+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Lubawa

    Angry Nie odpala na rozruszniku etc... POMOCY !

    Witam, Mam z moim mondeo 1.8 TD dużo problemów, wszystkie pozostałe to pikuś z tym co teraz się dzieje, czyli:

    1. Samochód nie odpala na rozruszniku po nocy lub postoju 5-6 godzin, tylko po ciągnięciu go przez 150m na lince holowniczej. Akumulator sprawny. świece nowiutkie. Jak go już odpalę rano to pół dnia nie ma żadnego problemu ale za to ...:
    2. Samochód nie gaśnie po przekręceniu kluczyka...pozostaje tylko "piątka"...
    3. Samochód jak już chodzi po pewnym czasie jak pokonam kilka zakrętów zaczyna się bomblowanie w przewodzie paliwowym...wolne obroty skaczą do 1.200/min i 800/min i tak kilka razy a za chwile gaśnie. czasami odpalę go po podpompowaniu na filtrze a jak to nie pomoże to tylko linka i kolejne 300m.
    4. Silniczek wolnych obrotów nie działa ale to już od dawien dawna, jak nie miałem tych problemów co wyżej, jakoś nie przeszkadzało mi to w użytkowaniu...
    5. Słysze że chyba mam jakieś przedmuchy w kolektorze wydechowym bo po odpaleniu spaliny lecą spod silnika, więc to początek układu...

    dot. pkt 2. Sterownik wyłączający silnik ( ten z kablem na wierzchu) odkręciłem i tam na samym końcu była uszczelka popękana i sparciała próbowałem ją jakoś reanimować i włożyłem ja z powrotem...nie wiem czy ta resztka nie popłynęła dalej do pompy.;/

    Wypisałem wszystkie problemy bo myślę że jedno z drugim może mieć coś wspólnego, chce się dowiedzieć od czego zacząć.. wiem że wiele problemów znajduję się już na forum ale naprawdę nie wiem za co się złapać. proszę o fachową poradę.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Chłopie połowa tego działu to problemy z pompą w mondku
    Objawy masz jak klasyczne zapowietrzanie się pompy, więc nie ma sensu przepisywać po raz kolejny tego, co już tutaj było wielokrotnie poruszane.
    Możliwe też, że pompa się wzięła i spieprzyła.
    Pouszczelniaj przewody, sprawdź czy powietrza nie zasysa, zobacz co pod przewodami od wtrysków sie dzieje - wszystko to jest tutaj opisane.

Podobne wątki

  1. [MkII] Nie odpala brak pradu na rozruszniku
    By Piotrek8407 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 04:46
  2. [Duratec] Nie odpala - pomocy !
    By Cashoob in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 14:59
  3. [TD MkII] Nie odpala pomocy.
    By sistom in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 21:03
  4. [TD MkI] nie odpala pomocy!
    By mondziakmk118td in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 20:08
  5. --Nie odpala-pomocy
    By alan9922 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów