+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    woocash_k
    Gość

    [MkII] Silnik Probe mazda mondeo

    POtrzebuje skonsultować sie z kimś kompetentnym w sprawie silników 2,5 v6 w tych samochodach. Otóż swego czasu ford był właścicielem mazdyi z tego co wiem silniki 2,5 V6 w mazdach xedos 6 i np fordzie Probe to te same jednostki. Z tego co ja wiem to chyba w mondeo Duratec 2,5 V6 to też w zasadzie ten sam silnik. Blok silnika, wał korbowy, generalnie dół silnika są takie same. Czy ktoś może to potwierdzic albo ewentualnie zaprzeczyć? Potrzebuje panewki do mondeo 2,5 mk2. Obdzwoniłem sklepy i warsztaty i panewki do mondeo są nieosiagalne za zadne pieniadze. Ale po wnikliwym dochodzeniu dowiedzialem sie ze pakują panewki z mazdy, a te geneeralnie są dostępne z dnia na dzień, nie ma zadnego problemu. To samo z probem.

    Generalnie to czegos tu nie rozumiem. Ile tych Probów jezdzi po drogach. Jak to mozliwe ze do proba nie ma problemu z panewkami a do mondeo nie ma szans dostac.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Mam dla Ciebie złe wiadomości:
    1. Duratec nie ma nic wspólnego z widlakami z Probe i Xedosa, jedynie w Mazdzie MPV z 2000 roku (model na rynek japoński) dawali ten sam blok i głowicę lecz zmniejszyli pojemność do 2.49 aby zmieścić go w niższej grupie podatkowej,
    2. Durateca się nie remontuje - wymienia się cały Short Block, który kosztuje prawie 13 tyś. PLN (cena z ASO).
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Niestety RAV ma racje. Tylko cenna inna. Nie 13 000 a ciut ponad 10 000 + stara część na wymiane.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar alienides
    Imię
    Paweł
    Opis
    V70 D4 + Clio
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Szwecja
    Wy to wiecie jak kolege pocieszyc Za taka kase to mozna drugie mondeo na czesci kupic.
    MkI 1,8 16v+LPG sedan 1994 zielony
    Rodzinna kolekcja

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Znaczy, że teraz jest promocja jakaś?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Mateusz
    Opis
    puma
    Od
    29 Jan 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    Za tą cenę to kupisz drugi pożądny silnik, a nawet kilka do MDO :metal

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Kup cały silnik albo dół silnika od Forda Taurusa z 2000r (góra pasuje) i możesz cieszyć się trzylitrowym mkII V6
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Taurus Super High Output Engine + dolot od ST i masz prawie 250 koni!
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Taurus Super High Output Engine + dolot od ST i masz prawie 250 koni!
    Nie, nie chodzi mi o SHO, tylko o Durateca 30 V6, czyli "rozwierconego" Durateca 25. Tutaj jest trochę o tym silniku. Natomiast w Taurusie SHO trzeciej generacji (1996-1999) instalowano V8 (z kiepskim skutkiem). Od 2000 roku nie było już SHO. Polecam lekturę tej stronki o Taurusie, całkiem ciekawe.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    A to ja w takim razie o innym SHO. Czytałem jakiś czas temu o krewnym Durateca, którego dorwały małe, żółte ludziki z Yamahy i po przeróbce układu dolotowego wpakowali to do Taurusa SHO (nie wiem której generacji). Podobno jest on bardzo blisko spokrewniony z europejskim odpowiednikiem ładowanym w Mondeo MkII. Jak znajde ten artykuł, to zapodam sznurek...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Lowlander
    Opis
    mk3 tdci
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Nottm
    To masz na myśli silnik SHO z pierwszej i drugiej generacji Taurusa. Mimo, że to już starawe auta to trzymają cenę, a widok pod maską jest niezły, tak jak np. tutaj.
    Długoletnie małżeństwo. Mąż coś naprawia.
    - Stara, chodź no tu! - Co? - Złap no ten drucik.
    Żona chwyta przewód i pyta:- I co?
    - No nic. Widocznie faza jest w tym drugim...

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    14 Apr 2014
    Mieszka w
    Gorzów
    Witam
    Z góry sorry za odkop ale tak mnie wrzuciło a nurtuje mnie jedna kwestia:

    Probe z silnikiem 2.5 v6 KL czy w nim można zaaplikować 2.5 v6 Duratec z mondeo ?

    Dokładniej chodzi o to że do Mazdy Xedos 6 można wsadzić silnik 2.5l KL z probe, ale czy dało by się też 2.5l duratec (z mondeo) ?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Starcie trzech kombi Ford Mondeo, Citroen C5 i Mazda 6
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów