+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle

    Talking głośno chodzi,dymek z wlotów powietrza przy szybie od zewnątrz

    Witajcie!! mam pewien problem w moim mk4 którego nie potrafię zdiagnozować,juz wyjaśniam o co chodzi otóż niekiedy mam coś takiego że silnik głośno pracuje a nawet głośniej buczy jak jadę albo jak dodam gazu na postoju,oprócz tego dym pojawia się z tych wlotów po lewej i prawej stronie między szyba a maską i jest taki śmierdzący zapach jak stanę przy samochodzie mniej więcej koło przednich drzwi a nadkolem od strony kierowcy, ta sytuacja zdarzyła mi się już od prawie roku,bedę wdzięczny za pomoc.....czy może być przyczyną filtr cząsteczek stałych? bo klima to nie bo sprawdzałem a tak to nie mam pojęcia,może ktoś z was miał już coś takiego....pozdro

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Brodziu
    Imię
    Sławek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    Łódź
    No dymu nigdy nie zaobserwowałem, ale faktem jest że jak komputer zarządza procedurę "przepalania" DPFu (widze to po spalaniu chwilowym) to czuć trochę zapach palonego plastiku lub cos w podobie.
    Nie ważne z jakiego regionu - ważne że razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  4. #3
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    czuć taki dziwny zapach,nie wiem do czego to porównać,taki specyficzny jest no i męczy mnie to że z tych kratek między maską a szybą wychodzi niekiedy jakiś dym i po czasie ustaje,nie wiem, jak myślicie jeżeli wybiorę się do Aso to zdiagnozują to albo co...nie wiem już co myśleć gdzie się udać,byłem u mechanika a i tak nic nie dało

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

    będę wdzięczny za każdą pomoc...pozdro

  5. #4
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    może zwyczajnie robisz trasę akurat tak długą że kończysz w momencie kiedy DPF przepala się w najlepsze, stąd na postoju widać takie cuda- spróbuj kiedyś pojechać do domu/pracy troszkę okrężną drogą

  6. #5
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    może i masz racje bo ja dużo nim nie jeżdzę w ciągu roku zrobiłem 10 tyś,mondeusz chodzi jak lala tylko właśnie to go męczy ja podejrzewam DPF no zaobserwowałem że na krótkich odcinkach to się zdarza a jak śmigałem na dłuższą trasę to spokój był,no nie wiem czy tak to zostawić czy mogę coś z tym zrobic....

  7. #6
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Nie mam diesla i nie znam się, jednak z tego co się orientuję aby filtr działał jak należy MUSISZ go od czasu do czasu przepalić. Właśnie takie krótkie-5-7 km trasy dziennie i nic więcej to śmierć dla DPFa

  8. #7
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    dzięki za info....a orientujecie się czy ten filtr jest potrzebny....czy może będzie lepiej jak go usunę oczywiscie jeżeli jest taka możliwość no albo będę jezdził od czasu dynamicznie żeby się przepalił

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    dzięki za info....a orientujecie się czy ten filtr jest potrzebny....czy może będzie lepiej jak go usunę oczywiscie jeżeli jest taka możliwość no albo będę jezdził od czasu dynamicznie żeby się przepalił
    taka możliwość istnieje:

    http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...e7-1eA&cad=rja

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    a jak śmigałem na dłuższą trasę to spokój był
    Przegoń go dobrze, tzn. na wyższych obrotach nie koniecznie przy nieprzepisowych prędkościach To mu na pewno dobrze zrobi

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    oczywiscie jeżeli jest taka możliwość
    Oczywiście, że jest taka możliwość Zajmuję się tym praktycznie każda firma wykonująca chip tuning


    Cytat Zamieszczone przez Bialko83 Zobacz posta
    no albo będę jezdził od czasu dynamicznie żeby się przepalił
    To też jest sposób, ale jednak jego usunięcie spowoduje to, że nie będziesz się musiał nim interesować, ale jak wiadomo ma to też swoje minusy

  11. #10
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    panowie dzieku za info....coś w tym kierunku zrobie moze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak go poprodtu usunę,myślę ze cena nie zbije mnie z nóg,o dalszej przygodzie mondeudza bede informowal,dodam ze autko fajnie się spisuje tylko właśnie takie coś mnie zaskoczyło,pozdrawiam wszystkich

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Jeśli filtr nie sprawia problemu, to nie widzę sensu go usuwać. Dym przy wypalaniu filtra jest rzeczą normalną, tak, jak smród, jak z diesla lat 70. Tylko nie wiem, skąd ten dym w kratkach. U mnie przy wypalaniu dymi tylko z wydechu...
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  13. #12
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    no niekiedy właśnie tak się dzieje że leci dym z tych kratek i czuć go nawet w środku oprócz tego przy tym głośno chodzi ale te odgłosy nie sa z silnika tylko spod mondeusza

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    To też normalny objaw wypalania DPF.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar wojtbf1
    Imię
    Wojtek
    Model
    S-Max Titanium S
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    02 Sep 2008
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Przy następnych takich objawach zaobserwuj jaką masz wartość w pozycji ,,chwilowe spalanie,, lub w autach z początku produkcji ,,odległość,, na komputerze pokładowym..... u mnie w czasie wypalania komp pokazuje 1.1 do 1.3 litra na godz. , w zależności co jeszcze mam włączone, normalnie na biegu jałowym jest 0.5 l/godz. wszystko oczywiście na postoju.....
    Dodatkowo jeszcze włącza się wentylator chłodnicy....
    było
    Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titek X
    Heko chip 175KM/409Nm

  16. #15
    Pieszy Awatar Bialko83
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeusz mk4 2.0 TDCI 130 km
    Od
    16 May 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Kozle
    racja wentylator chlodnicy tez sie wlącza.....bede musial przyjrzec sie dokladnie...dzieki

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez wojtbf1 Zobacz posta
    Dodatkowo jeszcze włącza się wentylator chłodnicy....
    dokładnie Mi się już zdarzyło ze 2 razy wychodzić i sprawdzać, czy nie chodzi, aby podczas wypalania nie gasić...
    Zaobserwowałem też objaw chwilowego przerywania auta podczas uruchamiania wypalania.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  18. #17
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    Jeśli filtr nie sprawia problemu, to nie widzę sensu go usuwać. Dym przy wypalaniu filtra jest rzeczą normalną, tak, jak smród, jak z diesla lat 70. Tylko nie wiem, skąd ten dym w kratkach. U mnie przy wypalaniu dymi tylko z wydechu...

    Na jaki kolor dymi ? U mnie dzisiaj pierwszy raz zauważyłem niebieski dym z wydechu jak na trasie dałem mocniej gazu. Samochód mam od 2 lat i wcześniej tego nienzauwazylem. Dymienie trwalo kilkanaście sekund i spokoj. Po postoju okn3h dostal ponownie w palnik i nic nie dymił. Ponoc to normalny objaw? Moze zmianą paliwa wplywa na dymienie lub jego brak
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


Podobne wątki

  1. [MkII] wyświetlacz temperatury powietrza na zewnątrz
    By 62542 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 00:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 19:30
  3. [MkIII] Głośno chodzi wentylator.
    By foka76 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 22:02
  4. [MkII] Strzela i głośno chodzi
    By skot in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 18:17
  5. Naprawa wlotów powietrza w kabinie MkI
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów