem ze producenci sie zabezpieczaja na branie oleju ale tu ewidentnie jest cos nie tak.

  5. #24
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Gdzieś już pisałem na ten temat....

    Nowe silniki (mała pojemność i turbinka) tak biorą olej. I nie chodzi tu tylko o forda. Poczytajcie sobie jakie cuda się dzieją z silnikami TSI u VW i Skody.
    Podobno to normalne jak się chce wyciągnąć wiele KM z małego silnika. To takie kolejne "dopracowane ekologiczne udogodnienie" zaraz po filtrach DPF w dieslach. Nie wiem jak ta sprawa dalej będzie przebiegała - ale producent nie bez powodu umieścił takie informacje w instrukcji. Teraz mają alibi na wszystkie pretensje nabywców aut z takimi silnikami.

    U mnie w pracy jest jeden Superb, który bierze litr oleju na 3tyś km (1.8 TSI). I chyba bym wolał już kupić jakiegoś oszczędnego 3,6V
    Teraz MKIV.... DIESEL

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez evil44 Zobacz posta
    Gdzieś już pisałem na ten temat....

    Nowe silniki (mała pojemność i turbinka) tak biorą olej. I nie chodzi tu tylko o forda. Poczytajcie sobie jakie cuda się dzieją z silnikami TSI u VW i Skody.
    Podobno to normalne jak się chce wyciągnąć wiele KM z małego silnika. To takie kolejne "dopracowane ekologiczne udogodnienie" zaraz po filtrach DPF w dieslach. Nie wiem jak ta sprawa dalej będzie przebiegała - ale producent nie bez powodu umieścił takie informacje w instrukcji. Teraz mają alibi na wszystkie pretensje nabywców aut z takimi silnikami.

    U mnie w pracy jest jeden Superb, który bierze litr oleju na 3tyś km (1.8 TSI). I chyba bym wolał już kupić jakiegoś oszczędnego 3,6V
    Jak mialem astre I 1.6 8V to tez w instrukcji było 0,7 l na 1000km a silnik byl nie wysilony (8 zaworów, 75 KM). Fabryka już w 1992 r. sie zabezpieczala, natomiast moim zdaniem to nie tlumaczy takiego poboru oleju. Na temat VW sie nie wypowiadam, bo to VW

  7. #26
    Takie stwierdzenie producenta nic nie znaczy, a jedynie utrudnia sprawę. Sprowadzając rzecz do absurdu możemy sobie wyobrazić auto w którym odpadają koła, a producent wyznacza normę "jedno urwane koło na 20 tys. km przebiegu" i olewa sprawę. Spalanie oleju na tym poziomie NIE JEST normą dla sprawnego silnika.

    Niemniej załatwienie sprawy na zasadzie "grzecznych pytań w ASO" nie jest raczej możliwe -- albo trzeba być bardziej przekonywującym albo od razu iść z tym do sądu.

  8. #27
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Cytat Zamieszczone przez Osiem Zobacz posta
    Jak mialem astre I 1.6 8V to tez w instrukcji było 0,7 l na 1000km a silnik byl nie wysilony (8 zaworów, 75 KM). Fabryka już w 1992 r. sie zabezpieczala, natomiast moim zdaniem to nie tlumaczy takiego poboru oleju. Na temat VW sie nie wypowiadam, bo to VW
    Ja tylko zwracam uwagę na skalę zjawiska. W zwykłych silnikach benzynowych - spalanie oleju występuje po dużych przebiegach. Nie było tak częstych przypadków, żeby nowy silnik brał olej litrami od pierwszych kilometrów. Jeśli już tak było - silnik był naprawiany/wymieniany na gwarancji (dla świętego spokoju producenta).

    Obecnie - ok. połowa tych litrowych wynalazków z turbinką bierze olej już w fabryce.

    Zapis z instrukcji był już od dawna - tylko, że dopiero teraz chroni tyłek producenta. Bo musieli by produkować więcej silników niż samochodów.

    Nie twierdzę, że silniki z turbiną są złe. Mają dużą moc, świetną dynamikę i małe spalanie. Ale do dolewania oleju trzeba się będzie przyzwyczaić.
    Analogicznie jak kupując auto z dieslem - trzeba się liczyć, że kiedyś będziemy musieli zabulić sporo za naprawę tego DPF lub wtryskiwaczy. Ryzyko wkalkulowane.

    Ja bym walczył o wymianę silnika - ale mam świadomość, że nie jest to takie łatwe i że nowy silnik też może brać olej. Bo to taka sama konstrukcja.
    Ostatnio edytowane przez evil44 ; 30-11-2011 o 15:30
    Teraz MKIV.... DIESEL

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Olej
    By yzydor in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 14:53
  2. [Duratec]Olej, olej, olej... ale Tematu nie olej ;)
    By ssCow in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 22:29
  3. [MkII] Dieselek przymulony i łyka olej
    By firefly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 20:38
  4. [MkII] Olej
    By Exodos in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-10-2007, 21:36
  5. [MkIII] Olej
    By MaciekMKI in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2006, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów