+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę

    Problem z otwarciem tylnej klapy oraz brak centralnego i wew. zamykania

    Witam

    (mk3, tddi, 2001, sedan)

    Dawno mnie nie było i od razu gruba rura.

    Od tygodni nie śmiga mi otwieranie tylnej klapy (ani z pilota ani z guziczka na panelu) tylko mechanicznie z kluczyka.
    Dziś zawiozłem Panne do roboty otworzyło się normalnie a że po powrocie mam wolne to postanowiłem zobaczyć co tam siedzi, zdjąłem plastyk (2 wkręty) zamka później odsunąłem materiał (ten na plastykowych zaczepach) i ukazał mi się całe cudne zapinadło wraz z kabelkami oraz śruby do odkręcenia całego panelu (tego co to ma podświetlanie tablicy i dziurkę na kluczyk). Zobaczyłem że roboty jest dużo złożyłem do kupy i zostawiłem.

    Chcę zamykać furę z kluczyka a tu zonk.

    W środku jak zamknę blokadę drzwi (to małe nad klamką) to normalnie blokują się wszystkie a tu drugi zonk nic nie działa, słyszę tylko cyk cyk cyk przy próbie zamknięcia ale nic się nie dzieje.

    Pany co robić ?

    - czy na klapie bagażnika jest masa ? i mogłem ją gdzieś odciąć (aczkolwiek nic nie ruszałem)
    - co robić w takim przypadku ?
    - czyżby przez zwalony zamek bagażnika rozleciało się coś jeszcze ?

    doradźcie coś ?


    Cały czas do przodu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Panowie poległem,

    Odłączyłem tylny microstyk, przy okazji ułamałem mocowanie - się nic niestanie.
    Odłączyłem Aku i nic.

    Otwieranie z pilota (guzika nie działa) (jest tak jakbym nie miał centralnego) - tylko kluczyk.

    Nie dział również otwieranie bagażnika z kokpitu.

    W dodatku jak otwarłem drzwi i kliknołem na pilocie kłódkę on/off to słyszę stycznik gdzieś w okolicy pasożyta.

    Bym zapomniał (pilot ok) bo działa otwieranie i zamykanie szyb (jak dłużej potrzymam kłódkę)

    Czekam na radę bo sam już za wiele nie wskóram, ew. czy jest jakiś bezpiecznik tylko od centralki bo nie mogę znaleźć ?
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 23-10-2011 o 15:52


    Cały czas do przodu

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    W środku jak zamknę blokadę drzwi (to małe nad klamką) to normalnie blokują się wszystkie a tu drugi zonk nic nie działa, słyszę tylko cyk cyk cyk przy próbie zamknięcia ale nic się nie dzieje.
    Nic z tego nie rozumiem ale zakladam ze masz zwalone mikrołączniki w zamku kierowcy - samochod mysli ze jest zamkniety od srodka i dlatego nie pozwala otworzyc klapy

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Kolego identycznie kombinowałem a że Mondziak nigdy nie zawiódł to rozebrałem drzwi kierownika (wszystko obrzydliwie suche) no niema się do czego doczepić. Czyli tylna klapa ok, zamek kierownika ok, Aku ok, imo ok, pilot ok, kurde nie mam pojęcia co jest nie tak,

    Najgorsze że klapa, drzwi wyglądają na oryginał obrzydliwe zadbane ( zero rdzy, zacieków, czegokolwiek) jak na 260 kkm to w szoku byłem, zwłaszcza że robiłem fiata i opla i wszystko z mniejszym przebiegiem i wyglądało obrzydliwie w porównaniu z Fordem. Tu do niczego nie można się doczepić. Więc to nie zwarcie ew. brak masy lub bezpiecznik.

    Acha jak kliknę kłódkę przy otwartych drzwiach tj. drzwi zamknięte ale rygiel otwarty ( aby zamknąć autko należy przekręcić kluczyk) to gasi mi się lampka kabiny ta na środku.
    Czyli komp. ok imo ok, kluczyki ok, centralny nie ok - tylko do diabła co z nim może być nie tak.
    Lampka (komp.) wie że zamykam ale zamek nie rygluje ani nie otwiera w dodatku po stronie pasożyta słychać klik (jakby stycznik) szlak mnie trafia. Niema się do czego przyczepić a nie działa.

    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:12 ----------

    Aha bym zapomniał.

    przy otwieraniu mechanicznym (kluczyk) włącza się lampka kabiny, więc komp. ok to samo z zamykaniem - lampka wyłącza się. Ręce opadają.
    To samo przy naciśnięciu kłódki (zamknij na pilocie) (lampka gaśnie przy zamkniętych drzwiach) ale rygiel się nie zamyka - szlak mnie trafia.
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 23-10-2011 o 23:40


    Cały czas do przodu

Podobne wątki

  1. [MkII] problem z otwarciem tylnej klapy
    By Pasiak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 23:30
  2. [MkII] problem z otwarciem klapy bagaznika z pilota
    By gongol6 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów