+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Kursant
    Opis
    mondeo MK3
    Od
    05 Oct 2009
    Mieszka w
    Ostrów Mazowiecka
    Chyba poradziłem sobie. Częsci zakupione w skierniewicach , za komplet 1290 i znalazłem w ostrowi warsztat który podjął się roboty za 400zł.
    Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie, zostanie kasy na kilka browarków.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    przemek0113
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez raclet Zobacz posta
    Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie, zostanie kasy na kilka browarków.
    A zlot już w maju

  4. #23
    Grzegorz84zg
    Gość
    Moje pytanie : czy dużo wyższy jest koszt wymiany dwumasy w 2,2 tdci niż w 2,0 ?? Bo u mnie też już coś rzęzi przy 240 tys
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz84zg ; 07-02-2012 o 12:21

  5. #24
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    30 Jan 2012
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    Hmm mam 222 tyś przebiegu, kupiłem go to miał 197 tyś, ciekawe czy było wymieniane dwumasa+sprzęgło, mam ogromną nadzieję że tak

  6. #25
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    mogło być wymieniane ale... nie musiało. U siebie wymieniłem przy około 180 tysiącach przebiegu. Po wyjęciu okazało się że dwumasa, docisk i sprzęglo było jeszcze w dostatecznej formie (ze 30 tysięcy by przelatało zapewne). Duzo gorzej było z wysprzeglikiem - ten zaczynał ćwierkać (ale i tak pewnie jeszcze z dyche by polatał)...

  7. #26
    Kursant
    Opis
    Mondeo TDCi GHIA 115 KM
    Od
    29 Aug 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Ja też wymieniałem sprzęgło czyli: tarcza + docisk + dwumasa + wysprzęglik części z firmy LUK a do tego wymieniałem jeszcze tak zwaną małą dwumase + napinacz + rolkę + pasek oraz pasek z drugiej strony silnika (nie pamiętam co on napędza hm chyba pompę wodną ale głowy nie dam sobie urwać) części posiadałem swoje u mechanika tylko zapłaciłem za robociznę, a sam się zdziwiłem 500zł. Zakład w Małopolskim w Wadowicach jak coś to mogę podać namiary na PW.

  8. #27
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    tdci 130ps

    Takze przymierzam się do dwumasy gdyz mi halasuje stuka na wolnych na zimnym na upartego można jeździć ale powoli się przymierzam
    W środku oryginał przebieg 240tys
    Jak koledzy mówili da radę dolatac do takich przebiegów ale kumpel kupil u niemca w benzynie i przy 169tys wymienial bo cały czas strzelal że sprzęgła i chciał zawsze pokazać co to nie on palenie gumy itp


    szt komplet dwumasy 1700-2000 zależy gdzie sie kupi
    Robocizna zaleŻy od mechanika 400-590

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Nie chciałem zakładac nowego tematu, czy mieliście w rękach nową dwumasę Luka ? Czy posiada ona luzy? Szperając po necie można się natknąć na opinie że luk sprzedaje dwumasy z luzem którego nie posiadały nowe koła.

  10. #29
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin

    Karwas8

    Nie jestem specjalistą ale kupiłem zestaw luka i rozmawiałem z mechanikiem to stwierdził że ciężko określać luz jeśli koło niejest zamontowane lub na maszynę dać do sprawdzenia własnoręcznie stwierdził że by nawet niesprawdzal chyba że po wzieciu w ręce całe by latalo to by niezakladal nawet

    Ogólnie poleca luka i powiedział że żaden producent nierobi ideału bo części wytrzymały by tyle że mechanicy niemieli by pracy a producent kasy bo byśmy kupowali raz kiedyś albo jak byśmy niemieli co z kasą robić

    A i co do wymiany i trwałości zależy wszystko od montażu jeśli ktoś źle zamontuje to wytrzymałość się skraca
    Ten mechanior miał przypadek Forda w którym wymieniono cały osprzęt i po 15 tys znalazł się i niego w poszukiwaniu co jest
    Szukał i znalazł źle zamontowane koło dwumasowe co przegrzalo docisk i spalilo wysprzeglik co daje że zakład które robił musiał ponieść koszty
    Ostatnio edytowane przez karwas8 ; 27-06-2015 o 06:06

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar kon146
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    02 Mar 2012
    Mieszka w
    obecnie Fulda
    Ja również polecam LUK-a. To dobra firma. Jak zmieniałem u siebie sprzęgło w Mk2 to własnie kupiłem LUK-a. Dałem 780zł ze 2 lub 3 lata temu a dwumasy nie mam

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    chodzi mi o taką sytuację, która nie powinna mieć miejsca:
    https://www.youtube.com/embed/h2QvS35ddm0
    Ostatnio edytowane przez swojtas ; 27-06-2015 o 17:31

  13. #32
    Kursant
    Imię
    piotr
    Model
    ghia
    Silnik
    6 bieg
    Opis
    mondeo mk4
    Od
    31 Aug 2012
    Mieszka w
    swiebodzin
    To co masz w linku to u mnie stare koło robiło i po wymianie cisza

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Panowie, czy ktoś wymieniał u siebie uszczelniacz wału przy kole dwumasowym? Interesuje mnie jakiej firmy uszczelniacz kupowaliście i czy dodatkowo używaliście sylikonu, bo podobno nowe uszczelniacze nie posiadają drugiej gumki uszczelniającej co stare i potrafią przeciekać już po 1000km .

Podobne wątki

  1. [TD MkI] koszty wymiany uszczelki głowicy?
    By orson in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 18:50
  2. [TD MkI] Koszty wymiany koncówek wtrysków
    By tedi88 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2009, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów