+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0
    Od
    29 Sep 2011
    Mieszka w
    Dalachów

    brak ogrzewania nie wiem co robić

    witam wszystkich mam taki problem wymieniałem panel sterowania klima na ten niby lepszy z żółtym znaczkiem max ale co się okazało dalej leci zimnie powietrze na HI przewody od nagrzewnicy są zimne co mam wymienić w nim żeby normalnie grzało temp na wskazówce 90 stopni czyli niby tak jak powinno być a cały czas zimne leci proszę o odpowiedz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maciek1991 Zobacz posta
    przewody od nagrzewnicy są zimne
    To by wskazywało na brak obiegu cieczy, słaba pompa wody, zator w przewodach albo w nagrzewnicy.
    Stan płynu jest prawidłowy?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-10-2011 o 18:02
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Kolega przy okazji robienia czegos innego w aucie (mk3 po lifcie klimatronik) poprosil o sprawdzenie czemu nie grzeje ogrzewanie.

    Spece powiedzieli ze zwalony panel klimatronika - poniewaz ja mu go montowalem zamiast manuala to sprawdzilem i zero błędów

    nastepnie dolaliśmy 3,5 litra płynu do chłodnicy i ogrzewanie wróciło :-)

    tak ze na poczatek sprawdz płyn - koledze tez wskaznik temperatury stał w połowie tak jak trzeba mimo ze połowy płynu juz nie było

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0
    Od
    29 Sep 2011
    Mieszka w
    Dalachów
    płynu było dobrze praktycznie max auto już grzeje ale hehe znów mam teraz problem z utrzymaniem temp w sensie np na 23 stopniach cały czas leci gorące dopiero jak zejdę bardzo nisko np tak na 19 zaczyna lecieć zimne a mam ten panel z max na żółto test nie wyświetla błędów nie wiem co to może być ciesze się że w ogóle grzeje
    Ostatnio edytowane przez maciek1991 ; 17-10-2011 o 17:12

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mk 4 2.0 automat
    Od
    03 Jul 2008
    Mieszka w
    wałbrzych
    Panowie,dzis znowu kolejny zonk.Brak ogrzewania,ustawiam temp. np na maxa i wciaz leci zimne ( takie jak przy LOW ).
    Wskaznik temp.caly czas w pionie,brak falowania obrotow,jednak jedno co mnie zastanawia to chyba wentylator caly czas chodzi.
    Gdzie zaczac szukac przyczyny ?

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    W układzie chłodzenia i ogrzewania
    A na poważnie.

    Temperatura silnika nie jest temperaturą płynu a głowicy.
    Przede wszystkim sprawdź poziom płynu - jego obieg (czy jest przez nagrzewnicę)
    Jeżeli nagrzewnica jest gorąca a ogrzewania brak - zajmij się sterowaniem.
    Po pierwsze sprawdź czujnik temperatury wnętrza - po prawej stronie kierownicy (przy kolanie) - może zabrudzony,a następnie sterowanie silnika otwierania klapy nawiewu nagrzewnicy.

    Cytat Zamieszczone przez radekg32 Zobacz posta
    jednak jedno co mnie zastanawia to chyba wentylator caly czas chodzi
    Przy włączonej klimie będzie chodził więc albo jakiś błąd panelu sterowania albo coś nie titi z układem chłodzenia.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mk 4 2.0 automat
    Od
    03 Jul 2008
    Mieszka w
    wałbrzych
    Dzis postanowilem zajrzec czy nie ma ubytku plyny chlodniczego.Jakie bylo moje zdziwienie
    kiedy okazalo sie,ze musialem az dolac okolo 2 litrow !
    Autko odpalilem no i zaczelo normalnie juz grzac.Po chwili zobaczylem ,ze spod spodu auta leje sie plyn a w zbiorniku go ubywa.Zawolalem zone zeby przygazowala no i znalazlem wyciek.
    Jest to waz ktory idzie pod podstawka akumulatora ten w takim aluminiowym oplocie.
    Wiem,ze idzie on chyba z tylu termostatu,natomiast nie mam pojecia gdzie on idzie w dol i do czego jest przytwierdzony.
    Czy jest jakas mozliwosc zaslepienia otworu w tym wezu czy raczej juz nastawiac sie na jego wymiane ?
    Dodam,ze przy wyzszych obrotach i tym samym wzroscie cisnienia leje sie jak ze strzykawki doslownie.
    Ponize zdjecia obrazujace usterke.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez radekg32 Zobacz posta
    Czy jest jakas mozliwosc zaslepienia otworu w tym wezu
    Przeciąć w miejscu uszkodzenia;dobrać odpowiedniej średnicy i długości ok 50mm rurkę;dwie opaski zaciskowe -"połączyć do kupy i wsio".....

    Oczywiście to naprawa w razie "W" - docelowo lepiej wymienić wąż na nowy (lub sprawny używany)
    Cytat Zamieszczone przez radekg32 Zobacz posta
    Wiem,ze idzie on chyba z tylu termostatu,natomiast nie mam pojecia gdzie on idzie w dol i do czego jest przytwierdzony.
    W 100% nie jestem pewien ale czy czasem nie masz ogrzewania postojowego lub dogrzewacza paliwowego?
    Nie są to czasem węże od niego?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Kursant
    Opis
    mk 4 2.0 automat
    Od
    03 Jul 2008
    Mieszka w
    wałbrzych
    W 100% nie jestem pewien ale czy czasem nie masz ogrzewania postojowego lub dogrzewacza paliwowego?
    Nie są to czasem węże od niego?
    Tak dokladnie,mam webasto,wiec sugerujesz,ze to wlasnie od tego bedzie ten waz ?
    Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 02-09-2012 o 10:13

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez radekg32 Zobacz posta
    Tak dokladnie,mam webasto,wiec sugerujesz,ze to wlasnie od tego bedzie ten waz
    Tak myślę a nawet jestem pewien.
    Taki przewód można kupić "z metra".Osłony są dodatkiem (u mnie ich nie ma)
    Przy wymianie pamiętaj o odpowietrzeniu webasta.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #11
    Kursant
    Opis
    mk 4 2.0 automat
    Od
    03 Jul 2008
    Mieszka w
    wałbrzych
    Przy wymianie pamiętaj o odpowietrzeniu webasta.
    Problem rozwiązany,niestety ale musiałem przeciąć waz w miejscu gdzie była dziura.W obydwa końce węża(węży) wsadziłem metalowa
    rurkę,potem po 2 opaski zaciskowe,zalałem płynem i hula jak nowe.A tak na marginesie to żeby wypiąć waz
    u dołu to trzeba zdemontować zderzak,a żeby ściągnąć zderzak trzeba najpierw nadkola,wiec na razie sobie dałem spokój.Następnym razem jak coś znowu nawali przy okazji wymienię na jedna całość.
    A powiedz mi jak odpowietrzyć webasto ? Bo rozumiem ,ze sam układ już się odpowietrzył,tylko z tym webasto to mnie zagiąłeś.
    Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 03-09-2012 o 18:25

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez radekg32 Zobacz posta
    A powiedz mi jak odpowietrzyć webasto ? Bo rozumiem ,ze sam układ już się odpowietrzył,tylko z tym webasto to mnie zagiąłeś.
    Jak zrobiłeś takA "sztukowankę" - webasta nie musisz odpowietrzać - jest poniżej uszkodzenia więc się nie zapowietrzyło.
    Ale gdyby ,coś ,kiedyś - śrubą odpowietrzającą......ale gdzie ona jest???
    Nie wiem jaki masz piecyk - webasto czy Ebespacher.....i jaki typ.

    Ale korek odpowietrzający jest dość charakterystyczny - zawsze gdzieś na górze lub w pobliżu "zasilania" cieczy.
    Na elektrodzie.pl znajdziesz całe mnóstwo porad i instrukcji dotyczących ogrzewań postojowych.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Kursant
    Opis
    mk 4 2.0 automat
    Od
    03 Jul 2008
    Mieszka w
    wałbrzych
    Ok,dzieki za rade bede pamietal na przyszlosc

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 11:23
  2. [TD MkII] juz naprawdę nie wiem co robić !!!
    By bajux in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 19:55
  3. [MkIII] Brak nawiewu na nogi - co robić ?
    By sieniek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 13:07
  4. [MkI] trzymające hamulce help nie wiem co już robić:(
    By Lukas392 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 21:42
  5. [MkI] Brak kierunków, brak ogrzewania.
    By TRYKEN in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów