+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78

Wątek: Ocena ST220

  1. #61
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Test był robiony na dobrej hamowni MAHA LPS 3000
    Oczywiście wkładka pomogła ale nie dała aż tylu koni. Ja wlewam v-powera u siebie, zalewam silnik olejem syntetycznym castrol edge. Wymieniam świece i przewody WN. I wiem że poprzedni właściciel też o samochód dbał.
    Pojechałem sprawdzić osiągi bo mój jakoś szybciej się zbierał od st220 z filmików na youtube. Więc sobie pojechałem sprawdzić dla czego. Sama wkładka w moim odczuciu poprawiła dźwięk silnika i trochę moment i moc. Ile nie wiem bo nie mam wykresów z seryjnym filtrem.
    Wykres jak chcecie podeślę ale jakoś po świętach bo mam na papierze a teraz natłok prac świątecznych uniemożliwi mi zabawę na kompie.
    Mam nadzieje że jak się zdecyduję sprzedać mojego STanisława to wykresik pomoże przekonać kolejnego zadowolonego maniaka ST bo pewnie będzie walczył z tańszymi na allegro.
    Na razie raz tak z ciekawości wystawiłem i miałem prawie 10tys wejść w 10 dni co napawa optymizmem gdy cena będzie bardziej realna.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    podejrzewam, że masz zmieniony program i wstawioną przepustnicę z Mustanga... no i pewnie też nie ma katów ale to tylko domysły

  4. #63
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Nic nie wiem o programie, ale katalizatory i wszystkie tłumiki mam bo widziałem, przepustnica wygląda całkiem seryjnie a i poprzedni właściciel myślę nie potrzebował go kręcić bo to był najsłabszy z jego 4 samochodów. Jak chciał więcej mocy to miał np Audi S8 lub Porsche. Było w czym wybierać. Wkładkę sam wkładałem więc wiem że jest.
    Ale przecież się zdarza mocny egzemplarz. O ile mnie pamięć nie myli Piro miał bazowo 235KM. Potem wgrywał program plus jakieś inne mody i wyszło 254KM.


    Wykres z hamowni - na szybko zrobiłem zdjęcie cyfrówką bo coś mi skaner padł.
    Niestety z jakiegoś powodu nie mogę wstawić zdjęcia żeby było widoczne, więc wklejam link do zdjęcia na picassie.

    https://picasaweb.google.com/1030880...36537654155730
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 23-12-2011 o 16:59

  5. #64
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    no to w takim razie naprawdę zdrowa jednostka gratuluję

  6. #65
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Dzięki.

    Myślę że w przyszłym roku będzie do oddania. Jest na firmę a wiadomo jak to jest, albo płacisz ratę albo oddajesz skarbowce.
    Jak dla mnie wybór oczywisty.

  7. #66
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    A zdradzisz za ile to cudo "zdrowe" będzie dostępne ?
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  8. #67
    Mistrz pobocza Awatar Wilhelm
    Imię
    Marcin
    Opis
    Foka ST
    Od
    17 Jan 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Gdzie jest ta hamownia na której mierzyłeś moc?
    Wolnossąca to może być kobieta...

    WWW.FORDTUNING.PL

  9. #68
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Dzięki.

    Myślę że w przyszłym roku będzie do oddania. Jest na firmę a wiadomo jak to jest, albo płacisz ratę albo oddajesz skarbowce.
    Jak dla mnie wybór oczywisty.
    Znam ten ból. Tylko kłopot w tym ,że i tak trzeba zadowolić bank i skarbówkę
    Tez mam plan swego na wiosnę sprzedawać chyba ,ze żonę namówię ,żeby dla niej zostawić
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  10. #69
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Wilhelm Zobacz posta
    Gdzie jest ta hamownia na której mierzyłeś moc?
    NAGAZ Stefanowski w Łodzi.

    ---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

    Cytat Zamieszczone przez caqerr Zobacz posta
    A zdradzisz za ile to cudo "zdrowe" będzie dostępne ?
    Nie popadajmy w przesadę. Myślą że gdzieś tam w Polsce są młodsze możliwe że i lepsze. Ale jak coś to możecie obejrzeć zdjęcia fachowym okiem i sami ocenić. Wystarczy kliknąć w odnośnik z Picassa do katalogu ze zdjęciami z poprzedniej wypowiedzi.
    Ja szukałem 3 miesiące zanim znalazłem egzemplarz który mnie zadowoli. Przeleciałem kilkanaście okazji z przedziału 22 -30 tyś zł i ostatecznie dopożyczyłem kasy i kupiłem droższy niż kiedykolwiek zakładałem. Ale teraz nie żałuję. Nie spodziewam się go wystawić poniżej 32tys bo nie ma się do czego przyczepić. Do tego wymienione wszystkie drogie rzeczy jak sprzęgło z dwumasą, hample i wiele innych. Na gwarancji na perforację lakiernicza itd. Ale czas zweryfikuje czy się sprzeda czy nie.
    We wrześniu tak z ciekawości wystawiłem za 36700 i się podobał bo było prawie 10tys wejść na stronę. Gdy bym opuścił do rozsądnych 34 tys to kupiec by był, ale co z tego jak na dołożenie do mk4 2,5t Titanium S nie było.

    ---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Znam ten ból. Tylko kłopot w tym ,że i tak trzeba zadowolić bank i skarbówkę
    Tez mam plan swego na wiosnę sprzedawać chyba ,ze żonę namówię ,żeby dla niej zostawić
    No dokładnie. Ale i tak się lepiej opłaci. Koszty podskoczą to podatek mniejszy będzie do zapłacenia, a frajda z nowszego Edmunda jakoś osłodzi żal po rozstaniu ze STanisławem
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 24-12-2011 o 00:45

  11. #70
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    We wrześniu tak z ciekawości wystawiłem za 36700 i się podobał bo było prawie 10tys wejść na stronę. Gdy bym opuścił do rozsądnych 34 tys to kupiec by był, .
    Kłopot w tym ,że wejścia nic kompletnie nie oznaczają. Pamiętam jak sprzedawałem ST 200 miałem kilka tysięcy wejść i tylko 2 telefony

    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    ale co z tego jak na dołożenie do mk4 2,5t Titanium S nie było.
    Ja raczej w coś mocniejszego będę celował
    Ostatnio edytowane przez norbi333 ; 24-12-2011 o 00:47
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  12. #71
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Kłopot w tym ,że wejścia nic kompletnie nie oznaczają. Pamiętam jak sprzedawałem ST 200 miałem kilka tysięcy wejść i tylko 2 telefony
    Niestety masz rację. Najbardziej dobija fakt, że jesteś niemal pewny, że jeżeli ktoś przyjedzie obejrzeć to niemal na bank weźmie bo wiesz co masz i nie wciskasz jakiejś ciemnoty. A tym czasem dla gości co dzwonią najważniejsze jest utargować z 5 tysi już przez telefon tylko po to żeby się pofatygowali na przyjazd.
    Ale kilka "perełek z neta za pół darmo" i się przekonają że warto dołożyć i mieć święty spokój.

  13. #72
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Ale kilka "perełek z neta za pół darmo" i się przekonają że warto dołożyć i mieć święty spokój.
    Raczej nie perełki.Zobacz na ceny.ST zdecydowanie potaniało.

    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Ale i tak się lepiej opłaci. Koszty podskoczą to podatek mniejszy będzie do zapłacenia, a frajda z nowszego Edmunda jakoś osłodzi żal po rozstaniu ze STanisławem
    Teraz już tak średnio przez brak odliczenia Vatu
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  14. #73
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez norbi333 Zobacz posta
    Raczej nie perełki.Zobacz na ceny.ST zdecydowanie potaniało.


    Teraz już tak średnio przez brak odliczenia Vatu
    Ja i tak nie odliczam Vatu bo żona (ona ma firmę) nie jest Vatowcem. Stomatolog nie może odliczyć Vatu. Pozostaje tylko amortyzacja oraz odsetki od kredytu czy lizingu plus wliczanie w koszty paliwa i wszelkich napraw.
    Co do cen to faktycznie potaniały. Pozostaje mieć nadzieje że się sprzeda. Najgorsze jest jednak to że nie można sobie za bardzo pozwolić na szukania właściwej ceny, gdyż jak zbyt długo wisi to ludzie myślą że jest jakaś padaka, a w rzeczywistości może się okazać że nawet go nikt nie oglądał.

  15. #74
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Ja i tak nie odliczam Vatu bo żona (ona ma firmę) nie jest Vatowcem. Stomatolog nie może odliczyć Vatu. Pozostaje tylko amortyzacja oraz odsetki od kredytu czy lizingu plus wliczanie w koszty paliwa i wszelkich napraw.
    Co do cen to faktycznie potaniały. Pozostaje mieć nadzieje że się sprzeda. Najgorsze jest jednak to że nie można sobie za bardzo pozwolić na szukania właściwej ceny, gdyż jak zbyt długo wisi to ludzie myślą że jest jakaś padaka, a w rzeczywistości może się okazać że nawet go nikt nie oglądał.
    Pewnie dlatego będę robił jak z poprzednikiem Po prostu zostawię go w rozliczeniu i już
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  16. #75
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Norbi - daj mi znaka gdy będziesz chciał sprzedawać, bo może dla mojej bratowej byłoby to fajne rozwiązanie (będzie otwierać w lutym działalność i plusem byłoby auto z fakturą i gazownią ...)
    Kwatery na lato w Gdansku

  17. #76
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Pewnie gdzieś marzec,kwiecień. Chcę poczekać jak zacznie się sezon i jak będzie wyglądał początek roku
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  18. #77
    Wojtus
    Gość
    Nowy rok, nowe oferty, niższe ceny będzie nad czym rozmyślać

  19. #78
    Mistrz pobocza Awatar Wilhelm
    Imię
    Marcin
    Opis
    Foka ST
    Od
    17 Jan 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    NAGAZ Stefanowski w Łodzi.
    O ile dobrze pamiętam to u Oktana w porównaniu do Hekowej pokazała niecałe 10 koni więcej. Więc nawet jak by miał zamiast 237 te 227 to i tak wynik bardzo dobry
    Wolnossąca to może być kobieta...

    WWW.FORDTUNING.PL

Podobne wątki

  1. OCENA AUTA
    By funai in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 14:54
  2. ocena MK3 2.5 V6
    By deos in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 18:12
  3. ocena mk3
    By kaczor23rawa in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 09:06
  4. Mk2 Ocena
    By TLB in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 18:56
  5. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów