+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin

    MK III Bierze duzo oleju 1.8 PB + LPG Wymiana Oleju

    Witam serdecznie jestem tu nowy ! Zakupilem Forda Mondeo MK3 11.2000 1.8 PB + LPG 125 km. Mam go od miesiaca. Spodziewalem sie ze przy instalacji gazowej bedzie troche bral ale ilosc oleju jaka mi wzial mnie przerazila. Auto ma 189tys km przebiegu i zalane jest Castrolem EDGE 5w30. I taki tez dokupilem na dolewke. Autem przez ten miesiac zrobilem 1500 km z czego okolo 1100-1200 w trasie. Predkosci jakie utrzymywalem w trasie to okolo 140 km/h i 3500tys obrotow. Po tych 1500 km butelka wyschla Wypil litr oleju. Co mnie bardzo martwi bo oszczednosci zwiazane z LPG pojda na oleje ...
    Bylem u mechanika zalecil juz zmiane na polsyntetyk 10W40. Poczytalem troche i sam juz nic nie wiem. Raczej bylbym za zmiana na jedna marke. VALVOLINE i teraz tutaj moje pytanie Co o nim sadzicie i doradzcie mi prosze co zrobic z tym faktem " picia " oleju. Zastanawiam sie tez Czy przejsc na Valvoline Maxlife 5W40 czy juz na Valvoline Maxlife 10W40.
    Jaka jest podstawowa roznica miedzy tymi olejami nie liczac faktu ze ten pierwszy to dalej syntetyk a ten drugi to polsynetetyk. Pomozcie !!!

    Pozdrawiam Mateusz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    rustin
    Gość
    Pierwszy błąd moim zdaniem to to, że kupiłeś auto z lpg, nie wiadomo jak to zamontowane i co a że napewno jakiś czas temu to pewnie bez rewelacji. Przebieg skoro tyle oleju bierze zapewne większy ktoś po coś to lpg założył. Olej możesz zmienić, ale raczej nie pomoże za bardzo.

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    Spodziewalem sie ze przy instalacji gazowej bedzie troche bral
    Przy sprawnym silniku przy kuchence oleju mniej teoretycznie ubywa bo nie jest rozrzedzany benzyną.

    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    co zrobic z tym faktem " picia " oleju
    A oleju ubywa przez
    1wycieki
    2uwalone pierścienie
    3uszczelniacze zaworów.

    Zrób pomiar kompresji z próbą olejową to może dać jakiś pogląd na kondycję silnika.
    Sprawdź czy gdzieś nie masz wycieków, zwróć uwagę na osłonę koła zamachowego, potrafi tak być że wyciek jest tylko podczas pracy silnika i podczas jazdy olej jest rozchlapywany , a na wyłączonym silniku nie kapie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    Zamontowany gaz to sekwencja z lubryfikacja na gazie wykrecone 10 000 km mam na instalacje jeszcze roczna gwarancje spalanie gazu to 10.5 l / 100 km. W silniku zadnych stukow pukow autko pracuje cichutko rownomiernie. w sumie nic niepokojacego sie z silnikiem nie dzieje jezeli nie liczymy tego ze lubi wypic olej. ale mechanikiem nie jestem.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    jezeli nie liczymy tego ze lubi wypic olej.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    1wycieki
    2uwalone pierścienie
    3uszczelniacze zaworów.
    Przy każdej z tych usterek na ucho może nie być żadnych niepokojących odgłosów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zalej go fordowskim olejem. Możesz zalać też mobil 10W40. Zapomnisz o braniu oleju. Poszukaj sobie - o słowie castrol
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    A co z Valvoline ? jak to jest lepiej przejsc na 5w40 czy 10w40 odrazu ? jakie sa roznice pomiedzy tymi 2 ? Netoper jestem tu nowy okey ale nie zycz tak zle mojemu mondziakowi. Myslisz ze przyczyna nie jest to iz mimo 189 tys dalej jezdze na pelnym syntetyku do tego z instalacja gazowa ?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    A co z Valvoline ?
    MaxLife
    Często potrafi obniżyć zużycie oleju

    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    ale nie zycz tak zle mojemu mondziakowi.
    Staram się nie życzyć nikomu źle, ale powodów ubytków nie widzę innych (no może że jeszcze jakiś lipny olej)

    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    do tego z instalacja gazowa
    Nasza fałka ma przelatane 280tyś, na gazie już 100tyś zrobiła, chleje oleju max 1.5.l na 12-15 tyś, Parę dni temu dolałem drugie pół litra, od wymiany minęło ~11tyś. (olej fordowski 10/40)
    Jak kupowaliśmy była zalana mobilem 0/50 ale za drogi na naszą kieszeń

    Spróbuj z tym MaxLifem bo w wielu przypadkach ograniczył apetyt na olej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    Ale jak myslisz zostac przy syntetyku Maxlife 5W40 czy przejsc na polsyntetyk Maxxlife 10W40 na ktory lepiej ? Jakia roznica miedzy jednym a drugim
    Przypominam ze w chwili obecnej jezdze caly czas na Castrolu EDGE 5W30
    Ostatnio edytowane przez GoSuPiCaSsO ; 11-11-2011 o 20:06

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    Ale jak myslisz
    To Ty musisz podjąć decyzję
    Jest sporo tematów o podobny dylemat np
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...highlight=olej

    Tematów o tym jest naprawdę dużo, poczytaj, podumaj i sam zadecyduj.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Przy tym przebiegu, NA PRÓBĘ zalał bym 5W40, a jeśli zużycie nie spadnie, lub spadnie nieznacznie lałbym 10W40.
    wypisuję się z tego kraju...

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    A jeszcze takie pytanie bo skoro bierze tyle oleju 1l / 1000 km to w sumie nie ma sensu przechodzic chyba na rzadki 5w40 tylko odrazu na 10W40. Noi teraz pytanie moje czy w sytuacji jesli okaze sie ze uszczelniacze zaworow sa do naprawy co mi grozi w razie zaniechania jej. Jakie sa skutki. Ilosc oleju ktora bedzie bral wzrosnie czy jakies inne usterki moga wystapic bo i wiadomo moze ile mniej wiecej moze kosztowac naprawa tego typu usterki ?

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zakładając, że do komory spalania idą takie ilości oleju to tworzy się nagar na świeczkach, zaworach, a nieprzepalony olej kituje katalizator, EGR-a.
    Sprawdziłeś czy silnik od dołu nie jest olejem obsmarowany?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 11-11-2011 o 22:46
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zalej na próbę 5W40. Fordowskie silniki irracjonalnie kochają Castrola. Przerabiałem to na swoim pierwszym MKIII. Castrola pił sporo, po zmianie na mobila - spokój.
    Nie pytaj mnie dlaczego, po prostu przestał brać i tyle.
    wypisuję się z tego kraju...

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    ale 1l na 1500 km to sporo myslisz ze jest jakis olej ktory jest wstanie to zredukowac do takiego poziomu zeby spadlo to na chociaz 1l na 10 000 od wymiany do wymiany. Nie wiem czy to nie czas na polsynetetyk noi valvoline maxlife jest moim numerem jeden jesli bede zmienial. Ale niech ktos sprobuje mnie przekonac do innego to moze zmienie zdanie. 5W40 nie bedzie za rzadki przy takiej ilosci brania oleju ? moze przejsc juz czas na cos gestszego bo z tego co wiem to 5w40 to tez synetetyk z wiekszym wspolczynnikiem lepkosci a polsynetetyk 10w40 jest duzo gestszy.

  17. #16
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez GoSuPiCaSsO Zobacz posta
    A jeszcze takie pytanie bo skoro bierze tyle oleju 1l / 1000 km to w sumie nie ma sensu przechodzic chyba na rzadki 5w40
    5w40 jest minimalnie gesciejszy od 5w30 choc oba to pelne sytetyki. Wiec ja na probe bym zalal go 5w40mobil i moze pomoze. Proba nie strzelba.

  18. #17
    rustin
    Gość
    pełne syntetyki to to raczej nie są tylko robione w technologii syntetycznej

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 11.2000 1.8 PB + LPG 125KM Sedan
    Od
    09 Nov 2011
    Mieszka w
    Myślibórz, Szczecin
    no ja wiem ze to proba tyle tylko ze po 1000 km jak nie bedzie poprawy znowu bede musial zmienic i to juz wtedy koniecznie na polsyntetyk 10w40 a to juz znow koszta wiec chyba zdecyduje sie odrazu na 10w40 Valvoline Maxlife. i Jezeli zrobie 500-700 km i wezmie z pol litra to znaczy ze nie wiele to pomoglo i zrobie badanie kompresji z proba olejowa bo trzeba bedzie sie upewnic czy to uszczelniacze czy pierscienie wiadomo ile kosztuje wymiana jednego i drugiego z osobna kosztuje ?

  20. #19
    Pieszy Awatar adam-devil
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Apr 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Witam, odsmażę trochę kotleta..
    a więc kupiłem miesiąc temu Mondeo mk3 1.8 125KM 2001r, przebieg 108 000km i zrobiłem już 3 000km i potrzebna była dolewka oleju, następna wymiana wg. książki serwisowej to 115 000km. Obecnie zalany jest olej 5w30. Jestem zaskoczony dużym zużyciem oleju, przy takim niskim przebiegu. Dwóch moich znajomych także posiana 'Mondziaki' z takimi silnikami, tylko z przebiegami rzędu 270 000km+ i od wymiany do wymiany olej trzyma stan .
    Czy rozwiązał już ktoś ten problem?
    Kiedy, i czy w ogóle przejść na olej półsyntetyczny?
    Ostatnio edytowane przez adam-devil ; 28-04-2016 o 23:39

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez adam-devil Zobacz posta
    Czy rozwiązał już ktoś ten problem?
    Rozwiązał, remont silnika, a co najmniej wymiana pierścieni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju i filtra oleju(MKII)
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 03:12
  2. [MkIII] PILNE, Poranna wymiana oleju-urwany korek filtra oleju...jak wykrecic?
    By bednar_skc in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 15:30
  3. [TDDi MKIII] Wymiana oleju, czy nie za duzo?
    By jarekkkk2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 00:15
  4. Ile bierze oleju
    By fikcjoner in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 27-02-2007, 12:24
  5. Ile oleju bierze Zetek 2.0?
    By Bartlomiej in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-03-2006, 03:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów