+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki

    Problem z silnikiem TD (ustawienie pompy)

    Cześć mam taki problem padł mi silnik w fordzie był to 1.8td 90KM. Problem polegał na tym że wypadło gniazdo zaworu i pobiło cały tłok wiec kupiłem drugi silnik endura bez turbiny. Wymieniłem silnik dołożyłem turbinę intercooler itp założyłem pompe paliwa od endura z bosterem i z wtryskiem sterującym po odpaleniu silnik nie mam mocy kopci na biało i chodzi jak traktor i teraz zaczyna się problem. 1 opcja złe ustawiony rozrząd na pompie? 2 opcja nie mogę podłączyć niektórych kabli bo były odcięte od wtrysku sterującego itp możne ktoś wie w czym polega problem i może ktoś ma schemat podłączenia takiej pompy ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo MkII
    Od
    03 Feb 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Witam
    Jeśli chodzi ci jak traktor to najprawdopodobniej może być powodem brak korekcji wtrysku. Z tego co wiem do korekcji w enduro potrzebne są dane z wtrysku sterującego i elektrozaworu korekcji wtrysku na pompie (wydaje on charakterystyczne bzyczenie, szczególnie przed uruchomieniem). Sądzę, że nawet jak podłączysz wszystkie przewody to problemem może być komputer. Inne oprogramowanie do sterowania pracą silnika korzystający z danych np. wtrysku sterującego. Są to moje przypuszczenia. Wstaw fotki to może porównam z podłączeniem u mnie.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Hehe nie podłączysz tak hop siup pompy z endury żeby było idelanie najlepiej by było jakbys założył swoja starą pompę-pozbywasz sie w ten sposób problematycznych podłączeń i normalnie ustawisz zapłon.

    I teraz taki myk jest-nie podłaczysz korektora kąta wtrysku ani wtrysku sterującego w mkI bo gdzie? Pozostaje Tobie więc ustawienie rozrządu prawidłowo, na blokady a następnie ustawienie na słuch. Dzieję sie tak poniewaz pozycja neutralna ustawienia zapłonu w mk2 jest troche "do przodu" względem ustawienia z mkI. A z kolei jest tak ponieważ w mk2 masz korektor kąta wtrysku który opóźnia Tobie zapłon a więc niejako w mk2 masz max wyprzedzony kąt wtrysku na pompie który jest sprowadzany do optymalnego kata poprzez korektor. Tymczasem w mkI masz zapłon w pozycji neutralnej opóźniony który na zimnym silniku jest przyspieszany przez przestawiacz zapłonu.

    Komputer a w zasadzie prymitywne urządzenie sterujące jest kompletnie inne w mkI i w mk2 więc nie ma co próbowac podłączac kabelków wszystkich chyba że sie podmieni kompa i część instalacji

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki
    właśnie mam taki problem bo stara pompa chyba sie zatarła i teraz nie mam porównania bede musiał szukać takiej samej pompy co u mnie siedziała w starym silniku

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    ja jezdze MKI z pompa od Endura DE i smiga. Swego czasu chcialem ja wymieniac...ale jakos nie moge sie zabrac.
    Albo pompa jest kaputt, albo zle cos ustawiles.
    Korektor kata wtrysku jest potrzebny podczas zminego rozruchu (najbardziej) ale da sie bez zniego zyc. Jak koledzy pisali - bez wtrysku sterujacego i kilku innych gadzetow (PCM, isntalacja i inne czujniki ) nie zadziala
    Ustaw rozrzad na blokady (lacznie z pompa, jesli dobrze kojarze to wkladalem wiertlo 6mm w otworek w kolko napedowe pompy) zwracajac uwage na to, by sruby regulacyjne kata wtrysku na kole napedowym pompy byly mniej wiecej posrodku fasolowatych otworow.

    Jesli chcesz moge Ci odsprzedac pompe od MKI po regeneracji ktora chcialem zalozyc.
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki
    a jaką masz pompe kolego bo ja potrzebuje typ F18.ITCI.20

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    ITCI 20
    Sprobuj ustawic ta co masz. jesli jest sprawna - bedzie hulac.
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki
    chłopaki jest problem po założeniu seryjnej pompy wtryskowej mondziak ciężko pali i kopci na biało co to możne być już wszystkiego próbowałem możne ktoś podrzuci mi jakiś pomysł ????

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Sliwiec
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD Kombi EnduraDE
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    obstawiam zle zlozony rozrzad. Montowales rozrzad na blokady?
    Chcesz na kogoś liczyć - licz na siebie

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki
    tak tak tylko nie wiem czy dobrze to zrobiłem bo robiłem to pierwszy raz a wiadomo jak to w fordzie ustawić rozrząd. Jak to zrobić prawidłowo ? bo ja to zrobiłem tak wkręciłem śrubę na 47mm w blok silnika czyli ustawiłem GMP zablokowałem wałek (10 kluczyk wsadziłem w rozcięcie na wałku) zablokowałem pompe i założyłem paski dodam ze na fasolkach ustawiłem wszystko na środku czy coś zrobiłem źle ??

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    źle. Masz cały artykuł o ustawieniu rozrządu. Wszystko ejst krok po kroku opisane.

    ---------- Post added at 02:16 ---------- Previous post was at 02:05 ----------

    Po krótce mówiąc, blokujesz wał aby oparł sie o tą Twoją śrubę (tam gdzie opiera sie wał powinna być zeszlifowana do średnicy 8mm), nastepnie poluzowujesz śrube od kółka rozrządu tak zeby między kółkiem a podkładką był milimentr luzu, zbijasz kółko rozrządu, teraz ustawiasz wałek w poziomie poprzez coś pewniesjzego od klucza, ale z braku laku może i być to, poluzowujesz śruby na fasolkach od kółka pompy, wkładasz blokadę kółka pompy (musi pewnie wejśc, bardzo ciasno, czasem ciężko trafić), teraz zluzowujesz wszystkie napinacze, zdejmujesz paski...ufff. Następnie zakładasz pasek pompy, napinacz paska pompy, dokręcasz śruby na fasolkach (nie istotne jest to w jakim sa położeniu bo to zależy od paska bo paserk paskowi nie równy), nastepnie zakładasz pasek rozrządu, wstępnie tak napinasz napinacz (tu sa cyrki), dokrecasz kółko rozrzadu, regulujesz ten napinacz dalej az do skutku zgodnie z artykułem, jak wyregulujesz, wsio dokręcasz, wyjmujesz blokady, krecisz pare razy silnikiem, i znów blokujesz i patrzysz czy wsio jest okay, czyli czy bloakdy wchodzą i czy napinacz jest w odpowiednim połozeniu.

    ---------- Post added at 02:17 ---------- Previous post was at 02:16 ----------

    Jeżeli pasków nie wymieniasz to pomijasz punkty z założeniem i zdjęciem pasków oraz luzowaniem napinacza paska pompy.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    MK 1 i inne
    Od
    08 Aug 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Dodam że bezpiecznie jest kręcić silnikiem kluczem założonym na śrubę wału. W razie żle złożonego rozrządu nie narobisz sobie kłopotu.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK1
    Od
    25 Oct 2011
    Mieszka w
    siemki
    tak tak chłopaki juz wiem ja myślałem ze to kat wtrysku ale dziś mnie tknęło sprawdzić wtryski okazało sie ze 2 wtryski leją

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] [MK3] - problem z silnikiem
    By strusioo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 08:52
  2. [MkI] Ustawienie pompy wtryskowej w MK1 1,8 TD
    By kpt in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-03-2006, 15:48
  3. Problem z silnikiem (??)
    By STraits in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2005, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów