+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Ostrzeszów

    Regeneracja pompy wtryskowej

    Witam,

    Pewnie zaraz mnie zjedziecie od góry do dołu bo zadałem już pytanie na innym forum, i że takich tematów było już wiele, mimo wszystko chciał bym uzyskać jakąś odpowiedź.

    Przechodząc do sedna. Mój Mondeo 2.0 TDDi, nie chce odpalić gdy silnik jest rozgrzany. Tzn po osiągnięciu temperatury roboczej i zgaszeniu go, ponowne odpalenie kończy się porażką. Od razu zaznaczę, że podczas jazdy nic się nie dzieje tzn. nic nie szarpie, żadne kontrolki się nie świec, wszystko chodzi jak gdyby nigdy nic. Natomiast po zgaszeniu klops, nie da rady odpalić. I od razu również zaznaczę, że pomocnicza pompka paliwa działa jak należy czy to na zimnym czy przy ciepłym silniku (SPRAWDZONE!).

    Chciałem się dowiedzieć co może być przyczyną takiej kolei rzeczy oraz czy przy regeneracji pompy wtryskowej faktycznie pomaga zmiana przekaźnika w sterowniku pompy czy jednak należało by się liczyć z awarią mechaniczną?

    Pozdrawiam,

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    05 Jul 2011
    Mieszka w
    Strzelce Wielkie / Częstochowa
    Kolego nie jesteś sam z tą usterką u mnie jak się silnik zagrzeje zgaszę go jak go odrazu odpalam to pali mi się kontrolka od ładowania nie reaguje na pedał gazu w tym czasie i po 15 sekundach sam zgaśnie problemy ustępują jak tylko silnik ostygnie tylko u mnie jest jeszcze problem z mocą ale to od lutego a z tym odpalaniem to od 2tygodni i też nie mam pojęcia dzisiaj zmieniłem przekaźnik pod akumulatorem ale to też nic nie dało

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI
    Od
    28 Apr 2010
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    No u mnie problemem jest fakt, że nie chce odpalić a dodatkowym problemem jest to, że ani na diagnostyce komputerowej nic nie wyskakuje, ani żadne kontrolki się nie świecą, bo samochód albo odpali i jest OK, albo nie odpali i tyle.

    A jeszcze cały czas chcę się dowiedzieć coś na temat regeneracji VP44 tzn zmiany tam jakiegoś przekaźnika czy tranzystora w sterowniku pompy (nie w przekaźniku pod akumulatorem) czy to coś daje czy nie?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    05 Jul 2011
    Mieszka w
    Strzelce Wielkie / Częstochowa
    też się nad tym zastanawiam kiedyś gdzieś widziałem opis jak to zrobić ale za chiny ludowe nie potrafię teraz tego odszukać i bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś na ten temat

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Kolego jest taki tranzystor w sterowniku tej pompy prawdopodobnie może być z nim problem http://allegro.pl/irlr3705z-sterowni...899694431.html, ewentualnie ze sterownika wychodzi jeszcze czujnik halla http://allegro.pl/czujnik-kata-obrot...882823707.html ( odpowiednik czujnika wałka rozrządu w TDCI) u mnie był problem z tym drugim, po wymianie sprawa załatwiona. Poszukaj na allegro tranzystor VP44, na sto procent coś znajdziesz. Bardzo często uszkodzony jest właśnie tranzystor lub czujnik Halla( odpowiedzialny za kąt wtrysku) jedno i drugie nie wymaga regeneracji pompy . Najłatwiej wymienić czujnik Halla , znajdź dobrego elektronika niech zdiagnozuje problem.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    ka
    Od
    14 Oct 2014
    Mieszka w
    Płock
    Witam Kolego mam to samo w swoim mondziaku i proszę o POmoc

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    Bardzo często uszkodzony jest właśnie tranzystor lub czujnik Halla( odpowiedzialny za kąt wtrysku) jedno i drugie nie wymaga regeneracji pompy
    A jak myślisz, dlaczego siada tranzystor, a jego wymiana daje czasami krótkotrwałą poprawę?
    Regeneracji(przynajmniej sekcji zacierającego się tłoczka) nie da się niestety zawsze wykluczyć.

    ---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    A zostając przy starych gratach (mowa o pompie) sam tranzystor musi być naprawdę perfect dobrany no i ponownie wszystko skalibrowane.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 14-10-2014 o 20:48


  9. #8
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Co masz na myśli ,,sekcję tłoczka,, Jeśli mówisz o ,,tłoczku regulacji kąta wtrysku,,https://www.google.pl/search?q=t%C5%...ml%3B800%3B527 to masz rację. Ja zrobiłem pompę sam a miałem ten tłoczek zatarty i z tego co wiem to on jest winny przepalania się tranzystora.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Tak, zazwyczaj zacierający się tłoczek powoduje "upalenie" tranzystora. Zajęcie się jedynie tranzystorem pomaga na krótko albo wcale (przy niefachowej wymianie tr).


  11. #10
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    Tak, zazwyczaj zacierający się tłoczek powoduje "upalenie" tranzystora. Zajęcie się jedynie tranzystorem pomaga na krótko albo wcale (przy niefachowej wymianie tr).
    Bo wymiana tranzystora to eliminowanie efektu usterki a nie jej powodu.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Regeneracja Pompy Wtryskowej - Poznań
    By Tomcio in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 21:23
  2. [TD MkII] Regeneracja pompy wtryskowej-LUBLIN
    By kolosik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 12:30
  3. [TD MkII] Regeneracja pompy wtryskowej 1,8 TD , czy wymiana?
    By Rolf in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 19:37
  4. [TDDi MKIII] Regeneracja pompy wtryskowej? MKIII TDDI
    By reeso in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów