+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Fiat 500X
    Silnik
    1,4 170 KM
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Nie wiem skąd Wy czerpiecie informacje ale jak czytam niektórych posty to aż boje sie potem kupić samochód od takich ludzi.... Mam wykłady z silników spalinowych, rozmawiałem z mechanikami i każdy mówi, że olej powinien być między MIN a MAX, precyzyjnie określić jego ilośc jest gorzej ale najczęsciej jest to około 1/2 lub 2/3 miarki...
    Jeśli sami lejecie MAX to prosze chociaż nie mówcie innym, że tak powinno się robić.
    Witam !
    Można słuchać co mówią inni. Można też wiedzieć bo się przy tym pracuje.
    pozdr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    <mysli> Zetec jakoś 260tys przelatał, ojciec cały czas miał fobię max a nawet ciut więcej i z silniczkiem nie było ABSOLUTNIE żadnych problemów

    jak w Oplu przelałem przez pomyłkę, to mi znajomy mechanik powiedział, że nic nie szkodzi, kupę km natłukłem i nic się nie stało. patrząc na konstrukcję silnika to czy wlejemy pod max czy nawet troszkę ponad to ryba, ba, olej bliżej pompy szybciej zassie jeden ze sposobów na tuszowanie hydrauliki w bmw na tym polega, więcej oleju, szybciej zassa krócej klepie.

    ile szkół tyle opinii, nikt tu do niczego nie namawia ale swoje doświadczenia i poglądy przedstawić ma prawo każdy

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Mikołaj
    Opis
    Mondeo mkIII 2.5 V6 LPG Ghia
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Błonie
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Nie wiem skąd Wy czerpiecie informacje ale jak czytam niektórych posty to aż boje sie potem kupić samochód od takich ludzi.... Mam wykłady z silników spalinowych, rozmawiałem z mechanikami i każdy mówi, że olej powinien być między MIN a MAX, precyzyjnie określić jego ilośc jest gorzej ale najczęsciej jest to około 1/2 lub 2/3 miarki...
    Jeśli sami lejecie MAX to prosze chociaż nie mówcie innym, że tak powinno się robić.
    Też bym się bał kupić jakbym widział u kogoś 1/2 miarki na bagnecie. Pierwsze co by mi do głowy przyszło to to, że silnik wchłania olej litrami, albo że typek nie dba o auto i nie dolewa oleju.
    Widzę, że zdania są podzielone. Ja wole mieć MAX niż MIN
    Kiedyś miałem 328 R6 i swojego czasu mechanik mi powiedział, że ten silnik lubi mieć MAX i do dziś wlewam MAX do 6-cio garowych i powyżej (w szczególności aluminiowych bloków) Zresztą ktoś już tu napisał, że lepiej odprowadza ciepło. A takie bloki bardzo szybko się grzeją.


    Cytat Zamieszczone przez fala Zobacz posta
    <mysli> Zetec jakoś 260tys przelatał, ojciec cały czas miał fobię max a nawet ciut więcej i z silniczkiem nie było ABSOLUTNIE żadnych problemów

    jak w Oplu przelałem przez pomyłkę, to mi znajomy mechanik powiedział, że nic nie szkodzi, kupę km natłukłem i nic się nie stało. patrząc na konstrukcję silnika to czy wlejemy pod max czy nawet troszkę ponad to ryba, ba, olej bliżej pompy szybciej zassie jeden ze sposobów na tuszowanie hydrauliki w bmw na tym polega, więcej oleju, szybciej zassa krócej klepie.

    ile szkół tyle opinii, nikt tu do niczego nie namawia ale swoje doświadczenia i poglądy przedstawić ma prawo każdy
    A no klepią klepią zaworki i popychacze czaaasem
    Ostatnio edytowane przez Night Wolf ; 23-11-2011 o 00:09

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    no dobrze lejcie sobie to MAX, mi nic do tego, nie mam ciśnienia żeby kogoś przekonywać, tylko ciekawe po co poziom ten nazywa się maksimum??? Producent specjalnie nas oszukuje? Raczej wątpie... Co innego przeciąganie okresu między wymianami...
    I co jeśli zacznie wam lać sie paliwo do oleju przez wtryski albo płyn chłodniczy? Jak to zaobserwujecie? Nadal im więcej tym lepiej?
    Mamy firme transportową i z pewnoscia ciezarowki robia wieksze przebiegi niż którego z nas mondeo no i zalewan są zawsze miedzy 1/2 a 2/3 i jakoś nigdy nei było problemów z uszczelnieniami itp mimo np 1,3 mln kilometrów
    Ja nadal utrzymuje swoje zdanie że po to jest ta podziałka żeby sie wn iej utrzymywac a nie lac sobie max, no ale każdy jest dorosły i to jego samochód.

    Cytat Zamieszczone przez Night Wolf Zobacz posta
    Też bym się bał kupić jakbym widział u kogoś 1/2 miarki na bagnecie. Pierwsze co by mi do głowy przyszło to to, że silnik wchłania olej litrami, albo że typek nie dba o auto i nie dolewa oleju.
    Ja wręcz odwrotnie jak zobacze u kogos max albo powyżej to zaraz pytanie leją wtryski, czy to uszcelka pod głowica a może chłodnica oleju czy może bierze tak dużo oleju że dolał na zapas żeby mu nie brakło
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 23-11-2011 o 00:34

  6. #25
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    ZAWSZE SZACUNEK dla fachowców (Linkgrabber) ale są tacy „pozytywni maniacy”, którzy wiedzą więcej od fachowców. Może jedynie tylko od tych tzw. "klasycznych", bo przecież wśród fachowców są i tacy „maniacy” właśnie. Sam znam takich artystów sprzętu komputerowego - to tylko przykład! - którzy "wyciągali" z tego sprzętu CUDA, jakie się pewnie nawet nie śniły samym jego projektantom. A sam jako "mało uduchowiony" maniak komputerowy jedyne na co mnie było stać to dogłębnie docenić to, co ci "szaleńcy" wyrabiają. Dlatego NIGDY nie traktuję zdania fachowców (nawet tych najlepszych) jako wyroczni. Dogłębna „standardowa” wiedza zapewnia rozwój i egzystencję, ale jednocześnie (najczęściej) uniemożliwia "poszukiwania" prowadzące do artyzmu. Znam takich artystów i – na ile jestem w stanie w ogóle to docenić – podziwiam ich. Tyle „polityki”.

    Pomimo, że przekonującym dla mnie jest to, co piszą „fala” i „spth” , to jednak odciągnę te 2 cm, ale odtąd będę zawsze trzymał górny stan (spth).

    Dziękuje wszystkim – wiem co robić!

  7. #26
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Mamy firme transportową
    A jakie ciężarówki użytkujesz


    Każdy ma prawo do wyciągania wniosków, i nikt nikogo nie zmusi do swoich racji.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    wiem o tym i przecież nie zmuszam tych co jeżdzą z max do upusczania oleju, ja tego nie popieram i tak nie będe robił, wyraziłem własne zdanie i opinie tych z którymi rozmawiałem, ktoś może mieć inne myślenie ale również chce dobrze dla samochodu. Owszem możliwe, że są silniki w których lepiej trzymać wyższy poziom ale raczej nie ma ich wiele. Ogólnie sie mówi, że diesle przy mk3 maja problem z dogrzewaniem wiec po co wiecej oleju jeśli ktos przytoczyl, że poprawi to odprowadzanie ciepła?
    No nic założyciel tematu czytając wszsytko podjął decyzje także nie ma co sie rozwodzić.

    Cytat Zamieszczone przez Misiek_WR Zobacz posta
    A jakie ciężarówki użytkujesz
    Scanie serii 4, dwie HPI 420 E3 i jedna 400

  9. #28
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_WR Zobacz posta
    A jakie ciężarówki użytkujesz
    Scanie serii 4, dwie HPI 420 E3 i jedna 400
    A myślałem że Volvo
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to sobie panowie pogadaliście trochę a i tak nie zauważyłem pewnej odpowiedzi. fachowcy czy nie to trzeba trochę wiedzieć o samej zasadzie działania silnika. czy jest minimum oleju czy maksimum to nie ma znaczenia aby tylko poziom mieścił się w normie. istotne jest to ile miejsca zostaje na ruchy powietrza wewnątrz silnika spowodowane ruchem tłoków (odma i te sprawy). zmniejszenie tej przestrzeni nadmierną ilością oleju powoduje wzrost ciśnienia powierza wewnątrz silnika i wycieki oleju. oczywiście nie z dnia na dzień ale stopniowo

  11. #30
    Kursant Awatar Leszekkulas
    Opis
    Ford Mondeo III
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Też mam problem z poziomem oleju.
    Pod koniec sierpnia 2011 w stacji Forda wymienili w moim mk3 między innymi olej, poziomu bezpośrednio po wymianie nie sprawdzałem.
    Dwa dni temu po dobrym rozgrzaniu silnika poczułem lekki „zapach” oleju. Sprawdziłem poziom po schłodzeniu silnika i było go ponad 2 cm więcej od maksimum.
    Zajechałem do tego samego serwisu forda gdzie wymienili olej i dowiedziałem się od mistrza że prawdopodobnie któryś z wtryskiwaczy jest uszkodzony i paliwo dostaje się do oleju.
    Po chwili przyszedł mechanik i powiedział że w moim mondku sprawdzał teraz i jest filtr DPF, i on nie oczyszczony mógł spowodować że paliwo dostaje się do oleju.
    Pragnę podkreślić że kupiłem mondka w sierpniu 2011 i właśnie wtedy robiąc przegląd wymienili mi ten olej a mechanik zapewniał mnie, że tu nie ma filtra cząstek stałych DPF. Moje Moneo rok produkcji 2006. Jak widać do serwisów nie można mieć zaufania. Czy ktoś z Was wie jak sprawdzić czy w moim mondku jest filtr cząstek stałych.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Leszekkulas ; 21-12-2011 o 19:59

  12. #31
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Leszekkulas Zobacz posta
    Czy ktoś z Was wie jak sprawdzić czy w moim mondku jest filtr cząstek stałych
    po numerze VIN w każdym aso lub w dziale ogólnym na tym forum gdzie możesz właśnie o to zapytać w temacie dotyczącym rozkodowania nr-u VIN. tylko nie zakładaj oddzielnego tematu bo dostaniesz ostrzeżenie od admina
    pierwszy podwieszony temat http://www.mondeoklubpolska.pl/forum...-bieżąca-i-FAQ
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 28-12-2011 o 01:42

Podobne wątki

  1. [Duratec] Trochę za dużo oleju
    By przemo0018 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 21:31
  2. Za dużo oleju w skrzyni i szarpie - powiązane?
    By hobart in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:58
  3. [Mk II] 1,8 16V Zetec - wlałem za dużo oleju..
    By GRUBY_82 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 23:38
  4. [Zetec]Mondeo 1.8 '93 - pali dużo oleju :(
    By adihack in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 18:31
  5. Zjada b. dużo oleju
    By Magdaaa in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-05-2006, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów