+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez molu Zobacz posta

    Jako ze przerabialem temat u siebie to dla potomnych tak to wygladalo u mnie przy przebiegu 165kkm. EGR nie rozbieralem bo po zdjeciu tej rury wygladal w miare ok tylko lekka sadza ale rura jak widac zapchana nagarem bardzo mocno. I tez co jakies 200 km wywala bład egr - zobaczymy czy cos sie poprawi.

    pozdro
    Witam,

    jako że jestem tu nowy na poczatek sie przywitam,

    Od kilku dni jestem posiadaczem mondeo mk3 z silniczkiem 1.8 SCI (2004/2005) rok.
    Jak kupowalem autko swiecila sie kontrolka check - gosciu co sprzedawal autko opowiedzial ze sprawdzi i naprawi. Po sprawdzeniu mowil ze byl to blad egr i zostal on wyczyszczony.
    I faktycznie kontrolka sie nie swiecila az do dzisiaj. Przypuszczam ze to ten sam blad czyli egr ale nie mam pewnosci.
    Tutaj mam pytania:
    - czy i jak mozna w mondeo odczytac bledy - czy tylko poprzed podlaczenie do kompa?
    - jezeli znowu jest to blad egr to zakladam ze jezeli faktycznie został wyczyszczony sam egr to moze mam zalepiony przewód
    - jako ze nie znam sie na mondeo ale za to mam pojecie o jakies tam mechanice chce samemu sprawdzic i ewentualnie wyczyscic ten przewód - tylko potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu egr - najlepiej jakies foto
    - czy po ewentualnym wyczyszczeniu i poprawnej pracy układu egr błąd po jakims czasie sie sam skasuje (kontrolka zgasnie) czy trzeba podlaczac pod kompa

    z gory dziekuje

    pozdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez ryhub Zobacz posta
    - czy i jak mozna w mondeo odczytac bledy - czy tylko poprzed podlaczenie do kompa?
    Można ELM-em z Allegro za małe pieniądze, jest też test w zegarach który pokazuje błędy, poszukaj na forum.

    Cytat Zamieszczone przez ryhub Zobacz posta
    jako ze nie znam sie na mondeo ale za to mam pojecie o jakies tam mechanice chce samemu sprawdzic i ewentualnie wyczyscic ten przewód - tylko potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu egr - najlepiej jakies foto
    Jak coś to czyści się zawór nie przewód, konkretnie trzpień zaworu (najlepiej wypolerować) zakładam że EGR jest taki sam jak w zwykłym 1.8 i 2.0.
    Wygląda tak http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-1-...458131482.html a znajduje się nieco poniżej pokrywy zaworów po prawej stronie silnika. Uwaga! Jest chłodzony płynem wiec zawsze przy odkręceniu wyleje się trochę płynu chłodniczego

    Cytat Zamieszczone przez ryhub Zobacz posta
    - czy po ewentualnym wyczyszczeniu i poprawnej pracy układu egr błąd po jakims czasie sie sam skasuje (kontrolka zgasnie) czy trzeba podlaczac pod kompa
    Błąd zniknie z czasem ale można skasować przez odłączenie klemy akumulatora, tylko kod do radia trzeba znać

  4. #23
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez frugo Zobacz posta
    zakładam że EGR jest taki sam jak w zwykłym 1.8 i 2.0.
    Niestety zawór EGR do silników 1.8 SCI nie wygląda tak samo,
    wygląda tak

    http://zapodaj.net/09ee43087555c.jpg.html

    No i niestety poraz kolejny zaświeciła mi sie kontrolka. Ostatnio po wykasowaniu błędu jeździłem 3-4 dni i znowu check.
    Błąd EGR.

    Czy ktoś na forum dobierał sie do egr w takim silniku, czy jest cos ważnego podczas demontażu i czyszczenia na co należy zwrócić uwagę.
    Zauważyłem ze do EGR dochodzą dwa sztywne przewody (rurki) od kolektora wychechowego i od kolektora dolotowego, rownież jest przewód wodny i zasilanie.

    Czy i jak ewentualnie dobrać sie do tych rurek, słyszałem ze te rurki tez lubia sie zapychac.

    Czy po wykreceniu egr nalezy wymienic uszczelki czy stare mozna ponownie zamontowac?

    W celu lepszego dojscia do elementów egr zauwazyłem ze dobrze bedzie jak zdemontuje dolot powietrza itp. Na tych przewodach sa jeszcze oryginalne opaski - czy sa one do ponownego wykorzystania czy należy juz założyć nowe.

    Jeżeli ktos umie cokolwiek doradzic w sprawie wykrecenia egr i jego elementów prosze o pomoc.

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez ryhub ; 06-09-2013 o 17:23

  5. #24
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    01 Jan 2014
    Mieszka w
    Gliwice

    Rurka łącząca EGR Z kolektorem dolotowym

    Witam,
    od 3 lat jestem posiadaczem mondeo mk III 1.8 SCi i jak dotąd nie miałem z tym silnikiem żadnych większych problemów. Poza jednym- irytująco powracający po każdym kasowaniu check P0401 czyli niewystarczająca ilość spalin do układu recyrkulacji. Przekopałem sporo stron w sieci w celu znalezienia rozwiązania swojego problemu i trafiłem również tutaj. Moje objawy są/były identyczne jak opisane w niniejszym wątku więc zamiast demontować EGR wziąłem sie za przewód łączący zawór z kolektorem dolotowym. Ponieważ widzę, że wciąż pojawiają się pytania o sposób demontażu tej rurki postanowiłem zrobić szybki tutorial, który mam nadzieję pomoże również innym. Jako, że sam nie jestem z zawodu mechanikiem więc mój opis może komuś wydać się banalny ale cóż...w takim razie umówmy się że jest pisany z myślą o humanistach, którzy nie chcą zostawiać kolejnych PLNów w warsztatach samochodowych
    Do rzeczy:
    0. Przed przystąpieniem do pracy sugeruję odnaleźć swój kod do radia bo będziemy odpinać aku...
    1. Aby wyciągnąć rurkę pomiędzy EGR a kolektorem (http://imageshack.us/photo/my-images/62/kpau.jpg/), która od strony kolektora była w moim przypadku delikatnie mówiąc bardzo mocno zasyfiona należy zdemontować akumulator i wyciągnąć podstawkę na której on stoi. Dodatkowo zdemontowałem filtr powietrza wraz z jego komorą oraz odciągnąłem maksymalnie przewód powietrzny (http://imageshack.us/photo/my-images/191/jcw6.jpg/) celem łatwiejszego dostępu do śrub przy EGR które należy w dalszych etapach wykręcić. Na zdjęciu widoczna jest jeszcze niewyciągnięta skrzynia filtra powietrza.
    2. Przewód który chcemy wyczyścić patrząc od góry na silnik przebiega mniej więcej wg czerwonej ścieżki na foto: http://imageshack.us/photo/my-images/542/d6db.jpg/
    3. Demontaż aku powoduje względnie łatwy dostęp do śrub rury wchodzacej w kolektor-choć bez długiej przedłużki się nie obeszło :http://imageshack.us/photo/my-images/855/5ye8.jpg/. Odkręcamy obydwie śruby.
    4. Teraz musimy odkręcić dwie śruby przy EGR. Odsuwamy gumowy przewód pod którym znajdziemy górną śrubę przewodu EGR-kolektor przy EGR. Foto: http://imageshack.us/photo/my-images/690/v9xl.jpg/
    5. Odsłonięty EGR: http://imageshack.us/photo/my-images/585/r2vh.jpg/. Odkręcamy nakrętkę 1, a następnie od strony kabiny pasażerskiej wykręcamy (!) śrubę górną 2. Wewnątrz kołnierza przewodu EGR-kolektor przy EGR jest gwint, więc tych dwóch śrub nie da rady wprost wyciągnąć-trzeba je wykręcić. Ta uwaga jest cenna w kontekście łba śruby dolnej 3 (niewidocznego na zdjęciu), gdyż u mnie nie było na niej nakrętki i myślałem że powinna spokojnie wyjść. nic nie daje. Koniecznie trzeba te dwie śruby wykręcić. Dostęp od strony kabiny szczególnie w przypadku śruby dolnej jest kiepski ale zwinne palce i krótka grzechotka powinny załatwić sprawę. http://imageshack.us/photo/my-images/827/z1c3.jpg/, http://imageshack.us/photo/my-images/593/xk22.jpg/
    6. Jak już się uporamy łącznie z czterema śrubami pozostaje nam wyjąć wykręcony element i porządnie przeczyścić. Nie mam fot ale było sporo syfu wewnątrz rurki wchodzącej do kolektora. Przepływ spalin na pewno był bardzo mocno ograniczony-na oko 3-4 mm wobec ok. 14 mm średnicy rurki. Przy EGR rurka była w miarę czysta- delikatny nalot. Foty po zdjęciu rurki: http://imageshack.us/photo/my-images/19/vmcm.jpg/ oraz http://imageshack.us/photo/my-images/203/ep48.jpg/
    7. Po wyczyszczeniu składamy całość w kolejności odwrotnej, wbijamy kod radia, kasujemy ELMem błąd, programujemy ponownie szyby i liczymy na to iż nasze działania pomogły i nie zobaczymy już tego checka...zbyt szybko



    Po czyszczeniu przejechałem dopiero ok.60 km więc jest zbyt wcześnie aby otwierać szampana ale mam nadzieję że problem rozwiązany.

    Edit 05.01.2014---przejechane ponad 500 km po czyszczeniu rurki-check milczy
    Ostatnio edytowane przez pitor ; 05-01-2014 o 21:20

  6. #25
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Fajnie że wreszcie ktoś znalazł się z silniczkiem sci i przerabiał temat czyszczenia egr i nietylko.

    Mam pytanie - czy czyszczeniu podlega tylko rurka pomiedzy egr a kolektorem dolotowym? bo rozumiem ze czyszczenie takiej rurki jest ładnie opisane. Czy nie wiecej nagru winno być na rurce od kolektora wylotowego a egr?

    Jak tylko bede miał chwilke czasu zabiore sie za wyczyszczenie rureczki wg opisu poniżej.

    pozdr.

  7. #26
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    01 Jan 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Doświadczenia osób które wypowiedziały się w tym wątku wskazują na fragment rurki wstawiony w kolektor dolotowy. W moim przypadku rurka przy EGR była tylko z delikatnym nalotem wiec przyjąłem że od strony spalin jest OK. A tak przy okazji to jak jechałem ostatnio to spalanie z trasy wyszło mi 7,2 l/100 km (kombiwóz) Nigdy dotychczas takiego nie odnotowałem ale to może być przypadek. Będę obserwować dalej. Pozdrawiam

  8. #27
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Czym czyscic przewód - tylko szmatka czy jakies specjalne spaye itp?
    Czy po wyczyszczeniu dawać nowe uszczelki?

    Co do spalania to ostatnio w świeta zrobilem troche kilometrów też komiwozem:
    - 500km po autostradzie ze średnia predkoscia ok 110-120 km/h - spalanie z komputera 6,1/100 a z tankowania 6,5
    - 400 km po drogach innych (trasa) średnia predkość 80km/h - spalanie z komputera 6,4 a z tankowania 7,0
    Ogólnie widzę że dość duże rozbieżności są we wskazaniu średniego spalania na komputerze a faktyczne spalanie, tankuje zawsze na tej samej stacji (shell).

    pozdr.

  9. #28
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    01 Jan 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalnik, może być nawet wd-40. Ja kupiłem spray do czyszczenia przepustnic i wypucowałem na błysk. Dodatkowo sama rurkę przeczyść czymś wewnątrz. Ja przeciągnąłem grubą żyłkę, do której przywiązałem dłuższy kawałek cienkiej szmatki i szmatka myk do środka jako wycior. Psikasz ta szmatkę obficie i glancujesz.
    Uszczelki (metalowe) zostawiłem stare.
    Co do wskazań kompa to tez zauważyłem że są zaniżone. Ja podałem średnią z tankowania, ale jazda nie była wcale "na emeryta".
    Swoja drogą to ostatnio check mi się znów zapalił i znajomy błąd wrócił. Skasowałem i miałem zamiar ponownie rurkę obejrzeć ale tak się złożyło że nie było kiedy.
    Dziś zrobiłem 700 km goniąc momentami na wyższych obrotach (podobno pomaga utrzymać EGR w czystości) i jak na razie cisza...

  10. #29
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    Sci
    Od
    14 May 2017
    Mieszka w
    Ostrołęka

    Przebarwienia szyby

    Witam jestem nowym użytkownikiem. Od niedawna jestem posiadaczem ford mondeo mk 3 1.8 sci i mam problem z szybą przednią otóż pojawiły się jakieś przebarwienia i nie można tego usunąć. Może ktoś kiedyś miał taki problem i ma jakieś sposób na te przebarwienia dodam że niczego nie stosowałam do mycia.Proszę o pomoc!!!

  11. #30
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    Sci
    Od
    14 May 2017
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Kolego mam ten sam problem z tym egrem może masz jeszcze te zdjęcia gdzie jest ta rurka bo linki ze zdjęciami nie działają. Jak masz to proszę wstaw.

  12. #31
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    18 Nov 2021
    Mieszka w
    ŚWIECIE

    Cool

    Posiadam Ford Mondeo 1.8 DURATEC Sci 130 KM.
    Problem- niesprawny egr, część górna, czarna kopułka elektroniczna.
    Pytanie- czy ten czarny kapelusz na zaworze to tylko silniczek, który ma sterowanie od kostki i odpowiada jedynie za wykonywaną pracę? Czy mogę przełożyć go z innego modelu zaworu na którym wygląda ten element tak samo? Czy jest to część która sama steruje, ma określone parametry i musi być konkretna dla danego modelu?
    Screenshot_20211120-121512_Allegro.jpg
    Screenshot_20211120-125625.jpg

    Na drugim zdjęciu jest zawór właściwy. Ale trudno dostepny i kosztuje powyżej 1200zł. Ten pierwszy- nowy zamiennik można kupić już za 250zł. Kopułka wyglądają tak samo. Tylko zawór mechaniczny ma inny kształt.
    Ostatnio edytowane przez MARTINO 1978 ; 20-11-2021 o 13:01

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    jak będzie z benzyny 1.8 albo 2.0 będzie pasować, magneti marelli jest po 215zł, Febi za 320 a Vemo 230zł, więc nie wiem czy nie lepiej używkę na złomie albo na znanym portalu aukcyjnym od 50

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Problem z mondeo TDCi
    By Pucek_TM in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 23:51
  2. [TD MkII] problem z mondeo 1.8 TD
    By GTX_19 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 16:35
  3. Problem z Mondeo
    By baryla in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2007, 20:24
  4. [MkIII] PROBLEM, 6006E MONDEO
    By sauroon in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-08-2006, 22:14
  5. mam problem z mondeo TD 97 rok
    By MIGDAL13 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2005, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów