+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław

    Za dużo oleju w silniku

    Witam.
    Prawdę powiedziawszy "dużo za dużo" oleju w silniku. Bo około 1,8 - 2 cm ponad górny stan. Tyle nalali mi przy ostatniej wymianie a choć zauważyłem to już po kilkudziesięciu km i dzwoniłem do tego zakładu, powiedziano mi, że to się jeszcze "porozlewa po silniku" i nie ma obawy, to jednak po przejechaniu już ok. 2000 km nie ubyło (ani nie przybyło) ani milimetra - nic! Dopiero dziś w pracy gdy o tym powiedziałem usłyszałem lament i czarne wróżby co do silnika. I tu pytanie: skoro dotąd nic się nie stało i skoro mogę wyssać ten olej "od bagnetu", to czy naprawdę jest to konieczne? Może inaczej: wyssam ten olej tak-czy-tak, ale czy to naprawdę aż tak groźne? Podobno nadmiar jest wyrzucany (jakoś - nie wiem), o czym słyszałem od bardzo dawna, ale skoro mam identyczny stan oleju, to jednak wyrzucany nie jest i dlatego "mi się to jednak nie podoba".
    Czym skutkuje tak duży nadmiar oleju? Proszę o dokładną odpowiedź (jeśli macie czas i ochotę), lub jakiś link w tej sprawie.
    Pozdrawiam wszystkich.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RoSt Zobacz posta
    Podobno nadmiar jest wyrzucany (jakoś - nie wiem),
    Do póki uszczelniacze trzymają to nic się nie wydostanie, jak uszczelniacze nie wytrzymają to olej zostanie nimi "wyrzucony" i trza będzie je wymieniać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Było by mi jednak lżej, gdybym dowiedział się, czy to rzeczywiście aż tak niebezpieczne jak mnie straszono - i nie ważne tu jak. Mam doić ten olej czy nie?

  5. #4
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    No raczej doprowadź do stanu takiego jak powinien być. A tych mechaników to zmień bo jeśli ci leją ponad stan oleju to są to znawcy których trzeba omijać szerokim łukiem. My w serwisie lejemy tak żeby było lekko ponad połowę i tak ma być.

    Ale jak widać nawet wymiana oleju może przysporzyć kłopotów a co tu dopiero mówić o innych poważniejszych robotach.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Mikołaj
    Opis
    Mondeo mkIII 2.5 V6 LPG Ghia
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Błonie
    Cytat Zamieszczone przez RoSt Zobacz posta
    Witam.
    Prawdę powiedziawszy "dużo za dużo" oleju w silniku. Bo około 1,8 - 2 cm ponad górny stan. Tyle nalali mi przy ostatniej wymianie a choć zauważyłem to już po kilkudziesięciu km i dzwoniłem do tego zakładu, powiedziano mi, że to się jeszcze "porozlewa po silniku" i nie ma obawy, to jednak po przejechaniu już ok. 2000 km nie ubyło (ani nie przybyło) ani milimetra - nic! Dopiero dziś w pracy gdy o tym powiedziałem usłyszałem lament i czarne wróżby co do silnika. I tu pytanie: skoro dotąd nic się nie stało i skoro mogę wyssać ten olej "od bagnetu", to czy naprawdę jest to konieczne? Może inaczej: wyssam ten olej tak-czy-tak, ale czy to naprawdę aż tak groźne? Podobno nadmiar jest wyrzucany (jakoś - nie wiem), o czym słyszałem od bardzo dawna, ale skoro mam identyczny stan oleju, to jednak wyrzucany nie jest i dlatego "mi się to jednak nie podoba".
    Czym skutkuje tak duży nadmiar oleju? Proszę o dokładną odpowiedź (jeśli macie czas i ochotę), lub jakiś link w tej sprawie.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Ha Nawet w ASO głąby leją ponad stan. Auto kupiłem z pewnego źródła(rodzina i serwis ASO) i po przejechaniu 500 km pomyślałem zajrzę na bagnet a tam ok 0,5 - 1 cm ponad bagnet... Sądziłem ze uszczelkę mam do wymiany


    ---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Misiek_WR Zobacz posta
    No raczej doprowadź do stanu takiego jak powinien być. A tych mechaników to zmień bo jeśli ci leją ponad stan oleju to są to znawcy których trzeba omijać szerokim łukiem. My w serwisie lejemy tak żeby było lekko ponad połowę i tak ma być.

    Ale jak widać nawet wymiana oleju może przysporzyć kłopotów a co tu dopiero mówić o innych poważniejszych robotach.
    Lekko ponad połowę ??? Rany julek chyba bym tutaj nigdy nie przyjechał na zmianę oleju...
    Ostatnio edytowane przez Night Wolf ; 21-11-2011 o 23:51

  7. #6
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Night Wolf Zobacz posta
    Lekko ponad połowę ??? Rany julek chyba bym tutaj nigdy nie przyjechał na zmianę oleju...
    Zasada jest tak że nie lejesz na maksa tak woli ścisłości. Lejesz ponad pół i jest git.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Mikołaj
    Opis
    Mondeo mkIII 2.5 V6 LPG Ghia
    Od
    15 Jun 2011
    Mieszka w
    Błonie
    Cytat Zamieszczone przez Misiek_WR Zobacz posta
    Zasada jest tak że nie lejesz na maksa tak woli ścisłości. Lejesz ponad pół i jest git.
    Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, szczególnie jeżeli chodzi o silnik V6 czy R6. Ja zawsze jeżdżę z MAX a co 1 tyś dolewam 50-100 ml.
    Natomiast kłócił się nie będę
    Ostatnio edytowane przez Night Wolf ; 21-11-2011 o 23:59

  9. #8
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Ale tu nie chodzi o kłótnie, tylko że jak zalejesz ponad połowę a nie na maksa to samochód stoi w nocy wszystko ścieknie i rano może okazać się iż tego oleju jest odpowiednia ilość. Dlatego nigdy przynajmniej ja nie leję na maksa, tylko więcej niż połowa bo jak wszystko ścieknie to może być idealnie.

    A nawet w przypadku serwisów można poinformować klienta aby po nocy sprawdził sobie stan oleju i ewentualnie dolał.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję! A więc doję.

    Misiek_WR: jako profesjonaliście służę informacją, że :
    - przejechałem tak ok. 2000 km
    - połowa z tego w mieście, ale ta druga to niemal wyłącznie autostrada a tu 130 - 170 km/h i częściej to drugie
    - WSZYSTKIE WSKAŹNIKI absolutnie w normie - ciśnienie oleju też. Specjalnie to obserwowałem.
    - naprawdę ani milimetra różnicy w poziomie oleju w całym tym czasie i przebiegu.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrowionka!

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RoSt Zobacz posta
    - WSZYSTKIE WSKAŹNIKI absolutnie w normie
    Zbyt wysoki poziom oleju nie wpływa na jakiekolwiek wskaźniki, jedynie uszczelniacze więcej się męczą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RoSt Zobacz posta
    profesjonaliście
    NO aż taki to ja nie jestem.

    Ale tym odessaniem to bym polecał zrobić w miarę szybko żeby stan był.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  13. #12
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Oglądałem kiedyś jakiś program motoryzacyjny i była rozmowa na temat stanu oleju. Powiedziano,że jeśli jest go za dużo,to może zacząć się lekko pienić i powstają wtedy bąbelki powietrza w oleju,które w danym miejscu utrudniają smarowanie.


    Cytat Zamieszczone przez Night Wolf Zobacz posta
    Lekko ponad połowę ???
    Też o tym słyszałem. Ma być tak między 2/3 a 3/4.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    Powiedziano,że jeśli jest go za dużo,to może zacząć się lekko pienić
    Pieni się jak poziom oleju jest tak wysoki że korby uderzają w lustro oleju.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MkIII Combi 2,0 TDDi
    Od
    04 Feb 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    I tu ten właśnie przypadek. Ja miałem naprawdę 2,o cm ponad górny poziom. A to stanowi - chyba ok. 1 litr oleju na plus...mylę się? BARDZO się zdziwiłem, że pan mechanik sam to zignorował - moje obawy co do stanu oleju.

  16. #15
    rustin
    Gość
    Ale w czym problem wziąć strzykawkę, szlaufik i przez rurkę gdzie wchodzi bagnet powoli odessać. Sam tak u siebie robiłem po wymianie oleju w warsztacie ( pierwszy i ostatnie raz komuś dałem auto na wymianę oleju )

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    wystarczy podstawic coś pod miske, odkręcić lekko śrubke spustu i powoli olej będzie zlatywał, później przetrzeć miske żeby nie raziło w oczy i nei wyglądało jakby wyciek był

  18. #17
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    (...) Też o tym słyszałem. Ma być tak między 2/3 a 3/4.
    Również o tym słyszałem i taką zasadę u siebie stosuję. Swego czasu, wiele lat temu, jak zaufałem mechanikom z ASO, to szlag mi właśnie trafił uszczelniacze, a oleju było "ledwie" 0,5 cm ponad max.

  19. #18
    Wyłączony
    Imię
    Michał
    Opis
    SieTurla 200m/min
    Od
    12 Jun 2009
    Mieszka w
    Elblągu
    silnikowi nic się nie stanie, w różnych samochodach jest różna tolerancja ponad max, najważniejsze aby nie wlać tyle, że korbowody będą uderzały o taflę oleju w misie, bo to może nieść ze sobą poważne konsekwencje. nie ma szans, żeby wypchnęło uszczelniacz i jednocześnie nie waliło po korbowodach... przecież simeringi są na wale. z uszczelką miski też nie ma prawa się nic stać, chyba, że już przepuszczała na normalnym stanie to będzie się lało. jak rozbierałem Vke to do blachy separującej miskę od skrzyni korbowej było tyle miejsca, że jakieś 3-4cm ponad stan można było lać ale najlepiej trzymać max, po to ta miarka jest jeśli jednak przez tyle km nic ci się nie stało to niema co bawić się w odsysanie

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Fiat 500X
    Silnik
    1,4 170 KM
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Witam !
    Poziom oleju powinien być na max. Powód jest bardzo prosty, oprócz tego, że smaruje to jeszcze odprowadza temperaturę. Teperatura silnika działa na mniejszą ilość oleju ten szybciej się starzeje i traci swoje właściwości. Wieksza ilośc smarowidła skutkuje niższą temoeraturą. Podobnie jest z brudem, który krąży w oleju. Propo smarowania. Jeżeli nie ma drążonych korbowodów i sprysków na denka tłoków to smarowanie musi być też rozbryzgowe.
    pzdr

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Nie wiem skąd Wy czerpiecie informacje ale jak czytam niektórych posty to aż boje sie potem kupić samochód od takich ludzi.... Mam wykłady z silników spalinowych, rozmawiałem z mechanikami i każdy mówi, że olej powinien być między MIN a MAX, precyzyjnie określić jego ilośc jest gorzej ale najczęsciej jest to około 1/2 lub 2/3 miarki...
    Jeśli sami lejecie MAX to prosze chociaż nie mówcie innym, że tak powinno się robić.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Trochę za dużo oleju
    By przemo0018 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 21:31
  2. Za dużo oleju w skrzyni i szarpie - powiązane?
    By hobart in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:58
  3. [Mk II] 1,8 16V Zetec - wlałem za dużo oleju..
    By GRUBY_82 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 23:38
  4. [Zetec]Mondeo 1.8 '93 - pali dużo oleju :(
    By adihack in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 18:31
  5. Zjada b. dużo oleju
    By Magdaaa in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-05-2006, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów