+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Mieszany widok

  1. #1
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo IV
    Od
    20 Aug 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra

    MK IV Łyka Olej

    Silnik 1,6 w Mondeo MK IV bieże mi olej około 200-300 ml na 1000 km. Serwis się zastanawia co zrobić. Czekam na decyzję. Po zakupie informowali że może brać olej do 5000 km, następnie nawet do 20000. Obecnie mam przejechane 40000 i dalej bieże.
    Ostatnio edytowane przez rc23 ; 09-10-2011 o 01:23

  2. #2
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Hmmm.... Skoro auto jest nowe i jeszcze na gwarancji... To czym się tu martwić?? Ostatecznie wymienią silnik, bo coś jest spartolone, skoro od nowości tak połyka.

    Jedyne co powinno martwić, to czy z taką diagnozą będą czekać aż do utraty gwarancji, czy wyrobią się w trakcie.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  3. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0
    Od
    29 Sep 2011
    Mieszka w
    Dalachów
    mi kolego się wydaje że nie masz się czym martwić skoro producent czyli ford w książkach serwisowych pisze ze może brać nawet do 1 litra na 1000 ja mam mk3 i bierze około 1 litra na 3500-4000 km przy silniku 2.0 duratec z tego co wiem i widzę to większości osób bierze olej ale praktycznie nikt o tym nie mówi tylko po prostu dolewają i jeżdżą takie moje zdanie pozdrawiam

  4. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez maciek1991 Zobacz posta
    producent czyli ford w książkach serwisowych pisze ze może brać nawet do 1 litra na 1000
    Producent musi tak pisać ,ponieważ nowe silniki zanim się to wszystko dotrze ,ułoży to chwilkę to trwa i wtedy autko może łykać oleju więcej niż powinno ,więc jakby producent nie zrobił takiego zapisu to praktycznie 90% samochodów byłaby reklamowana ,a straty byłyby kolosalne.
    Kolego waldekm skoro masz juz nalatane 40tys to co tam miało się dotrzeć/ułożyć już dawno to zrobiło ,a zużycie 2-3 litrów na 10tys. jest dość spore tym bardziej że jest to nowe autko ,póki co musisz czekać na decyzję serwisu ,ale nie daj sobie wmówić że takie zużycie oleju jest normą ,bo nie jest.

  5. #5
    Niedzielny kierowca Awatar dahrek
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    16 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków/Le icest er
    mój mkczy łyka podobnie, mam 110 tyś. km teraz a wciąga około 2l na 10 000 km. Kupiłem auto jak miało przejechane niecałe 70 tyś i łykało tyle samo.
    Tylko, kolega ma nowy silnik w nowym aucie... kwestia jeszcze jedna: należałoby popytać osób pojeżdających MK IV z tym samym silnikiem o zużycie oleju.
    MK II 1.8 16V '99
    MK III 2.0 16V '02

  6. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Cytat Zamieszczone przez maciek1991 Zobacz posta
    widzę to większości osób bierze olej ale praktycznie nikt o tym nie mówi tylko po prostu dolewają i jeżdżą takie moje zdanie pozdrawiam
    A u mnie ponad 180tys. km i coś nie chce łykać, tyle że podczas jazdy mało kiedy przekraczam 4tys. obr. .

    Widzę Ford niezłe pole manewru sobie zostawił, litr na 1000km normalnie szok.

  7. #7
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Ja dolewam litr na 10000km. Czyli bańkę pomiędzy przeglądami trzeba wlać.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  8. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    zawracaj im tyłek w serwisie i walcz o swoje a nóż wymienią. Mi 2.0 TDDI nie brało oleju miedzy wymianami a technologia starsza takze niech sie teraz serwis martwi co ma z tym zrobić

  9. #9
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Takie zużycie jest absolutnie normatywne. Zresztą zużycie oleju jest również zależne od stylu jazdy. Jeżeli chcesz je zoptymalizować, możesz np zastosować dodatek do oleju Protec Nano Engine Protect & Seal dokładnie taki: http://www.motochemica.pl/produkty/p...-protect-seal/

    Który zresztą testowany był podczas niedawnego zlotu - tu masz link do wątku
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...je-fotorejacja

  10. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Tak patrząc na wasze posty to ciesze sie, że zaden z moich samochodów nie brał tyle oleju Wyjątkiem były tylko motocykle ale to ze wzgledu na ich stan i styl jazdy

  11. #11
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MkIV 2.5T kombi
    Od
    15 Sep 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Ja przez 5 lat używania MkIII 1.8 nigdy nie musiałem dolewać oleju. Moim zdaniem zużycie 200-300 ml na 1000 km to stanowczo za dużo.

  12. #12
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Jak ten motor przy 40tys lyka tyle oleju to co bedzie przy 200tys??? Sa stare mondki ktore przy ponad 300tys nic nie polykaja i sa zalane ful syntetykiem.

  13. #13
    Mistrz pobocza Awatar Marcin-Klb
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo RS
    Od
    10 Jan 2011
    Mieszka w
    Kluczbork
    A może by tak MotoDoctor?

    Zart taki..
    Walcz o swoje w serwisie i tyle

  14. #14
    Kursant Awatar Petro334
    Imię
    Piotrek
    Opis
    Mondeo MK I 1.8 Aut
    Od
    23 Jan 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Łooo !! 300ml na 1000 Km... moje MKI ma 200.000 km zalany jest Mobilem 0W40 i jak mu doleje 100ml od wymiany do wymiany to będzie wszystko, coś jest raczej nie tak moim zdaniem...

  15. #15
    Mistrz pobocza Awatar Jankes
    Imię
    Karol
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2.0 Pb+Lpg
    Od
    27 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Mój stary zetec też brał do litra na 10tys. Duratec brał 1l na tysiąc km i zrobiłem remont. Po remoncie nie brał nic przez 10tys. km, teraz znowu zaczyna a ile? Nie wiele chyba, narazie wlałem 250ml i stan trzyma od 1000km. Jeśli kręcę go powyżej 3500 obrotów to połyka. Widać na dłuższą metę nawet remont nie wiele daje. W duratecach jest jeden problem, którego ASO się boi, żeby zrobić remont trzeba wymienić cały blok silnika, bo ford nie robi poszczególnych elemntów. Ja wymieniłem pierścienie, uszczelniacze i inne wiadome rzeczy na zamiennikach. Koszt 2 tys. Sam blok w ASO to 8tys. zł.

  16. #16
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez waldekm Zobacz posta
    Serwis się zastanawia co zrobić. Czekam na decyzję.
    jak tam sprawa? wiesz coś więcej?

  17. #17
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo IV
    Od
    20 Aug 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Witam
    Serwis wymienił zawór odpowietrzania wału korbowego. Przejechałem ponownie ok. 400 km i widzę na bagnecie, że dalej bieże olej. Chcę przejechać jeszcze z 500 i ponownie do serwisu.
    Ostatnio edytowane przez waldekm ; 03-11-2011 o 16:00

  18. #18
    Cytat Zamieszczone przez waldekm Zobacz posta
    Silnik 1,6 w Mondeo MK IV bieże mi olej około 200-300 ml na 1000 km. Serwis się zastanawia co zrobić. Czekam na decyzję. Po zakupie informowali że może brać olej do 5000 km, następnie nawet do 20000. Obecnie mam przejechane 40000 i dalej bieże.
    Takie spalanie oleju w nowym aucie i tłumaczenia ASO to kpina. Zrób parę razy awanturę w ASO, koniecznie przy innych klientach i koniecznie powtarzaj głośno, że nowe auto bierze Ci kilka litrów oleju pomiędzy wymianami, co jakiś czas wspominaj, że "Auto Świat" i "TVN Turbo" lubią takie tematy i że czujesz się oszukany. Za pierwszym razem pewnie nie poskutkuje, więc powtarzaj takie wizyty co kilka dni. Alternatywna droga to wizyta u prawnika i pisemna korespondencja z ASO. Najskuteczniejsze będzie połączenie obu metod.

    Jak dasz się zbywać głupimi gadkami mechaników "że się dotrze", "że ten typ tak ma" to ani się obejrzysz, a skończy Ci się gwarancja, a Ty zostaniesz z rozwalonym silnikiem.

  19. #19
    Mistrz pobocza Awatar Jankes
    Imię
    Karol
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2.0 Pb+Lpg
    Od
    27 Nov 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    I pamiętaj by za każdym razem brać od nich nowootwarte zlecenie. Ja bym nie czekał kolejnych 500km tylko znowu do nich jechał... i tak co tydzień :-) W końcu zmięknął. Ja tak walczyłem ze służbowym VW T5 aż w końcu naprawili gruntownie skrzynie biegów.

  20. #20
    Cytat Zamieszczone przez Jankes Zobacz posta
    I pamiętaj by za każdym razem brać od nich nowootwarte zlecenie. Ja bym nie czekał kolejnych 500km tylko znowu do nich jechał... i tak co tydzień :-) W końcu zmięknął. Ja tak walczyłem ze służbowym VW T5 aż w końcu naprawili gruntownie skrzynie biegów.
    Dokładnie, a na tym zleceniu niech będzie jasno napisane, jaka usterka jest zgłaszana.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Olej
    By yzydor in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 14:53
  2. [Duratec]Olej, olej, olej... ale Tematu nie olej ;)
    By ssCow in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 22:29
  3. [MkII] Dieselek przymulony i łyka olej
    By firefly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 20:38
  4. [MkII] Olej
    By Exodos in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-10-2007, 21:36
  5. [MkIII] Olej
    By MaciekMKI in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2006, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów