+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Niewidzialna wycieraczka

    W dniu dzisiejszym zaaplikowałem na Biedrona niewidzialną wycieraczkę od Unique. Środek mocno budżetowy, dostępny na aledrogo za około 25 z przesyłką, czyli tyle co nic .

    Przygotowanie:

    Wszystkie szyby dostały 3 tygodnie temu pakiet w skład którego wchodziło: glinkowanie, Blue Window, IPA, Colli 476 (oprócz przedniej). Przed aplikacją szyby umyte ponownie Blue Window i przetarte IPA.

    Nakładanie:

    Do nakładanie użyłem płatków kosmetycznych. Ruchy kuliste (wcieranie produktu w szybę) następnie pionowe. Podczas aplikacji widoczny film.

    Ścieranie:

    Po 30 minutach polerowanie MF i ręcznik papierowy. MF z Biedronki niebieskie i żółte do szyb. Ścieranie nie szło "łatwo szybko i przyjemnie" ale też mocnej tragedii nie było. Trzeba było się trochę namachać ale to może też wynikać z faktu obfitej aplikacji środka.

    Działanie:







    Przejechałem się ze "zroszoną" przednią szybą po ustawieniach spryskiwaczy i od mniej więcej 70 km/h krople "uciekają". Zobaczy jak będzie wyglądać to w praniu.
    Przednia szyba u mnie jest w miarę nowa, bez widocznych rys.

    Podsumowanie:

    Za taką kasę myślę, że warto spróbować. Czekamy na jakąś deszczową trasę i współpracę z wycieraczkami (wymienione na nowe ALCA). Jutro sprawdzę jak wygląda sprawa szronienia (pod warunkiem że warunki będą takie jak dzisiaj w nocy)
    Ostatnio edytowane przez wrobel ; 19-10-2011 o 19:48
    Moje MKII

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Mav
    Imię
    Łukasz
    Model
    Black Cougar&Mini Cooper
    Silnik
    2.5 V6 & 1.6 16V
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Ladny test. Daj znac po paru myciach, itd jak sie bedzie zachowywala pod wzgledem trwalosci.
    Powiem szczerze, ze u siebie nigdy nie zauwazylem szczegolnie wspanialego dzialania niewidzialnych wycieraczek. Mialem w rekach roznych firm, w rozne sposoby aplikowalem. I efekt jest taki sam jak po nawoskowaniu szyb, moze w niektorych przypadkach niewidzialna wycieraczka jest bardziej trwala...
    W kazdym razie ja przy woskowaniu swojego auta woskuje wszystkie szyby i jestem zadowolony z rezultatu.
    "If in doubt, flat out!"

    Pozdrawiam,
    Mav

  4. #3
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Też byłem zadowolony z efektów woskowania bocznych szyb. Ale jak widać na filmie jest różnica w odpychaniu wody. Tym bardziej, że koszt niewielki. W miarę możliwości będę uzupełniał ten wątek.
    Moje MKII

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Piotrek
    Opis
    MK III '01 2.0 TDDi
    Od
    23 Feb 2011
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Cytat Zamieszczone przez Mav Zobacz posta
    nigdy nie zauwazylem szczegolnie wspanialego dzialania niewidzialnych wycieraczek
    To samo u mnie, dlatego zrezygnowałem z dalszej zabawy z podobnymi środkami, ale tu wygląda to obiecująco
    Daj znać kolego jak z trwałością

    Foka MKII | 1.8 TDCi | 115 HP | Silver X | White Power

  6. #5
    Zbanowany
    Imię
    Marcin
    Model
    Punto II '01
    Silnik
    1.2 16V 80KM
    Od
    15 Jul 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Popieram bardzo fajny wynalazek.

    Stosuje go od dłuższego czasu. Ja uzywam tej z Autoland.

    Jeżeli chodzi o trwałość to jest na tyle trwała, że potrafi doprowadzić do nerwów. Dlaczego? Już mówie (tzn. piszę ). Jest bardzo fajna w działaniu ale tylko przy większych prędkościach, przy niższych robią się podczas deszczu takie bąbelki wody i jak chce je wygonić z szyby wycieraczką to zostawia na pare sekund taką smuge jak "zawoskowana" szyba po myjni co trochę denerwuje
    Od czasu jej nałożenia myłem samochód już z 10 razy i dalej się jeszcze trochę trzyma tzn. zostawia smugi po przejechaniu wycieraczką i przy ok.80km/h kropelki dalej zmykają z szyby w tępie ekspresowym

    Jeśli chce się ją usunąć to też jest środek który bardzo dobrze sobie z nią poradzi ale trzeba trochę machać ręką i szmatką po szybie (zresztą dokładnie tak samo jak przy nakładaniu niewidzialnej wycieraczki ).
    Środek ten to taka pianka do odtłuszczania i czyszczenia szyb też z Autolandu (ktoś zaraz pomyśli, że jestm przedstawicielem tej firmy ale nic z tych rzeczy ). Wogóle jeśli chodzi o odtłuszczanie szyby to polecam tą pianke, przy pewnym nakładzie pracy bardzo fajnie sobie radzi z brudem i innym niechcianymi substancjami na szybie.

    ---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:17 ----------

    Cytat Zamieszczone przez wrobel Zobacz posta
    Czekamy na jakąś deszczową trasę i współpracę z wycieraczkami (wymienione na nowe ALCO).
    Wycieraczki ALCA Mam dokładnie te same założone, super sobie radzą ale jednak będe na jesień musiał przejechać pianą szybe bo już nie drażnią te smugi pojawiające się na kilka sekund po przejechaniu wycieraczkami.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Nie używam tego typu specyfików ale jesli pomagają to przeciwny im tez nie jestem

  8. #7
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzisiaj przetestowane podczas deszczu. Padał akurat taki kapuśniak, ale mimo to od 60km/h* krople zaczęły uciekać. Przy niższych prędkościach wystarczył jeden przejazd wycieraczek i szyba czysta (delikatna mgiełka po przejeździe ale znika praktycznie od razu więc nie jest uciążliwa) . Przy około 90-100km/h* krople uciekają aż miło. Zobaczymy jak będzie wyglądać podczas większych opadów.

    *Prędkości licznikowe.
    Moje MKII

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    ja używałem preparatu tego typu firmy K2 (kupiłem z głupa z ciekawości) koszt 6zł efekt zadowalający po przeczytaniu tego opisu stwierdzam nawet że nie odbiega od tego za 25zł

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  10. #9
    Kursant Awatar wrobel
    Imię
    Przemek
    Opis
    MK II 1.8TD KOMBI 98r.
    Od
    06 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jondi każda NW działa na takiej samej zasadzie. Pozostaje ewentualnie kwestia żywotności co przekłada się na stosunek cena/jakość. Pozostałymi parametrami są:
    prędkość od której zaczyna działać, smużenie, łatwość aplikacji, dla "zboczeńców" ewentualnie zapach . Mam nadzieję, że żadnego nie pominąłem.
    Moje MKII

  11. #10
    Wulkan
    Gość
    Ja używam Autolandu cena +-12zł. Trwałość na poziomie zadowalającym myje często auto na bezdotykowych więc silnym strumieniem po całym aucie i środek się trzyma już 3 mycie. Druga sprawa wycieraczki nie dostają tak w dupę, pracują efektywniej, a szyb nie czepia się tak uliczny syf.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    no to ten środek po 2 aplikacjach trzymał od marca do sierpnia auto myte średnio raz w tygodniu zapach miało koszmarny smużenie występowało ale pomimo tego że jestem przewrażliwiony na tym punkcie nie przeszkadzało mi

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  13. #12
    Zielony listek Awatar guuuma
    Imię
    Maciej
    Opis
    MDO MK1 2.0 Kombi 136KM + LPG
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Poznań
    ja kiedyś kupiłem K2 NUTA i od tamtej pory odpuściłem sobie kombinacje z szybami po godzinnym głaskaniu szyb w słońcu nadal wyglądały jak zaparowane...
    tak więc wole zainwestować w lepszy płyn do spryskiwaczy... ale to tylko moja opinia i każdy może się z nią nie zgodzić
    Ostatnio edytowane przez guuuma ; 22-10-2011 o 16:39

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Ostatnio widziałem taki specyfik na półce w Carrefourze i jedynie się uśmiechnąłem sądząc że to coś pokroju magnetyzera a tutaj widzę że wrobel pokusiłeś się o test czekam na efekty

  15. #14
    Zielony listek Awatar guuuma
    Imię
    Maciej
    Opis
    MDO MK1 2.0 Kombi 136KM + LPG
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Poznań
    ja raczej zastanawiam się nad polerowaniem szyby przedniej... tyle czy taka opcja ma sens???

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Mav
    Imię
    Łukasz
    Model
    Black Cougar&Mini Cooper
    Silnik
    2.5 V6 & 1.6 16V
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Tradycyjnymi pastami polerskimi raczej szyby nie ruszysz. Profesjonalne zaklady cenia sie w tej kwestii na tyle, ze nie jednokrotnie taniej wychodzi kupic nowa szybe. Dodatkowo nie wszyscy sa z efektu w 100% zadowoleni, spotkalem sie z wieloma negatywnymi opiniami. Podobno jest jakis patent z serii "domowym sposobem" i poleruje sie bodaj filcem i tlenkiem ceru, ale to tylko tak luzno zaslyszane. Na sobie nie testowalem.
    "If in doubt, flat out!"

    Pozdrawiam,
    Mav

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Mav ma świetą racje robi się to filcem i tlenkiem ceru, ale jest to zdecydowanie nie zalecane w przypadku przedniej szyby bo można zrobić soczewkę i pogorszy to widoczność dość znacząco ;/ jest to dość niebezpieczne zjawisko więc samemu nie polecał bym robić no chyba że wychodzi sie z założenia nie wyjdzie to kupie nową

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  18. #17
    Zielony listek Awatar guuuma
    Imię
    Maciej
    Opis
    MDO MK1 2.0 Kombi 136KM + LPG
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Poznań
    a to wole już gdzieś kupić nową lub używaną ale grzaną
    ale co do polerowania to zastanawiam się najmocniej nad bocznymi bo niestety... parapety w mk1

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    prawda jest taka że nie masz nic do stracenia z przednią i bocznymi tylko trzeba by zabezpieczyć wszelkie gumy i lakier bo to dość agresywny środek
    Co do używanej szyby też ryzyko. Przerabiałem temat i żaden zakład nie chciał mi wkleić takiej szyby na własną odpowiedzialność bo może być jakieś mikro uszkodzenia które się powiększy w skutek montażu (mocne wciśnięcie szyby) i szyba poleci

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Tę niewidzialną wycieraczkę miałem zaaplikowaną rok temu od razu przy wymianie szyby w warsztacie Autoglass Jaan. Środek jakis warsztatowy więc chyba troche lepszy niz te marketowe. Od razu mnie uprzedzili, żeby potem nie myć auta na automatycznych myjniach z woskowaniem. Jakiegoś szczególnie zachwycającego działania nie zauważyłem. Fakt, że na samym początku kropelki uciekały przy szybszej jeździe, a i jadąc za kimś po mokrej nawierzchni nie trzeba było używać spryskiwaczy tylko wystarczyło jedno śmignięcie wycieraczkami. Ale z czasem działanie coraz mniej zauważalne i po kilku miechach po sprawie... No i pamiętam problem jak chciałem szybe z much wyczyścić kilka dni po nałożeniu tego środka. Szyba niby czysta, ale pod światło ciągle takie paćki jakby tłusta była. Ile ja się namęczyłem, żeby te paćki zniknęły. W końcu chyba dałem sobie spokój...

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    a tak z innej beczki - czy te specyfiki nie szkodzą w jakiś sposób samej szybie? Kiedyś takie opinie usłyszałem i to był powód, dla którego odpuściłem sobie zakup tego specyfiku...
    Carpe diem...

Podobne wątki

  1. [Preparaty] Niewidzialna wycieraczka
    By leszcz in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 01:17
  2. [MkI] Wycieraczka tył
    By GANTU in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 20:56
  3. [MkI] Tylna wycieraczka
    By T9new in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 21:29
  4. [MkII] wycieraczka
    By mutombo in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 19:17
  5. [MkII] wycieraczka tył
    By burton in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów