+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,5 V6
    Od
    11 Aug 2010
    Mieszka w
    Gniezno

    Wymiana uszczelki pod głowicami ????

    Witam. Mam problem dzisiaj podczas powrotu do domu zagotowała mi się woda. Pojechałem do znajomego mechanika a on stwierdził ze do wymiany uszczelka pod głowicą . Po odpaleniu od razu wypycha wodę. może objawy szarpania z którymi się borykam też są spowodowane tym samym. Czy to jednoznacznie świadczy o konieczności wymiany uszczelki ? Jeśli tak to może ktoś podać mi linki gdzie i jakie uszczelki kupić i mniej więcej ile kosztuje wymiana uszczelek .
    Jestem załamany v6 umarła
    Ford Mondeo V6 2,5 + LPG by PITEC ( AC STAG 300 Plus + Hana H2000 )


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    siemka uszczelka kosztuje kolo 40 zl jak kiedyś robilem a robota nie wiem ile bo sam robiłem to uszczelkę dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Zanim się załamiesz nad uszczelkami ,to sprawdź termostat i pompę wody.
    Cytat Zamieszczone przez grzes13 Zobacz posta
    siemka uszczelka kosztuje kolo 40 zl
    ?????? ciekawe rzeczy tu piszesz
    Ostatnio edytowane przez Krzychu32 ; 26-10-2011 o 22:03

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu32 Zobacz posta
    ?????? ciekawe rzeczy tu piszesz
    Krzychu......bez stresu kolega grzes13 chyba nie wie co to mondeo V6

    A co do tematu - lipa nie łam się na allegro jest gość co ma zestawy uszczelek na cały silnik za 400 zł trzeba jeszcze tylko dokupić 3 uszczelniacze i masz wszystko
    Nie wiem jak u innych wołają za robocizne ale w moim zaprzyjaźnionym warsztacie robią po 200zł od uszczelki, a co najważniejsze to nie jest dla nich straszne że to mondeo v6 bo większość warsztatów jak usłyszy że silnik V to cena od razu 2x większa

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,5 V6
    Od
    11 Aug 2010
    Mieszka w
    Gniezno
    znalazłem na allegro goscia co ma zestawy ale 430 zł na jeden rząd czyli 860 zł zestaw , jak masz linka do innego gościa daj linka
    Ford Mondeo V6 2,5 + LPG by PITEC ( AC STAG 300 Plus + Hana H2000 )


  7. #6
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Szykuj kolego 1500zł minimum chyba, że sam robisz

    ---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez lipa_ml Zobacz posta
    znalazłem na allegro goscia co ma zestawy ale 430
    to jest zestaw na cały motor

    http://allegro.pl/cougar-mondeo-2-5-...860582623.html

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    mondeodream: kolego to nie jest zestaw na cały motor tylko na górę silnika i do tego też niepełny bo tam niema uszczelek krokowca egr i przepustnicy. na cały motor to jeszcze powinny być oprócz wymienionych uszczelniacze wału od strony rozrządu i od strony skrzyni oraz uszczelniacz wałka rozrządu to od strony pompy wody.
    żeby porządnie zrobić ten silniczek to pasuje zrobić pełną obróbkę głowic a nie tylko planowanie powierzchni co wyniesie około 600 zł (warunek że nie trzeba będzie wymieniać prowadnic zaworów, bo wtedy koszta rosną). no i robocizna tego kogoś kto ten silnik będzie robić. Przy samodzielnym robieniu silnika to można się zamknąć w jakichś 1300 zł razem z płynami i dodatkowymi uszczelniaczami. jak ma to robić ktoś to bliżej 2000 trzeba szykować. Warto jeszcze od razu zakupić śruby do głowic cena max 200 zł bo jeśli samochód był dłużej jeżdżony na wydmuchanej uszczelce to istnieje niebezpieczeństwo że podczas przykręcania głowic puści śruba a to wtedy dodatkowy kłopot żeby taką śrubę wykręcić i zastąpić dobrą.

    ---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

    no i jeszcze zapomniałem o uszczelce miski olejowej która tez powinna być w secie na cały silnik.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,5 V6
    Od
    11 Aug 2010
    Mieszka w
    Gniezno
    Coraz bardziej optymistycznie
    Ford Mondeo V6 2,5 + LPG by PITEC ( AC STAG 300 Plus + Hana H2000 )


  10. #9
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rodan555 Zobacz posta
    mondeodream: kolego to nie jest zestaw na cały motor tylko na górę silnika
    No coś Ty? "Cały" w cudzysłowiu - kupowałem ten zestaw dla siebie więc wiem co jeszcze trzeba dokupic.
    Lipa jesli chcesz dam Ci namiar na człowieka w Poznaniu, który robi głowice w rozsadnych pieniadzach, jedna głowica 200zł tzn planowanie+docieranie zaworów

    ---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rodan555 Zobacz posta
    1300 zł razem z płynami i dodatkowymi uszczelniaczami.
    Latem zapłaciłem za dokładnie taki zestaw 1150zł
    Ostatnio edytowane przez dream ; 26-10-2011 o 23:56

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    ja jestem "na fali" zakupów części do roboty eSTeka-głowcie właśnie...i powiem tak, do 1300zł spokojnie części znajdziesz i złożysz...ale ja jednak na takiej naprawie nie oszczędzam, bo nie mam zamiaru za 10-20tys km wrócić do tego tematu...uszczelka pod TB zakupiona u mnie też, pod egr-a nie potrzebuję-brak już u mnie płyn chodzący, płyn do wspomagania i pewnie znajdzie się jeszcze baaardzo dużo rzeczy
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  12. #11
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez grzes13 Zobacz posta
    uszczelka kosztuje kolo 40 zl
    Uszczelka wykonana metodą Harnaścraft ?

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    mondeodream: Kolego, nie chodzi o to że Ty wiesz co trzeba jeszcze dokupić, tylko jeśli już udzielasz komuś informacji podawaj ją pełną a nie "to jest zestaw na cały motor" bo to jest wprowadzanie w błąd. A co do obróbki głowic oczywiście można je zrobić taniej, przy czym dużo tu zależy od regionu w którym dana obróbka jest robiona bo ceny potrafią się znacząco różnić. ta cena co podałem to w mojej okolicy jest i wcale nie jest jakąś najdroższą opcją.

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    grzes
    Model
    2.0 tdci 130 koni
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2,0 Tdci 2003 130 koni
    Od
    23 Oct 2011
    Mieszka w
    Świebodzin
    sory pomyłka nie doczytałem ze to V6 zwracam honor )

  15. #14
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rodan555 Zobacz posta
    jeśli już udzielasz komuś informacji podawaj ją pełną a nie "to jest zestaw na cały motor" bo to jest wprowadzanie w błąd
    Panie wrzuć na luz ten komplet na naszym forum potocznie jest nazywany jako "zestaw na cały motor"

  16. #15
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,5 V6
    Od
    11 Aug 2010
    Mieszka w
    Gniezno
    A jak z jakością tego zestawu ? Słyszałem że firmy Reinz można kupić bo są dobrej jakości .
    Ford Mondeo V6 2,5 + LPG by PITEC ( AC STAG 300 Plus + Hana H2000 )


  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    takie jak te z allegro montowałem tylko raz i były ok. jeśli trafisz uszczelki bg automotive to też są ok tych montowałem więcej.

  18. #17
    Zielony listek Awatar marianheweltowy
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2,8 V6
    Opis
    Skoda S100 73rok
    Od
    06 Sep 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    ten zestaw z allegro jest ok, jak kupowalem w lipcu za 380 zl

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez rodan555 Zobacz posta
    i do tego też niepełny bo tam niema uszczelek krokowca egr i przepustnicy
    Stary, gdzieś Ty widział żeby przy wymianie uszczelek pod głowami wymieniać też uszczelki od przepustnicy, egr, krokowca????????? Zdejmujesz cały kolektor i po problemie, nie przesadzaj

    Jak znajdę kartkę co razem z mechanikiem liczyliśmy to zobaczysz lipa jakie są koszty, wiem że za wszystko (uszczelki płyny inne pierdoły i robocizna - jednym słowem wszystko) wyszło coś koło 900zł

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Wiesz dav18 to zależy jak ktoś jest dokładny w tym co robi. A gdzie widziałem takie coś? cuż sam ładnych parę razy wymieniałem uszczelki pod głowicami w v-kach i zawsze wymieniałem te uszczelki. korzystałem po prostu z setów w których one były dołączone. A co do liczenia to na kolanie duuuużo można liczyć gorzej jest jak się już weźmiesz do roboty i wtedy ci wychodzi że jak już rozebrałeś silnik to i to jest do wymiany i tamto i owamto. Lepiej jest czasem liczyć że się więcej wyda i wydać mniej niż odwrotnie.

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez rodan555 Zobacz posta
    Wiesz dav18 to zależy jak ktoś jest dokładny w tym co robi. A gdzie widziałem takie coś? cuż sam ładnych parę razy wymieniałem uszczelki pod głowicami w v-kach i zawsze wymieniałem te uszczelki. korzystałem po prostu z setów w których one były dołączone. A co do liczenia to na kolanie duuuużo można liczyć gorzej jest jak się już weźmiesz do roboty i wtedy ci wychodzi że jak już rozebrałeś silnik to i to jest do wymiany i tamto i owamto. Lepiej jest czasem liczyć że się więcej wyda i wydać mniej niż odwrotnie.
    dlatego ja wymieniam wszystko co przy okazji wyjdzie i np. łatwiej wymienić...cały płyn od wspomagania, płyn chłodzący nowy, pewnie jakaś rolka wypadnie, bo jak znam życie tak będzie...znam takich co np. nie planują głowic tylko dają nowe uszczelki, stare śruby itp. itd. dla mnie jest to metoda raczej "na chwilę" lub "lubię powtarzać się"
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. [Duratec] Wymiana uszczelek pod głowicami
    By jubikej in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 21:47
  2. [TD MkI] wymiana uszczelki pod glowica
    By wodzumk1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 22:52
  3. Wymiana uszczelki pod głowicą
    By Hilar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 20:09
  4. wymiana uszczelki pod głowicą V6
    By elvis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2005, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów