+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI kombi
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    [MkIII] Lampka oświetlenia wnętrza

    Witam wszystkich! Właśnie nabyłem oryginalna lampkę wraz z ramką do montażu w podsufitkę nad tylną kanapą i mam mały dylemat. W którym miejscu wyciąć otwór? Prośba do kolegów którzy mają takową zainstalowaną fabrycznie w kombi o podanie wymiaru - lokalizacji. Najlepiej odległość od krawędzi przedniej lampki do krawędzi ramki tej środkowej ewentualnie jakieś sugestie. Trochę się obawiam, że wbiję nożyk w miejscu wzmocnienia i będzie kłopot. Za wszelką pomoc tradycyjnie Pozdrówka.
    Pozdrawiam. Ben32
    Srebrne kombi MKIII 2.0 TDCi - 2004

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar ugni
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Powiedz ile zapłaciłeś za tą lampke i rameczke?Ja jeszcze nie mam ale zamontuje jak sie cieplej zrobi
    Pozdro Karol

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI kombi
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Dzięki dobrym kontaktom jedyną stówkę !!!!
    Pozdrawiam. Ben32
    Srebrne kombi MKIII 2.0 TDCi - 2004

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    ...
    Od
    06 Jul 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Zrób "search" po archiwum albo kliknij sznurek http://www.mondeoklubpolska.org/modu...rder=0&thold=0

    Wg mnie doskonały artykuł
    Hugo
    2.0 TDCi Panther Black

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI kombi
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Dzięki ale ten artykuł znam. W kombi jest nieco inaczej ze wzmocnieniami i jeżeli ktoś ma oryginał to byłbym wdzięczny za zmierzenie odległości wspomnianych lampek. A może ktoś już montował i doszedł sam do jakiś wniosków ?
    Pozdrawiam. Ben32
    Srebrne kombi MKIII 2.0 TDCi - 2004

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    F30 320d
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Jedź do salonu i popatrz w jakimś nowym egzemplarzu . Ja właśnie tak zrobiłem przed montażem.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI kombi
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Bardzo bym chciał ale w moim mieście taką wersję, która miałaby zainstalowaną lampkę mieli w sprzedaży jeden raz od chwili pojawienia sie MKIII. Na serwisie też nie potrafią dokładnie wskazać właściwej lokalizacji - mówią, że nigdy oficjalnie tego nie robili. Jeżeli ktoś ma blisko salon lub serwis i mógłby podjechać sprawdzić czy takowy jest na stanie będę bardzo zobowiazany .
    Pozdrawiam. Ben32
    Srebrne kombi MKIII 2.0 TDCi - 2004

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI kombi
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    No tak, czas mija, a pomocy w tym temacie trochę mało. Nie doszukałem się MKIII-ki, kombiaka z lampką do podpatrzenia, więc podejrzałem inne marki i przyjąłem zasadę podpatrzoną u nich. A mianowicie, lampka umieszczana jest prawie dokładnie nad końcem albo początkiem, jak kto woli, siedziska tylnej kanapy. Oczywiście na środku podsufitki. Postanowiłem tam wbić nóż celem wycięcia stosownego otworu i okazało się to pełnym sukcesem. Nie ma wzmocnienia w tym miejscu i światło oświetla dokładnie to, o co chodziło, czyli kanapę / całą / i co najważniejsze, bardzo dobrze podłogę za przednimi fotelami. Teraz jest tak jak powinno być od początku. Pewnie temat bardziej będzie aktualny jak się trochę ociepli ale ja już miałem serdecznie dosyć ciemności przy czarnej tapicerce i szybko zapadającym zmierzchu. Mam nadzieję, że następnym chętnym do jasności będzie łatwiej.
    Pozdrawiam. Ben32
    Srebrne kombi MKIII 2.0 TDCi - 2004

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez Ben32
    No tak, czas mija, a pomocy w tym temacie trochę mało. Nie doszukałem się MKIII-ki, kombiaka z lampką do podpatrzenia, więc podejrzałem inne marki i przyjąłem zasadę podpatrzoną u nich. A mianowicie, lampka umieszczana jest prawie dokładnie nad końcem albo początkiem, jak kto woli, siedziska tylnej kanapy. Oczywiście na środku podsufitki. Postanowiłem tam wbić nóż celem wycięcia stosownego otworu i okazało się to pełnym sukcesem. Nie ma wzmocnienia w tym miejscu i światło oświetla dokładnie to, o co chodziło, czyli kanapę / całą / i co najważniejsze, bardzo dobrze podłogę za przednimi fotelami. Teraz jest tak jak powinno być od początku. Pewnie temat bardziej będzie aktualny jak się trochę ociepli ale ja już miałem serdecznie dosyć ciemności przy czarnej tapicerce i szybko zapadającym zmierzchu. Mam nadzieję, że następnym chętnym do jasności będzie łatwiej.
    W poniedzialek bede mial kpl podsufitówke z taka lampką,wlasnie od MKIII kombi wiec bedzie dokladny pomiar ,szybciej sie nie dalo

  11. #10
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)

    Re: [MkIII] Lampka oświetlenia wnętrza

    Cytat Zamieszczone przez Ben32
    Trochę się obawiam, że wbiję nożyk w miejscu wzmocnienia i będzie kłopot.
    Trochę już po fakcie, ale podpowiem jak ja sobie poradziłem.
    Tez nie miałem pewności gdzie się "wciąć" w sufit żeby nie trafić na wzmocnienie dachu. Ale znalazłem w TISie taki rysunek na którym widać - oprócz rozkładu wiązek - zarys wzmocnień dachu. To jedno.
    A potem wziąłem długą igłę "groszówkę" (taką z 5 cm) i udałem się do samochodu. Seria nakłuć podsufitki dała jednoznaczną odpowiedź na pytanie "gdzie są wzmocnienia" Podsufitka jest na tyle miękka że igła spokojnie przez nią przechodzi - a reszta chyba oczywista
    Dobra, zmiana!

  12. #11
    A ja montowałem w ostatni weekend w swoim hatchbacku. Teraz dopiero z waszych postów dowiedziałem się, że są jakieś wzmocnienia . Ja przyłożyłem ją tam, gdzie chciałem żeby była, czyli tak, aby oświetlała to co trzeba, a nie świeciła w oczy pasażerom i wychlastałem dziurę. Nie zauważyłem żadnych wzmocnień dachu w promieniu kilku(nastu) centymetrów od tej dziury :metal

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez bonat
    A ja montowałem w ostatni weekend w swoim hatchbacku. Teraz dopiero z waszych postów dowiedziałem się, że są jakieś wzmocnienia . Ja przyłożyłem ją tam, gdzie chciałem żeby była, czyli tak, aby oświetlała to co trzeba, a nie świeciła w oczy pasażerom i wychlastałem dziurę. Nie zauważyłem żadnych wzmocnień dachu w promieniu kilku(nastu) centymetrów od tej dziury :metal
    No to mialeś szczescie,bo bys szukał drugiej podsufitówki albo tapicera :metal

Podobne wątki

  1. [MkIII] Żarówki LED do oświetlenia wnętrza
    By Seeeebek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:35
  2. [MkIII] Brak oświetlenia wnętrza
    By dlugi63 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 14:18
  3. [MkII] GHIA - lampka oświetlenia wnętrza działa "w poło
    By Bartlomiej in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 10:40
  4. [MkII] brak oświetlenia wnętrza
    By Bartom in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 20:19
  5. [MkI] Lampka oświetlenia wnętrza
    By Breko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2006, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów