+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    07 Oct 2010
    Mieszka w
    Surwold

    czy te felgi beda pasowaly do mojego auta?

    mam pytanko, szukam kół zimowych do swojego auta, tylko nie wiem jak z tymi rozmiarami, chodzi mi główni o cyferki przy J
    np 6,5j albo 7j
    jedne koła są właśnie 6,5j a drugie 7J

    http://www.ebay.de/itm/4X-Ford-Monde...item336f03e41d

    http://www.ebay.de/itm/Rial-A-870-Le...item4cfc707ee6

    proszę o poradę

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar DeeJay_krk
    Opis
    mondeo mk3 kombi ST 2.0 TDCI & e46,e30,e60
    Od
    06 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków
    tj. szerokość felgi w calach, jedne i drugie są ok do mondeo

  4. #3
    sosnowicz
    Gość
    - pierwsze moim zdaniem za szerokie do MkIII bo zalecane są opony o szerokości 205 (różnica w średnicy +11mm), nie mogę doczytać o ET, a to jest chyba dość istotny parametr. 215/55R16 są do MkIV

    - drugie mimo, że mają ET45 i będą "wystawać" bardziej na zewnątrz. Mimo, że fabryka dawała ET52,5 to moim skromnym zdaniem byłyby lepszym wyborem

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Ja mam fele z Volvo ET49 szerokość 7,5'' a oponki 225/50/17'' i ma sporo zapasu.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Ja mam fele z Volvo ET49 szerokość 7,5'' a oponki 225/50/17'' i ma sporo zapasu.
    Gratuluję! Też bym chciał. W wolnej chwili może policzysz sobie różnicę http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulat...,opon,204.html

    Zastanawiam się, czy instrukcja (str. 173) przewiduje taki rozmiar - jakoś nie mogę się dopatrzyć http://instrukcja.pl/i/ford_mondeo_mk_iii

    Cytat z innego wątku (pisali lepsi znawcy):
    Cytat Zamieszczone przez jogi33 Zobacz posta
    Zastanawia mnie sprawa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, a rozmiar opon zalecanych przez producenta. Napiszę na przykładzie MK2, ale to dotyczy wszystkich modeli. W moim aucie zalecany rozmiar dla 15 to 195x60. Ale znacznie większy wybór i niższe ceny można znaleźć w rozmiarze 195x65.
    Przy ostatniej szkodzie i oględzinach rzeczoznawca opisał mój samochód bardzo dokładnie, całe wyposażenie, również opony (marka, rozmiar, stan). Miałem serię i problemów nie było.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Chodzi mi o drobne różnice np. 65 zamiast 60 na ori felgach.
    Cytat Zamieszczone przez werc Zobacz posta
    W prowadzeniu nie wiem - ale tfu w razie wypadku i wypłaty ubezpieczenia możesz mieć problemy - ubezpieczyciele zaczynają być coraz bardziej pazerni na naszą kasę więc coraz mniej są skorzy do wypłaty odszkodowań. Zaczynają się kwiatki typu elementy niestandartowe wyposażenia i konstrukcji i to jest opodstawa do odmowy wypłaty odszkodowania
    Nie zrozum mnie źle nie powiedziałem że takowego nie dostaniesz, ale możesz mieć duuże problemy włącznie ze sprawą sądową opłaceniem prawnika i rzeczoznawcy więc czy warto się bawić?


  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Gratuluję! Też bym chciał. W wolnej chwili może policzysz sobie różnicę
    Aż byłem w piwnicy sprawdzić,225/45/17 mała gafa pomyliłem rozmiar z zimówkami
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    07 Oct 2010
    Mieszka w
    Surwold
    właśnie, czy ktoś może wie jak wygląda sprawa w niemczech jeżeli chodzi o założenie większych gum? wiem że powinno się trzymać rozmiaru zalecanego przez producenta, bo w razie szkody mogą być problemy, ale coś mi się obiło o uszy że można to jakoś na stacji diagnostycznej zalegalizować, jeśli tak to można nazwać i jeździć na większych, ale tego dokładnie nie wiem, może ktoś zna temat?

    i w sumie jeszcze jedno z jakich volvo i z jakiego jaguara pasują felgi do mondeo MK3??
    Ostatnio edytowane przez chopinek ; 10-12-2011 o 10:47

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chopinek Zobacz posta
    ale coś mi się obiło o uszy że można to jakoś na stacji diagnostycznej zalegalizować, jeśli tak to można nazwać i jeździć na większych
    nie na większych kolego tylko na szerszych. szerokość może być 205, 225 (takie były fabrycznie) więc spokojnie też można pośredni rozmiar czyli 215. od biedy można 235 ale należy dopasować odpowiednio wysokość profilu opony aby był zachowany konkretny obwód opony, jeśli np zamiast 225/40r18 założysz 225/50r18 (co nie jest niemożliwe) to będziesz miał przekłamanie w odczycie prędkości licznika a tego żadna stacja diagnostyczna świadomie nie zaakceptuje. jeśli nie masz pewności właściwego wyboru to szukaj w rozmiarach, które były fabrycznie w mk3 i tyle.

    do opony 205/50r17 pasują felgi o szerokości zarówno 6,5 jak i 7 cali. 7,5 i 8 cali są już za szerokie
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 20-12-2011 o 00:06

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    będziesz miał przekłamanie w odczycie prędkości licznika a tego żadna stacja diagnostyczna świadomie nie zaakceptuje.
    Nie spotkałem się jeszcze, aby na diagnostyce sprawdzali rozmiar opon na aucie, porównywali do rozmiaru fabrycznego, przeliczali stosunek procentowy i na podstawie tego odmówili podbicia przeglądu Możesz sobie założyć felgi 12 cali z oponami o profilu 25 i nic nikomu do tego.

    Cytat Zamieszczone przez chopinek Zobacz posta
    właśnie, czy ktoś może wie jak wygląda sprawa w niemczech jeżeli chodzi o założenie większych gum?
    Jeśli chodzi Ci o założenie np. opon 225 na 6 cali felgę to odpada.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Możesz sobie założyć felgi 12 cali z oponami o profilu 25 i nic nikomu do tego.
    w Niemczech?

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    A co za różnica gdzie ?? Niemcy chodzą z linijkami i mierzą wszystkim koła ?? Aaa rozumiem, policja niemiecka pilnuje aby wszędzie panował german styl

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    - drugie mimo, że mają ET45 i będą "wystawać" bardziej na zewnątrz. Mimo, że fabryka dawała ET52,5 to moim skromnym zdaniem byłyby lepszym wyborem
    Bez przesady - na foto 7,5" i ET-35.....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    drugie mimo, że mają ET45 i będą "wystawać" bardziej na zewnątrz. Mimo, że fabryka dawała ET52,5 to moim skromnym zdaniem byłyby lepszym wyborem
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Bez przesady - na foto 7,5" i ET-35.....

    Bez przesady, czyli że co?? Będą mniej wystawać, czy będą gorszym wyborem w porównaniu do 215/55R16?


    Pomocny w odpowiedzi na to pytanie może być ten jakże prosty obrazek: http://www.fordprobe.pl/upload/files/274369717et.gif

    Dla porządku: obrazek nie jest mojego autorstwa
    Ostatnio edytowane przez sosnowicz ; 26-12-2011 o 18:12

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Więc tak byłem właśnie w piwnicy (ucieczka przed porządkami) i zrobiłem parę fotek.
    Fele tak jak pisałem są Volvo,z dekielków oderwałem znaczki Volvo,pomalowałem i wlepiłem Fordy
    UWAGA BARDZO WAŻNE,jak będziecie próbować z felgami Volvo to dopasujcie dobrze nakrętki!!!


    -mam takie koła

    -na nich takie oponki


    -a felgi o takim rozmiarze


    -założone pierścienie



    I jest cacy.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Bez przesady, czyli że co?? Będą mniej wystawać, czy będą gorszym wyborem?

    Pomocny w odpowiedzi na to pytanie może być ten jakże prosty obrazek: http://www.fordprobe.pl/upload/files/274369717et.gif
    Nie będą aż tak "wystawać".......




    I nie musisz w ten sposób akcentować swoich zapytań - wystarczy "normalna" czcionka
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Pomocny w odpowiedzi na to pytanie może być ten jakże prosty obrazek:
    to jeszcze dorób w tym obrazku jeden element a mianowicie kolumnę mcphersona i nadkole od wewnętrznej strony felgi bo może się zdarzyć że przy zbyt dużym et lub za dużej szerokości felgi po wewnętrznej stronie koło będzie obcierać o kolumnę zawieszenia albo nadkole
    wszyscy się skupiają tylko na zewnętrznej stronie felgi co widać na twoich obrazkach

    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    drugie mimo, że mają ET45 i będą "wystawać" bardziej na zewnątrz. Mimo, że fabryka dawała ET52,5 to moim skromnym zdaniem byłyby lepszym wyborem
    ale tylko ze względów estetycznych i nic więcej. niestety każde odstępstwo od fabrycznego et powoduje większe obciążenia na łożyskach i ich szybsze zużycie
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 26-12-2011 o 16:31

  18. #17
    sosnowicz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    niestety każde odstępstwo od fabrycznego et powoduje większe obciążenia na łożyskach i ich szybsze zużycie
    Tyle to i taki baran jak ja wie nawet. Pisałem o tym wcześniej w tym temacie:
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Czy to nie jest przypadkiem tak, że producent auta dobiera ET felgi uwzględniając parametry piasty tak, aby łożyska były prawidłowo obciążone. Zmieniając ET z 52,5 do 35 - 38 spowodujemy większe (niesymetryczne) obciążenie łożysk. Wydaje mi się, że "nie opłaca się skórka za wyprawkę"
    Tyle, że inni, bardziej renomowani w ogóle nie widzą problemu:
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Bez przesady - na foto 7,5" i ET-35.....
    Jeszcze dla przypomnienia - na początku tematu chodziło o:
    1. Mondeo MKIII,
    2. Wybór pomiędzy kołami:
    - 215/55R16 na felgach o nie wiadomo jakim ET,
    - oponami 205/55R16 na felgach o ET = 45
    3. Przy tylko takim wyborze ośmieliłem się napisać, że 205/55R16 na felgach o ET = 45 moim skromnym zdaniem byłyby lepszym wyborem.
    Niemniej już czuję się zmieszany z błotem i żałuję, że nie skorzystałem z prawa do milczenia
    Ostatnio edytowane przez sosnowicz ; 27-12-2011 o 01:25

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    no jeśli się nie ma obniżonego auta to można ale i tak znajdzie się moment na obtarcie przednimi kołami o błotniki oraz może nie przejść na przeglądzie bo opony nie mogą wystawać poza obrys błotnika. tył 35 jest ok ale przód to co najwyżej 42-44 przy feldze 7,5
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 26-12-2011 o 21:13

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sosnowicz Zobacz posta
    Tyle, że inni, bardziej renomowani w ogóle nie widzą problemu:
    Zamieszczone przez CzarekJ
    Bez przesady - na foto 7,5" i ET-35.....
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    no jeśli się nie ma obniżonego auta to można ale i tak znajdzie się moment na obtarcie przednimi kołami o błotniki oraz może nie przejść na przeglądzie bo opony nie mogą wystawać poza obrys błotnika. tył 35 jest ok ale przód to co najwyżej 42-44 przy feldze 7,5
    Trochę się zrobiło "niesmacznie"
    Piszecie - niesymetryczne obciążenie łożysk ....specjalnie "kopnąłem" sie do garażu aby zmierzyć coś takiego jak rozstaw kół (oczywiście pomiar zbyt dokładny być nie mógł ale wyszło mi 1520mm (porównałem z fabrycznym - 1522mm) - wytłumaczcie mi proszę jakim sposobem łożyska mogą być "niesymetrycznie obciążone" w stopniu powodującym ich wcześniejsze zużycie skoro nawet przy pobieżnym pomiarze rozstawu kół ten pokrywa się z fabrycznym?
    OK - jednak 2 mm odchyłki......dla łożyska to sporo ale czy aby na pewno?

    Otarcie o błotniki?

    Sorki Jendrekmak - z całym szacunkiem ale naładuj sobie do auta półtora metra sześciennego mokrych ścinków z palet (kombi po sam dach) zaczep sobie na hak przyczepkę z kolejnymi trzema metrami i jeszcze miej na pokładzie dwie osoby łącznie z kierowcą......zapewniam Cię ze nic nie obcierało pomimo że tylne zawieszenie oparło sie na odbojach a przednie koła schowały sie w błotniki......pomimo że bez obciążenia faktycznie wystają po za nie.......3mm.....

    Więc krótko - teoretyzować sobie możemy ale czy zawsze teoria pokrywa się z praktyką?

    Kupując takie felgi nie zastanawiałem sie nad tym jakie maja ET a zadałem jedynie pytanie skąd pochodzą i czy będą pasowały do Mondeo.
    A pochodziły od rozbitego - właśnie Mondeo..... z Niemiec więc skoro tam ktoś na nich jeździł - czemu miałyby nie być dobre u nas?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    teoretyzować sobie możemy ale czy zawsze teoria pokrywa się z praktyką?
    przeszedłem to w focusie więc mam pewne doświadczenia a nie tylko teoretyzuję



    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    specjalnie "kopnąłem" sie do garażu aby zmierzyć coś takiego jak rozstaw kół (oczywiście pomiar zbyt dokładny być nie mógł ale wyszło mi 1520mm (porównałem z fabrycznym - 1522mm
    po wewnętrznej oczywiście mierzyłeś? więc tak. rozstaw kół w mondeo jest podany dla felgi 6,5 cala (fabryczny standard 16 cali) a ty masz 7,5 cala wiec dochodzi do tego 12,7 mm (1 cal podzielony na 2) na stronę plus te twoje 2 mm podzielone na pół to w sumie daje przesunięcie teoretyczne w stosunku do fabrycznej felgi o prawie 14 mm na zewnątrz a nie 2 jak pisałeś a to już jest konkretny moment siły działający na łożysko.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 28-12-2011 o 00:34

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy beda pasowac felgi 16 mk3
    By BartezzZ in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 18:20
  2. [MkIII] czy beda pasowaly felgi z oponami
    By Thiadrae in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 06:36
  3. [MkIII] Felgi od mk2 czy beda pasowac do mk3?
    By zdzislaw_dyrman in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:16
  4. [MkII] Beda pasowac takie felgi 17''?
    By pawelos in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 09:25
  5. [MkI] Czy zegary od V6 beda pasowaly do 16v ?
    By DariuszHoryd in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2006, 18:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów