+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny

    migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych i pulsuj±ce o¶wietlenie

    Witam

    Jestem nowy na tym forum tak¿e proszê o wyrozumia³o¶æ.
    Mam Mondka Kombi z 2007 roku 130 KM, TDCI od lipca i póki co wszystko by³o spoko.
    Ale od niedawna za³±cza mi siê kontrolka ¶wiec ¿arowych (miga) i autko traci tak jakby turbo. Dodatkowo silnik zaczyna jako¶ g³o¶niej pracowaæ i jak dodaje gazu to o¶wietlenie ¶wieci mocniej a jak ¶ci±gam nogê z gazu to przygasa.
    Dodam ¿e auto nie kopci wogóle a kontrolka nie zapala siê zawsze w tym samym momencie, tylko ró¿nie. Czasami od razu a czasami po przejechaniu nawet 100 Km.
    Dziwne jest to ¿e czasami przegoniê go na ka¿dym biegu do 4 ty¶ obrotów i nic, a czasami nawet na niskich obrotach zaczyna migaæ ta kontrolka.
    Co mo¿e byæ powodem?
    Mia³em problem z EGR ale po wyczyszczeniu go rêcznie problem przynajmniej na razie znikn±³.
    A jeszcze jedno jak silnik siê zagrzeje mocno to zaczyna szarpaæ przy zmianie biegów.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    jak ja mia³em podobne problemy to wymieni³em EGR, nie wiem jaki masz ale mia³em elektroniczny, ¶wieci³a sie kontrolka silnika po wyczyszczeniu zaczê³a mi ¶wieciæ sprê¿ynka i auto nie mia³o mocy, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ¶wieci³a sie tylko kontrolka silnika ale po czase te¿ sprê¿ynka mruga³a, przynajmniej u mnie siad³a elektronika steruj±ca EGR-em. Je¶li od³±czysz wtyczke od niego, je¶li masz elektroniczy oczywi¶cie to u mnie nie ¶wieci³a sie sprê¿ynka i normalnie autem pojecha³em do mechanika pod komputer, co równie¿ polecam i bêdziesz mia³ jasno¶æ

    dodam, ¿e auto potrafi³o nawet gasn±æ przy hamowaniu silnikiem gdy doje¿dza³em do skrzy¿owania i musia³em skrêciæ, po wymianie problem znik³, mo¿na je równie¿ naprawiaæ, s± specjalne firmy sprzedaj±ce czê¶ci
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 28-12-2011 o 17:11

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1998 cm3 TDCI, 130KM, 2007
    Od
    27 Dec 2011
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Ja tez mia³em problem z check engine ale po wyczyszczeniu EGR problem póki co siê nie pojawia, pozosta³a mi tylko (albo a¿) migaj±ca kontrolka ¶wiec.
    W tym tygodniu powymieniam jeszcze filtr paliwa i filtr powietrza i p³yn ch³odniczy i zobaczê.
    A tak przy okazji nie wiesz mo¿e ile takiego p³ynu bêdê potrzebowa³ bo wyczyta³em gdzie¶ ¿e oko³o 10,5 litra i trochê zgupia³em. Najlepiej to bym dola³ ale nie wiem co tam jest widzê tylko ¿e ró¿owy

    ---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:33 ----------

    a dodam ¿e EGR mam elektroniczny i jak siê dowiedzia³em w ASO Forda po numerze VIN ¿e ten model Mondka co posiadam jest z DPF ¿e by³ tylko na rynek Niemiecki i EGR kosztuje oko³o 1700 z³ i nie ukrywam ¿e trochê "mnie to boli" wiêc jak pisa³em wcze¶niej wyczy¶cili¶my go z koleg± i na razie problem znik³, tzn. od wyczyszczenie po¶wieci³ jeszcze ze dwa dni potem tydzieñ nic i znowu jeden dzieñ. Poje¼dzi³em trochê na wy¿szych obrotach prawie 3 ty¶ i od 3 tygodni kontrolki nie widzia³em (obym nie zapeszy³)... jak tylko sie zapali kontrolka ¶wiec to podjadê pod kompa siê pod³±czyæ i zobaczê ...

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar buko
    Imiê
    Piotrek
    Opis
    mk3 2.0 TDCI
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Radomsko
    panowie jak zacznie sie w tdci wymieniaæ wszystko na o¶lep, czekaj±c a¿ sprê¿ynka nie zapali siê, wydacie maj±tek
    jest co¶ nie tak, nie wiadomo co, podpinamy siê pod kompa.
    mamy bl±d, ju¿ mniej wiêcej wiadomo o co chodzi, a jak nie piszemy na forum jaki bl±d + opis i wtedy dzia³amy

    ---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-lokalizacja
    popatrz ,mo¿e mieszka kto¶ blisko Ciebie

    Je¿eli wszystko jest pod kontrol± jedziesz zbyt wolno

Podobne w±tki

  1. Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By pablo1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:34
  2. [TDCi MKIII] Migaj±ca Kontrolka ¦wiec ¯arowych
    By PiotrN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 21:53
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By karwel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 00:27
  4. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych.
    By linuxiks in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 17:41
  5. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By wikakika in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 09:43

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów